Gorica je došla do prva tri boda ove sezone

DARKO TOMAS
2 RAZLIČITA POLUVREMENA

Golijada u Turopolju! Gorica preokretom porazila Lokomotivu za prvu pobjedu u novoj sezoni

Čak pet golova vidjeli smo u ovom susretu petog kola SuperSport HNL.
Piše: Toni RoićObjavljeno: 13. kolovoz 2022. 20:27

GORICA - LOKOMOTIVA 3:2 (Kalik 61‘-11m, Fruk 66‘, Cruz 79‘/Vasilj 10‘, Tuci 84‘)

GORICA: Banić - Wague, Jovičić, Krizmanić, Vojtko - Pršir, Golubickas - Ndockyt, Kalik, Fruk - A. M. Jurić

LOKOMOTIVA: Čavlina - Cipetić, De Haas, Soldo, Milićević – Vasilj, Marić – Goričan, Cokaj, Pivarić - Kulenović

Preokretom u drugom poluvremenu, Gorica je svladala Lokomotivu 3:2 i prvom pobjedom u sezoni napustila posljednje mjesto, dok gostima ostaje žal što su propustili nekoliko odličnih prilika i na kraju Turopolje napustili praznih ruku.

Nakon 14 dana bez ligaške utakmice, Gorica je u dvoboj s Lokomotivom ušla pod pritiskom posljednjeg mjesta na kojem se nalazi, dok su gosti iz Zagreba bili puni samopouzdanja nakon pobjede nad Rijekom. Moussa Wague, Merveil Ndockyt i Ante Matej Jurić dočekali su prvi start u dresu kluba iz Turopolja, dok se Lokomotivi nakon dulje pauze zbog ozljede u početni sastav vratio nizozemski stoper Justin de Haas.

Svoju dobru formu Lokomotiva je definitivno potvrdila u prvom poluvremenu kada je već u 9. minuti stekla prednost pogotkom Jakova Antona Vasilja, a kasnije je mogla i povećati prednost. Obrana domaćih nije ozbiljno shvatila Vasilja, koji se prošetao lijevom stranom i onda neometan s nekih 18 metara pogodio uz pomoć vratnice za 0:1. Bio je to rani šok za Velikogoričane od kojeg se do odmora nisu oporavili, zabilježivši tek jedan udarac u okvir vrata Nikole Čavline. Dogodilo se to u 45. minuti kada je na dodavanje Waguea s osam metara pucao Anthony Kalik, ali je Čavlina odlično reagirao i uhvatio loptu, koju je Kalik u naknadnom pokušaju neuspješno pokušao iščeprkati i iz blizine gurnuti u mrežu.

DARKO TOMAS Cropix

Prije toga tek je pokušaj Ndockyta u 17. minuti, koji je odbijen u korner, mirisao na nešto ozbiljno u režiji Gorice, a sve ostalo bilo je krajnje nedorečeno i neprecizno u onom završnom dodiru, koji bi nekoga trebao izbaciti u šansu.

Zagrepčani su poslije vodstva bili orijentirani na kontranapade, a najbolji je bio onaj iz 25. minute kada je Vasilj dao povratnu loptu za Branimira Cipetića, a njegov udarac s petnaestak metara pogodio je desnu vratnicu. Žalili su bijelo-plavi za tim pokušajem, ali vratar Čavlina ih je oraspoložio jer je spriječio izjednačenje domaćina do odlaska na odmor poslije 45 minuta.

Već u prvoj minuti nastavka Ante Matej Jurić mogao je izjednačiti, ali s dvadesetak metara pucao je zamalo pokraj vrata. Gosti su pak u 58. minuti zapucali čisti zicer kada je Marić gurnuo u priliku Vasilja, koji iskosa slijeva sam kreće prema vratima, ali njegov udarac skinuo je Banić. Pokazat će se ubrzo da je taj promašaj za Lokomotivu bio koban jer je do 66. minute Gorica preokrenula rezultat i povela. Najprije je u 60. minuti Goričan vrlo naivno skrivio kazneni udarac kada je u šesnaestercu srušio Waguea, a s bijele točke Kalik je rasparao mrežu za 1:1. Dalo je to krila domaćima i ubrzo je Fruk nakon spretne asistencije Suka pogodio za 2:1. Sav trud gostiju pao je u vodu u samo pet minuta, a nakon još jednog promašaja Vasilja, dotukla ih je 79. minuta kada i Cruz izlazi sam pred Čavlinu i pogađa u donji lijevi kut za 3:1. Ne predaju se još gosti i netom ušli Tuci u 84. minuti iz blizine smanjuje na 3:2, da bi u 90. minuti najprije Banić, a potom i Krizmanić odbijali loptu s gol-linije i tako sačuvali prvi trobod Velikogoričana u ovom prvenstvu.

Tekstualni prijenos:

90‘ Što se ovo sada događalo? Lokomotiva je imala dva sjajna udarca u samo par sekundi, no Banić i obrana Gorice su spriječili novi gol

85‘ Dvostruka izmjena kod Lokomotive. Izašli su Cipetić i Čokaj, ušli Vranjković i Bošković

84‘ GOOOL! Vraća se Lokomotiva - strijelac za 3:2 je bio Tuci koji je u 79. minuti ušao umjesto Vasilja

81‘ Kakva obrana Banića! Čokaj se našao sam pred njim, ali Banić u padu rukom brani

79‘ GOOOL! Gotovo pa isti gol kao onaj za 2:1. Sada je strijelac bio Cruz

73‘ Dobro je pucao Vasilj iz daljine, ali lopta se odbila u korner

71‘ Još jedna izmjena u redovima Gorice. Izašao je Jurić, ušao Cruz

66‘ GOOOL! Preokret u Turopolju - kombinacija Suk/Fruk je donijela Gorici vodstvo. Suk je bio najviši u skoku negdje na sredini terena i loptu poslao naprijed gdje je Fruk mirno savlado Čavlinu

65‘ Dvostruka zamjena u Gorici - izašli su Wague i Ndocjyt, ušli Raspopović i Wallace

Sandro Kulenović i Moussa Wague

61‘ GOOOL! Izjednačila je Gorica iz jedanaesterca, a precizan je bio Kalik. Do kaznenog udarca je došlo nakon što je Marić srušio Waguea

58‘ Kakva prilika za Lokomotivu! Marić je uposlio Vasilja koji je izašao sam ispred Banića, ali nije uspio postići svoj drugi gol na utakmici. Vratar Banić je bio odlično postavljen

53‘ Ponovo je Gorica zaprijetila. Kalik je bio u lijepoj prilici, ali nije bio precizan

47‘ Odlična prilika za Goricu. Sjajno je pucao Jurić s nekih 18 metara, ali je lopta prošla tik pored vrata

46‘ Imamo po jednu izmjenu sa svake strane. Kod Gorice je Suk ušao umjesto Golubickasa, a kod Lokomotive je Stojković zamijenio Pivarića

Gotovo je prvo poluvrijeme. Lokomotiva zasluženo vodi 1:0.

45‘ Lokomotiva je bila bolja tijekom cijelog prvog poluvremena, a u samoj završnici veliku je šansu propustio Kalik, igrač kojeg se ovih dana povezuje s transferom u splitski Hajduk. Prizemnu loptu je s desne strane ubacio Wague, a Kalik se nije uspio snaći gotovo na samoj gol-crti te ugurati loptu u mrežu. Spretniji od njega bio je Čavlina

26‘ Zamalo 2:0! Odlično je Vasilj povukao napad Lokomotive, sačekao da mu se priključi Cipetić te mu je dodao loptu, a njegov šut je završio na vratnici

23‘ Na polovici smo prvog poluvremena - Lokomotiva zasluženo vodi jer je nešto konkretnija od domaćina. Gorica još uvijek nije uputila niti jedan udarac koji nije završio u bloku gostujućih igrača

10‘ GOOOOOL! Povela je Lokomotiva. Povukao je loptu Vasilj, namjestio se na udarac s nekih 17 metara od gola Gorice, a lopta se nekako otkotrljala iza leđa Gorice

Jakov-Anton Vasilj

6‘ Standarno ispitivanje snaga na otvaranju utakmice, ali ne igra se samo na sredini terena. Imale su svoje polušanse obje momčadi, ali nije bilo potrebe za intervencijama Banića i Čavline