Duje Čop

DAMIR KRAJAC Cropix
KIŠA GOLOVA

Spriječene senzacije u Kupu: Četvrtoligaš šokirao Čabraju, a onda se ukazao Čop. Gorica preživjela dramu

Samoborčani su imali čak 2:0 nakon 16 minuta, ali Lokosi su im ipak napunili mrežu
Piše: Hrvoje PešutićObjavljeno: 11. rujan 2024. 19:50

Samobor - Lokomotiva 2:4

SAMOBOR Gradski stadion. Gledatelja 400. Sudac: Darko Jurčević (Karlovac) 6,5. Pomoćnici: Patrik Tkalčević (Čazma), Nikola Ferenčić (Reka).

STRIJELCI: 1:0 – Kulenović (11), 2:0 – Brekalo (16), 2:1 – Čop (24), 2:2 – Čop (44), 2:3 – Mudražija (54), 2:4 – Vranjković (57).

SAMOBOR (4-2-3-1) Klemenčić 6,5 – Huljić 6,5, Ostojić 6,5, K. Regović 6,5 (od 85. Radović -), Čerkez 6 (od 60. Landeka -) – Hasan 6,5, A. Regović 6,5 - Pezo 6,5 (od 74. Krajačić -), Kulenović 7 (od 85. Kveštak -), Razum 6,5 (od 60. Kahlina -), Brekalo 7. Trener: Marko Pancirov 6.5.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Silić 6,5 - Mody 6,5, Kolinger 6,5, Dajčer 6,5, Leovac 6,5 (od 60. Pajač -), – Smakaj 6,5 (od 46. Antolić 6,5), Fetai 6 (od 46. Mudražija 7) – Vranjković 7, Vrbančić 7, Goričan 6,5 (od 85. Sušak -) - Čop 8 (od 60. Čuić 6,5). Trener: Silvio Čabraka 7.

ŽUTI KARTONI: K. Regović, Fetai, Brekalo, Kulenović.

IGRAČ UTAKMICE: Duje Čop

Nakon deset godina apstinencije samoborski ljubitelji nogometa imali su prigodu opet vidjeti jednu prvoligašku momčad na gradskom stadionu zahvaljujući kup utakmici. Preko 400 gledatelja došlo je vidjeti jesu li Samoborci spremni napraviti senzaciju, j jer u prošlosti se već događalo da ‘mali‘ iznenadi favorita.

Lokomotiva je od starta krenula što prije načeti domaću mrežu, tako Vranjković već u šestoj minuti omogućava vrataru Klemenčiću da se istakne. I onda u 11. minuti erupcija oduševljenja na stadionu. Dubinsko dodavanje Peze koristi brzonogi Kulenović koji bježi obrani ‘lokosa‘, zaobilazi istrčalog Silića i pogađa praznu mrežu.

Osokoljeni vodstvom uz podršku publike Samoborci dobro pariraju gostu s Kajzerice a za novu erupciju na tribinama pobrinuo se Brekalo koji iskorištava povratnu loptu i neometan trese mrežu za senzacionalnih 2:0 za četvrtoligaša!

I onda na scenu stupa iskusni Duje Čop. U 24.minuti iz slobodnog udarca s 18 metara precizno pogađa bliži kut pored statičnog živog zida. I kad su svi očekivali skorašnji odmor povratnu loptu s lijeve strane prima Čop koji odmah iz prve lijevom nogom šalje loptu pod gredu. Izjednačenje ‘lokosa‘ a umalo i da povedu u 45. minuti kada slobodnjak Čopa pogađa gredu.

U nastavku polako sve sjeda na svoje mjesto. Sveži Mudražija prvo propušta šansu u 48. minuti a li u 54. nakon brze kontre u pet poteza Mudražija ne promašuje za vodstvo Lokosa. Tri minute kasnije Vranjković trese mrežu i potvrđuje prolaz Lokosa dalje u Kupu. Domaćin je odlično parirao u prvom dijelu, igrači su dali sve od sebe da pripreme senzaciju, međutim fizički nisu izdržali i u nastavku je uglavnom Lokomotiva imala glavnu riječ. Bez obzira na poraz publika je nagradila srčane Samoborce za prikazano, naročito za igru i borbenost u prvom poluvremenu.

Slaven Belupo je kao gost svladao drugoligaša Kustošiju s minimalnih 1-0 golom novopridošlog Nestorovskog u 55. minuti.

Pobjedu od jednog gola razlike ostvario je i Varaždin koji je svog domaćina Gaj iz Mača svladao sa 2-1. Varaždinci su u prvom poluvremenu poveli sa 2-0 golovima Latkovića (15) i Dabre (38), a u nastavku je Šaban (56) ublažio poraz domaćih.

Gorica je u Đakovu prolazak izborila tek boljim izvođenjem 11-eraca. Nakon 90 minuta bilo je 0-0 da bi Dju u 93. minuti doveo Goricu u prednost, ali je Dogan u 118. poravnao na 1-1 pa su o pobjedniku odlučivali udarci s bijele točke prilikom kojih su Goričani bili uspješniji sa 5-4.

Prošlosezonski prvoligaš Rudeš slavio je u Pitomači kod istoimenog domaćina sa 2-1. I tu je domaćin poveo golom Akassoua (4), ali su Stipić (11) i Brajković (76) odveli goste dalje.

U susretima Slavonija Požega - Oriolik, Bednja Beletinec - Belišće, Bjelovar - Jaska Vinogradar i Dugopolje - BSK Bijelo Brdo slavili su domaćini. U Beletincu su Kulji (32), Puškadija (48) i Dias da Silva (90+1) osigurali 3-0 pobjedu Bednje, u Dugopolju je strijelac jedinog gola na utakmici bio Kekez (36), u Bjelovaru je bilo uvjerljivih 4-0 za domaće za koje su pogađali Gabrić (1), Alanni (26), Gibanjek (37) i Letina (90), dok su strijelci za 3-0 pobjedu Slavonije protiv Oriolika bili Jagodić (45+1) i Šubara (50. 54).

Još u utorak su dalje šrošli Šibenik, Istra 1961 i Mladost iz Ždralova.

Dvoboj Bilogora 91 - Hajduk na programu je 17. rujna, dan kasnije će se sastati Neretvanac - Rijeka i Varteks - Osijek, dok će 16-inu finala zaključiti Banjole - Dinamo 25. rujna.

11. rujan 2024 19:50