Navigation toggle
 VLADO KOS/CROPIX Cropix
PIŠE TOMO NIČOTA

Dojam je da je Bjelica nadmudrio Kopića: Ostaje neobjašnjivo zašto nije ranije uveo Bulata, gdje su bili Špikić...

Sad je razmak između utakmica po tjedan dana i očekuju se bolje igre, bolji rezultati i potezi s klupe
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 01. ožujak 2022. 08:06

Pobjeda nad Sevillom ostavila je trag na nekim igračima, to se vidjelo, eto, niti neumorni Mislav Oršić nije mogao odigrati čitavu utakmicu na istoj razini, Kopićevi igrači dobro su se potrošili u četvrtak pa u nedjelju nisu bili na svom maksimumu. A kad je tako, onda se događa gubitak koncentracije kao kod tog pogotka, čitava Dinama zadnja linija je loše reagirala, prvo je Franjić “propustio” Kleinheislera, a onda su Šutalo i Theophile bili neoprezni, dekoncentrirani kraj Mancea, koji se uspio izboriti za loptu i zabiti za pobjedu. Nogomet piše često takve priče, kad netko tko je predodređen za junaka, na kraju postane tragičar. Josip Šutalo odigrao je briljantnih 75 minuta, pokupio sve lopte na tlu i u zraku, blokirao udarce, iznosio lopte, Mierez i Caktaš kraj njega (a i Theophilea) nisu uopće došli u pravu šansu.

I onda se Šutalu dogodi taj trenutak, nekoliko sekundi neopreznosti, koje su presudile derbi. Inače, u ponedjeljak je Šutalo napunio 22 godine, vjerojatno je zamišljao bolji rođendan, međutim još je u fazi karijere kad skuplja iskustvo, ako je iz osječkog kiksa nešto naučio, onda bi dugoročno Dinamo od toga trebao imati koristi. Razapinjati ga zbog toga, nema smisla, griješili su i griješe i veći igrači od njega.

Samo tri izmjene

A je li u Osijeku pogriješio i Željko Kopić, je li u završnici utakmice trebao povući drugačije poteze? Dojam je da je trebao igrati drugim kartama, jer upravo je u toj završnici Nenad Bjelica pronašao svog džokera, dok Kopić to nije uspio. Ostaje, zasad, neobjašnjivo zašto Dinamov trener nije ranije uveo Bulata, zašto ovog puta nije, kao neki dan, u igru ubacio i Špikića i(li) Menala koji su protiv Seville okrenuli utakmicu, donijeli novu energiju i natjerali Andalužane da žive u strahu od drugog gola do isteka vremena? Zašto Kopić ne daje više minuta Emreliju, možda je i on u Osijeku trebao dobiti priliku? U konačnici, zašto je Kopić, ako je momčad umorna i potrošena iskoristio samo tri izmjene, ali i u tri “termina” pa je u sudačkoj nadoknadi Dinamo igrao i s igračem manje, jer je Theophile izišao zbog ozljede. Mogao je Kopić zamijeniti i Brunu Petkovića. Nije ovog puta Petković bio tako loš, štoviše, činio se boljim, opasnijim, raspoloženijim nego u prijašnjim dvobojima, ali je dojam da još nije spreman za svih 90 minuta, da je tijekom drugog dijela “padao” i bio sve manje konkretan i lucidan.

image
VLADO KOS/CROPIX Cropix

Veći razmak

Zanimljiva je ta statistika Petkovića pod Kopićem, kad god je on u startnoj postavi, Dinamo je samo jednom pobijedio, Sevillu, a Modri su zabili gol tek kad je Petković izišao iz igre... Dojam je osječke utakmice da je Bjelica na kraju nadmudrio Kopića, jer je u “utakmici na bod”, u kojoj nitko do sutra neće zabiti, pronašao rješenje za pobjedu. Makar i uz svesrdnu pomoć Dinamovih stopera, dotad ponajboljih igrača na travnjaku.

Opet se vraćamo na priču o pripremi utakmice, o činjenici da je Dinamo imao četiri utakmice u deset dana, da se potrošio protiv Seville. I da sad taj problem Kopić više neće imati, sad je razmak između utakmica po tjedan dana i očekuju se i bolje igre, bolji rezultati te bolji potezi s klupe. Što će napraviti, hoće li drastično mijenjati ili se samo uzdati da vrijeme i odmor naprave svoje, odgovornost i odluka su na njemu, puno kredita više nema.

Standings provided by SofaScore LiveScore
13. prosinac 2025 02:09