
Magnetska rezonanca opovrgla je, nažalost, preliminarnu prognozu. Šimun Mikolčić izgubljen je ne do kraja sezone nego do kraja kalendarske godine. Mladi veznjak bijelo-plavih i U21 reprezentacije Hrvatske stradao je prošlog vikenda na Šubićevcu nakon što je Pozo otvorenim džonom ušao u njegovo koljeno.
Za suca Antu Terzića to je, inače, bio prekršaj u korist Šibenika!? U utorak je mladi nogometaš bio na pregledu, obavljena je i magnetska rezonanca, a onda su na Opus Arenu stigle grozne vijesti. U pitanju je kompletna ruptura stražnjeg ligamenta lijevog koljena zbog čega će u idućih nekoliko dana Mikolčić završiti na operaciji. Slijedi mu između osam i devet mjeseci stanke.
Mikolčić je ove sezone upisao 26 nastupa za Bijelo-plave, od čega je devet počeo kao starter, a nakon perioda u kojem nije imao ozbiljnu minutažu status mu se promijenio na bolje s dolaskom Simona Rožmana na klupu pa je u posljednje dvije utakmice počeo od prve minute.
- Eto, ne znam što bih rekao. Potišten sam i nesretan jer mi se ovo dogodilo nakon dobrih nastupa za U-21 reprezentaciju i u vrijeme kada je naš novi trener u klubu jasno pokazao kako na mene najozbiljnije računa. A opet, ne mogu iz ove kože. Nikada ranije nisam imao sličnu ozljedu koja bi me toliko dugo udaljila od nogometa. Svjestan sam da ću morati biti strpljiv u tom procesu oporavka koji me čeka nakon operacije - rekao je Mikolčić.
Do kraja kalendarske godine u Osijeku već ne mogu računati na još jednu mladu zvijezdu Antona Matkovića koji je nedavno imao operaciju ligamenata koljena.
Komentari (0)