Dok se čeka sportski direktor, u Opus Areni rade na igračkoj križaljci, koja bi u dobroj mjeri trebala biti definirana do početka priprema. Nakon što su klub napustili Ivan Fiolić i Jovan Manev, došao je red na dolaske. Za početak, radi se na potpisivanju ugovora s igračima koji su već u kadru.
Nakon što je produžen ugovor mladom Antonu Matkoviću, Osijek je aktivirao otkupnu klauzulu i isplatio Reggianu za Andrea Duartea. Portugalac je ljetos doveden na posudbu s unaprijed definiranim iznosom otkupa, a nije se čekao kraj sezone da se ona i isplati. Duarte se odmah po dolasku nametnuo kao standardni stoper, najčešće u tandemu s Bralićem, a odigrao je 14 prvenstvenih utakmica za Bijelo-plave, od čega njih 13 od prve do posljednje minute.
Veza u fokusu
Neće se također čekati ljeto ni s otkupom Stjope Mkrtčjana. Armenski reprezentativac, za razliku od Duartea, nije jesenas bio standardan, ali je perspektiva, što nikako nije zanemarivo kao što nije zanemarivo da sa svega 20 godina već ima 15 nastupa za najbolju nacionalnu momčad. Mkrtčjan je, inače, u prvom dijelu sezone odigrao 15 utakmica za Osijek u svim natjecanjima.
Istu mogućnost, odnosno, otkup po isteku posudbe, Osijek ima i za Oleksandra Drambajeva, međutim, već sada je izvjesno kako u slučaju ukrajinskog nogometaša ta klauzula neće biti isplaćena. Štoviše, nije nemoguće da Osijek raskine posudbu nogometaša Šahtara, koji se nije nametnuo i prije njezina završetka idućeg ljeta.
Istovremeno se radi i na dolascima, a u fokusu je zasad vezni red. S Opus Arene poslali su početkom tjedna službenu ponudu Ballkaniju za 22-godišnjeg veznjaka Qëndrima Zybu, koji je još prije nekoliko mjeseci definiran kao jedna od meta u idućem prijelaznom roku. Kosovski klub, doznajemo, još se nije odredio o cifri koju je Osijek stavio na stol.
Zyba je kosovski reprezentativac, a ove je minute odigrao svaku minutu za Ballkani u skupini Konferencijske lige. U 2:0 pobjedi kosovskog kluba protiv Dinama u Prištini sudjelovao je asistencijom za prvi pogodak. Inače, ove je sezone odigrao 24 utakmice i zabio četiri gola, od čega dva u Europi (Ludogorecu i Lincolnu).
Konkretan korak
Istovremeno, napravljen je i konkretan korak prema realizaciji potpisa propuštenog u završnici prijelaznog roka prošlog ljeta. Osijek je nastavio kontakt s Panathinaikosom oko angažiranja Enisa Čokaja. O kakvoj je ponudi riječ nemamo potvrdu, ljetos su s Opus Arene albanskog reprezentativca željeli dovesti na plaćenu posudbu s opcijom otkupa. Čokaj je napustio HNL prije nešto više od godinu dana kad je u transferu teškom milijun eura iz Lokomotive prešao u Panathinaikos. U prvoj sezoni u redovima grčkog velikana imao je konstantu nastupa, skupio 23 nastupa, no ove sezone pao je u drugi plan. Zaigrao je u samo dvije utakmice kvalifikacija za Ligu prvaka i od tada ili je bio na klupi ili ga nije niti bilo u zapisniku.
Uz dvojicu veznjaka, u Osijeku u prijelaznom roku žele dovesti i lijevog i desnog beka, te još jednog napadača.
- Imamo jasan plan, pitanje je koga ćemo mi na zimu uspjeti dovesti, meni je samo bitno da to budu karakterni ljudi, koji će zaista cijeniti što igraju za Osijek, koji će osjetiti žar i strast jer to nam nedostaje - kazao je Zoran Zekić po završetku sezone.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....