Pred Osijekom su četiri utakmice u kojima se odlučuje sezona. Uhvatili su konačno dobar rezultatski niz, a pobijedili su u četiri od posljednjih pet utakmica uz domaći poraz od Istre u kojem su sat vremena imali igrača manje u polju, ali koliki je tek posao pred Osječanima najbolje sugerira to što će plasman u Europu ovisiti o ishodu utakmica protiv jedine četiri momčadi koje Bijelo-plavi još nisu pobijedili ove sezone!? Lokomotiva, koja je Osijek zaustavila u četvrtfinalu Kupa, Dinamo, Rijeka i Varaždin znali su do sada kako izaći na kraj s Osječanima, a momčad Zorana Zekića u završnici sezone pred velikim je izazovom napokon zaustaviti taj negativan trend i okrenuti ga u svoju korist.
Svaka ‘na knap’
Lokomotivu i Rijeku Osijek će dočekati u Opus Areni, dok će u goste Dinamu i Varaždinu u posljednjem prvenstvenom kolu.
Situacija po Bijelo-plave bit će puno jasnija nakon utakmice s Lokosima idućeg vikenda. Ovisno o ishodu, u prvenstveni finiš ući će ili s bodovnom prednošću uoči dva derbija koja igraju s konkurentima za titulu ili će se naći pred nemogućom misijom plasmana u Europu. S Lokomotivom su u prvenstvu Osječani do sada odigrali tri remija, a svaka utakmica bila je na “knap”.
Ljetos u Kranjčevićevoj zabili su gol u 93. minuti za 2:1 vodstvo, a onda nekako uspjeli ispustiti pobjedu iz ruke nakon što su primili pogodak u petoj minuti sudačke nadoknade. U Opus Areni jesenas Bijelo-plavi su tek u završnici utakmice uspjeli izbjeći poraz. Igrala se 88. minuta kada je Fiolić zabio za izjednačenje nakon što je Lokomotiva vodila još od 11. minute.
Idući bod protiv Lokomotive stigao je još kasnije, u četvrtoj minuti nadoknade. Gubio je Osijek u Kranjčevićevoj od 31., a poraz je izbjegnut nakon što je u sudačkoj nadoknadi vremena Ramon Mierez zabio iz kaznenog udarca. Još od pobjede u posljednjem kolu sezone 2019./20. koja je odlučila putnika u kvalifikacije za Ligu prvaka, Lokomotiva nije slavila u Slavoniji. U sedam utakmica koje su uslijedile Osijek je bio bolji u pet uz dva remija.
Uoči subotnjeg ogleda Bijelo-plavi imaju još jedan uteg, naime bez pobjede su u posljednje tri utakmice koje su igrali u Opus Areni. Posljednji put su pred svojim navijačima slavili još prije dva i pol mjeseca.
Osijek je tri puta ove sezone kroz ruke propustio bodove protiv Dinama, sva tri puta su bodove gubili zbog golova primljenih u sudačkoj nadoknadi vremena. Prvi put u Opus Areni u utakmici s koje se i danas, naravno zbog suđenja, vuku repovi. Vodili su Bijelo-plavi 2:0, imali dovoljno prilika da s novim golom zaključe utakmicu, a onda su primili tri. Do 70. minute Osijek je imao uvjerljivo vodstvo, do desetak minuta ranije i uvjerljivu igru, ali je Dinamo uspio preokrenuti iz dva kaznena udarca, od kojih je sporan bio drugi dosuđeni u šestoj minuti sudačke nadoknade. Na Maksimiru je, pak, Osijek imao bod do 90. minute kada je primio gol koji je značio i poraz. U idućem međusobnom dvoboju u Opus Areni Bijelo-plavi su opet vodili protiv Dinama, i to sve do 94. minute, a na koncu su se morali zadovoljiti bodom. Na Maksimiru je Osijek u HNL-u gostovao u 54 navrata i samo u 14 utakmica osvajao bodove. Pritom su tri puta pobijedili, a zanimljivo je kako su dvije pobjede bile Zekićeve, posljednja još u travnju 2018. Od tada je Osijek dolazio Dinamu na noge 11 puta i doživio čak osam poraza i izvukao tri remija (posljednji prošlog proljeća).
Najteži poraz
Protiv Rijeke Osijek je u prvenstvu ove sezone doživio dva glatka poraza na Rujevici - 2:1 (iako rezultat ne zvuči toliko strašno koliko je izgledala igra Bijelo-plavih) te nedavno 3:0 što je uz poraz od Gorice jesenas i rezultatski najgore prvenstveno stradavanje momčadi iz Opus Arene ove sezone. U Osijeku je, pak, završilo podjelom bodova (0:0). Rijeka, inače, nije pobijedila na posljednjih deset gostovanja u Osijeku. U tom periodu Osijek je upisao sedam pobjeda i tri remija protiv momčadi s Kvarnera.
Zekićeva ekipa će u posljednjem prvenstvenom kolu tražiti prvu pobjedu ove sezone protiv Varaždina. Da, Bijelo-plavi nisu slavili niti protiv Varaždinaca iako nevjerojatno zvuči iz perspektive da dvije momčadi na ljestvici dijeli velikih 12 bodova. Prva međusobna utakmica na Opus Areni završila je 1:1 pri čemu su se Bijelo-plavi morali vraćati iz rezultatskog minusa. U Varaždinu je, pak, bilo 2:2 i opet su Osječani morali preokretati vodstvo suparnika, a pogodak za bod zabio je Bralić u sudačkoj nadoknadi. Nedavno su Varaždinci šokirali Osječane usred Opus Arene i uzvodno Dravom otplovili sa sva tri boda nakon 1:0 pobjede. Inače, u posljednje tri sezone Osijek je u svakoj po jednom slavio u Varaždinu.
Komentari (0)
Komentiraj