Radomir Đalović

 DAMIR SKOMRLJ Cropix
ISPIT U VELIKOJ GORICI

Đalović: ‘Isto se ponašamo kao kad smo se ‘raspadali‘ i sad kad smo glavni kandidati za naslov‘

‘Sami smo si taj pritisak stavili na leđa, ne možemo tražiti alibi‘
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 28. veljača 2025. 15:44

Nanizao je Osijek i Dinamo u prvenstvu pa i Hajduk u Kupu, ali opet je pred Radomirom Đalovićem utakmica svih utakmica. Velika Gorica mora biti osvojena jer će se inače, kako to već biva, opet nad Rujevicom nadviti oblak sumnje...

- Htio bih istaknuti ogromnu želju mojih igrača da igraju u Splitu, Majstorović i Radeljić su praktički igrali s jednom nogom i inzistirali da igraju iako su bili ozlijeđeni. Isto tako i Petrovič i svaka im čast na angažmanu. Čop je isto forsirao, ali s njim nismo htjeli riskirati - otkrio je trener Rijeke pa nastavio:

- To je sve iza nas. Kasno smo se vratili i u četvrtak nismo ništa trenirali, kratak trening u petak i onda u subotu po meni najteža utakmica u ovom dijelu sezone. Gorica je kvalitetna momčad koja je najveći dio bodova osvojila kod kuće, momčad koja je dovela 11 novih igrača i pokazala ozbiljnu ambiciju s trenerom koji dugo radi, a svi dobro znamo u kakvom je njihov travnjak stanju. Ne smijemo dozvoliti da bilo što od toga utječe na nas, kao niti umor. Moramo se što prije regenerirati, što mislim da u četvrtak i petak jesmo napravili te odigrati pravu, borbenu utakmicu. Moramo izvući svaki djelić snage da odgovorimo svim zahtjevima jer će biti stvarno teško.

image

Radomir Đalović

TOM DUBRAVEC Cropix

Vraća li se Duje Čop?

- Bit će u konkurenciji, vidjet ćemo još prije utakmice. Ne smijemo dozvoliti da mu se stanje pogorša, tako da ćemo još odlučiti. Imamo još problema s igračima, imali smo ih, kažem, i prije Hajduka pa su momci stisnuli zube. Imamo nekolicinu igrača koji ozljede vuku otprije, neki su ih doživjeli protiv Hajduka, tako da ćemo vidjeti pred samu utakmicu. Nadam se da će se svi uspjeti zaliječiti i biti na dispoziciji.

Đalović je pobjedu na Poljudu posvetio predsjedniku Damiru Miškoviću...

- Čuli smo se, sretan je, i kad nije prisutan, on je uz nas, ali nemamo vremena ni on niti mi za puno slavlja.

Nanizao je tri pobjede protiv tri najjača kluba, je li to očekivao?

- Uvijek gledam pozitivno. Najbitnije je da ostaneš isti, jer, ako se dobro sjećam, mi smo se prije dva tjedna raspadali i predali smo se. Ako dobro pamtim. A sad poslije Hajduka govore da smo mi najveći kandidati. Ne, nismo. Isto se ponašamo i imamo isti cilj kao što je bilo i kad smo se "raspadali" i sad kad smo "glavni kandidati za naslov". Sigurno da smo napravili odličan rezultat, dobili tri utakmice i zabili devet golova, ali svaka sljedeća utakmica je najbitnija. Stalno ponavljam, to je nogomet, moraš se svaki dan dokazivati iznova. Tako idemo i u Veliku Goricu. Kao što smo podvukli račun na polusezoni, tako ćemo ga podvući i na kraju sezone i vidjeti gdje smo. Kao sportaši svi mi imamo ogromne ambicije i razmišljamo o mnogim stvarima, ali tek ćemo vidjeti što će biti na kraju.

No Rijeka se profilirala u glavnog kandidata za trofeje i sad nosi određeno breme pritiska?

- Istina, ali sami smo si taj pritisak stavili na leđa zato što smo igrali dobro, dobili te utakmice. Da nismo prvi, nitko o nama ništa ne bi govorio, ne bi nas spominjao... Doveli smo se tu sami, sada se sami moramo održati tu gdje jesmo, nastaviti tako i danas ništa ne poljulja. Naravno, to je moj posao. Sigurno će biti i teških situacija, ali iz njih moramo izaći što jači i što bolji.

Gorica u subotu može postati prva momčad koju je Rijeka ove sezone svladala tri puta. Bit će zahtjevno pripremiti se za Turopolje.

- Pražnjenje je bilo veliko, imali smo dug put, igrali tri utakmice protiv tri najteža suparnika, ali ono što stalno ponavljam igračima jest da ne možemo tražiti nikakav alibi. Umor, pražnjenje, težak teren i iznimno dobar suparnik, sve O.K., ali moraš dati sve od sebe bez obzira na sve okolnosti. Ako želimo nastaviti u ovom ritmu, moramo naći snagu i postaviti se kako treba. Imamo dovoljno igrača pa ćemo možda rotirati, mijenjati. Goricu moramo izvući na karakter.

image

Radomir Đalović

TOM DUBRAVEC Cropix

Je li stanje teže psihički ili fizički?

- I jedno i drugo. Nije lako nakon teške utakmice u Splitu. Izgleda lako iz ove situacije, ali Hajduk do sada nije izgubio nijedan dvoboj u domaćim natjecanjima kod kuće. Dobili smo Hajduk koji je prije toga 4:0 dobio Osijek! Sve probleme moramo potisnuti u drugi plan i spremiti se za subotu. Nikad ne znaš, nogomet je nepredvidiv, može se dogoditi svašta, ali vjerujem da nas čeka teška utakmica na teškom terenu. Dobri su, motivirani, pokušat ćemo napraviti najbolje.

Što na Poljudu nije bilo dobro?

- Taj primljeni pogodak i mislim da smo kod vodstva od 2:0 morali još bolje odreagirati, ali, opet, nešto se pita i suparnika, koji je dobar.

Čini se da ova momčad Rijeke nema problema s motivom jer sada slijedi na papiru slabiji suparnik.

- Vjerujem da nema problema s motivom. Puno smo utakmica već odigrali gdje su bili na maksimalnoj razini. Dvije, tri utakmice, i to mojom greškom, nisu bili kako treba. Što se toga tiče, neće biti problema. Nije lako kad vam odu tri igrača, ali mi smo pretpostavljali da će se do desiti. Doveli smo igrače kao zamjene i naša sreća je što su igrači koji su tu imaju ozbiljnu kvalitetu i što su cijelo vrijeme dobro radili. Bili su spremni i nije se vidio taj nedostatak. Kad gledate iz ove pozicije, nema Smolčića, nema Pašalića, a to se u zadnje tri utakmice nije ni primijetilo. A vidjeli ste koliko vrijede, oni su u svojim novim klubovima opet glavni igrači. Zato kažem da je jako bitan svaki igrač, treninzi i pripremne utakmice.

U Velikoj Gorici bi Rijeka mogla imati domaćinsku atmosferu?

- Nakon Osijeka sam rekao da je Dinamo dobar, ali da mi je jedina želja da bude puna Rujevica. To se i ostvarilo, navijači su došli i nosili nas. Došli su i na Poljud, oni su naša snaga, puno nam znače i opet ih pozivam. Bitne su utakmice doma, ali trebaju nam i u Velikoj Gorici. Oni su domaćinska momčad, bit će drugačiji nego u prvom dijelu prvenstva, agresivni su i imaju dobrog trenera. U ovom dijelu izgubili su samo od Dinama. Očekujemo dobrog, odmornog suparnika za razliku od nas, ali ne želim da imamo nikakav alibi. Moramo se izdići iznad svega i odigrati pravu utakmicu - zaključio je Đalović.

Standings provided by SofaScore LiveScore
28. veljača 2025 15:45