Navigation toggle

Valdas Dambrauskas

 TOM DUBRAVEC/CROPIX Cropix
IMAO JE I JEDNO OBEĆANJE

Dambrauskas progovorio o vlastitim pogreškama, ali i o tandemu Livaja - Kalinić: ‘Da budem pošten...‘

‘Naša jedina misao sada mora biti kako dobiti sljedeću utakmicu‘, rekao je trener Hajduka.
Piše: Jurica Radić/Sportske novostiObjavljeno: 26. veljača 2022. 21:14

Nakon izjava koje su dali za potrebe vlasnika televizijskih prava na prijenose utakmica HNL-a, treneri Hajduka i Rijeke požurili su najprije do svojih svlačionica, a onda i u press-salon poljudskog stadiona.

Tamo je Valdas Dambrauskas imao nešto duže obraćanje prisutnim predstavnicima medija:

- Utakmica nije išla prema planu, ali nije to opravdanje. Obje momčadi su prvenstveno pokušavale neutralizirati suparnika, a tek onda su išli na napad. Rijeka je imala nešto više posjeda u prvom dijelu, a mi smo se u drugom odredili na "sve ili ništa". Međutim, Rijeka je bila hladnokrvna i precizna - rekao je Litavac u uvodu.

- Nije me Rijeka iznenadila, očekivao sam ovakvu formaciju, ali s Murićem. Jednu stvar je Rijeka radila dobro, njihov središnji vezni je stvarao napade. Moram vidjeti i koje sam pogreške ja napravio u pripremi utakmice. Možda sam igrače prepunio informacijama. Rijeka je imala tri šanse, čak nisu to bile ni čiste šanse, neki ziceri, ali su zabili tri pogotka. Nogomet je igra koju odlučuju pogreške, i možemo pričati o tome što je problem, ali mogu samo obećati da ćemo raditi na tome da ispravljamo pogreške - nastavio je Dambrauskas.

>>> IZVJEŠTAJ I GOLOVE S UTAKMICE POGLEDAJTE OVDJE <<<

Livaja i Kalinić u tandemu?

image
ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix

- Da budem pošten, u drugom dijelu su bili dosta daleko jedan od drugog. Igrali smo s dva sjajna napadača, ali tek je druga utakmica da igraju zajedno. Trebat će im vremena da se uklope. Imamo novu utakmicu za tri dana i treba dići glavu gore. Dapače, imamo dvije jako bitne utakmice u sljedećih sedam dana. Od 12 utakmica mi smo izgubili samo jednu, a prava momčad se pokaže koliko je spremna podići se u kratkom roku nakon poraza. Ako nešto naučimo iz ovoga, ništa nije izgubljeno.

Je li Gorica u polufinalu Kupa sada najvažnija utakmica sezone za Hajduk?

- Sretan sam što možemo igrati stalno važne utakmice. Posljedice nakon Rijeke? Svaka utakmica koju dobijete ili izgubite ostavlja posljedice na momčad. Pobjede i porazi su dio sporta, dio procesa, a naša jedina misao u svlačionici mora biti kako dobiti sljedeću utakmicu.

Riječ je imao i Goran Tomić, trener pobjedničke momčadi.

- Bila je ovo jako bitna utakmica i zato sam zadovoljan s tri osvojena boda. U prvom dijelu smo kontrolirali utakmicu, nismo Hajduku puno toga dozvolili. Nismo u drugom dijelu imali mirnoću kao u prvom, ali izdržali smo iako je Hajduk bio bolji u drugom dijelu. Odlučio sam se za promjenu formacije s još jednim veznim, ono što smo trenirali to smo i napravili. Imao sam dojam da je Rijeka bila otpisana, ali u nogometu treba sve na terenu zaslužiti. Moj cilj do kraja sezone je osvojiti europsko mjesto, a prije utakmice s Hajdukom imali smo 17 bodova prednosti u odnosu na najbližeg konkurenta. Dakle, tu je sve jasno - kazao je Tomić.

Standings provided by SofaScore LiveScore
16. prosinac 2025 04:35