Domaći sastav slavi rezultat koji bi mogao odrediti prvaka Hrvatske
Piše: Dražen Antolić, SNObjavljeno: 28. travanj 2024. 21:29

LOKOMOTIVA - RIJEKA 3:1 (Mudražija 37., Šotiček 43., 90+6./Obregon 67.)

LOKOMOTIVA: Čavlina - Bartolec, Bubanja🟨, Mersinaj, Leovac (od 81. Vranjković) - Smakaj, Marić - Šotiček⚽⚽, Mudražija⚽🟨 (od 90. Canjuga), Goričan - Kastrati (od 82. Fetai)

RIJEKA: Labrović - Smolčić🟨, Galešić, Radeljić🟨 (od 46. Mitrović), Goda - Selahi (od 46. Pašalić) - Ivanović (od 57. Janković🟨), Fruk (od 81. Bogojević), Hodža, Pjaca - Marić (od 46. Obregon⚽)

Sve utakmice SuperSport HNL-a možete gledati samo na MAXSport kanalu

Heraklo s Kajzerice preusmjerio je tok Rijeke prema drugom mjestu i ponoru. Lokomotiva pritom nije očistila Augijeve štale nego Dinamu prolaz ka naslovu prvaka. Bijeli s Kvarnera pali su u Zagrebu i Modri se prvi put ove sezone, nakon 32. kola nalazi na vrhu HNL-a s jednim bodom prednosti. Željku Sopiću i njegovim momcima ostaje jedino pobjeda u derbiju na Rujevici 5. svibnja, ako se žele vratiti na tron. U protivnom titula se ponovo smiješi "vječnom prvaku".

Dolazeći na stadion jedan nam je poznanik, koji dobro poznaje Rijeku i bilo njezinih igrača, rekao:

- Nervozni su, ovo će biti pobjeda Lokomotive.

Koliko god tvrdili da nemaju pritisak suočili su se s njim, pokleknuli i pali. Rijeka je bila stisnuta, u grču, igrala je mlako i nedefinirano. Nije to ni iz daleka izvedba igra prvaka. I ranije su imali utakmice u kojima nisu ponudili puno, pratila ih je i sreća, sada je stala. Nešto više pokazali su tek u posljednjih 35 minuta, ali dovoljno tek za poraz 3:1.

Krenulo je solo prodorom i šutom Franje Ivanovića koji nije završio unutar okvira gola. U četvrtoj minuti nadovezao se udarac Fruka iznad vrata.

Lokomotiva je odgovorila u osmoj i devetoj minuti prvim ozbiljnijim pritiskom ka golu gostiju.

U 15. minuti Robert Mudražija zabio je i burno proslavio, kao veliki dinamovac imao je golem motiv, no zbog zaleđa pogodak nije priznat. U tom trenutku Rijeka se spasila.

Gosti su imali više loptu i akcija, ali nisu dolazili do pravih šansi. Bubanja je prekršajem za žuti karton zaustavio Pjacu u kontri, a udarci su bili neprecizni. Riječani su pretežno igrali po lijevoj strani. Rijekin nedorečen nogomet, nesiguran i mek, ostavljao je dosta šanse domaćinima da bi Robert Mudražija u 37. minuti pogodio za 1:0. Nakon loše reakcije obrane iz blizine je svladao Labrovića koji je primio prvi gol iz igre od gostovanja kod Hajduka u Splitu iliti nakon 1282 minute igre računajući i kup susrete, pa proslavio pokazujući na VAR. Koji ga ovaj put nije spriječio... Ubrzo potom Bijele je potopio Marin Šotiček nakon još jedne vrlo loše reakcije u zadnjem redu. Prvi dio završio je 2:0. Sergej Jakirović. Velimir Zajec i delegacija Dinama smješkali su se u loži. Došli su vidjeti što može Lokomotiva protiv Rijeke i imali su razloga za zadovoljstvo.

Trener Sopić u drugo poluvrijeme ušao je s tri nova igrača. Poslao je na teren Marca Pašalića koji nije startao jer imao je temperaturu i loše se osjećao, ali morali su sve karte baciti na stol, te Obregona i Mitrovića.

Međutim, i dalje je Lokomotiva bila agresivnija i poletnija, motivirana kao da se ona bori za naslov prvaka, a ne Rijeka. Lokosi teže Europi i pošteno su to pokazali, itekako zasluženo slave.

U 55. minuti Franjo Ivanović mogao je smanjiti rezultat, dobro se namjestio na šut, ali loše pucao s ruba kaznenog prostora, nakon čega je povučen iz igre kako bi ušao Niko Janković. U 58. minuti Pjaca je mogao zabiti, no i njegov jak udarac nije bio točan. Rijeka je konačno počela stiskati, a tada je Armada ubacila tri baklje u teren i izazvala kratak prekid.

Međutim, Jorge Obregon, fizički moćan centarfor na svoj je način u 67. minuti utakmice okrenuo čuvara i smanjio rezultata na 2:1.

Rijeka je nastojala napadati, igrači Lokomotive sve su više krali vrijeme, ali glavni igrači gostiju nudili su vrlo malo – Pjaca, Fruk, pa i Pašalić kad je ušao, jednako kao u prvom dijelu Radeljić, nisu bili pravi. Nisu imali rješenja. Lokomotiva ih je u sudačkoj nadoknadi bacila u blato, propustila neke šanse, da bi sjajni Šotiček projurio poput japanskog vlaka i pogodio za 3:1.

Na Rujevici ćemo u nedjelju dobiti odgovor ili biti barem blizu njega – ima li ova Rijeka gen prvaka ili ga, kao što sugerira poraz od Lokomotive – nema. U jednom kolu vidjeli smo na djelu dvojicu ponajvećih kreatora vrha HNL-a, a koji nisu iz vodećeg dvojca. Čak niti trojca. Robert Mudražija koji je nakon Hajduka matirao i Rijeku i dobio ovacije s tribina, te Varaždinov Marko Dabro koji je drugi put, nakon Zagreba, imao Dinamo na giljotini i nije ga dekapitirao. I tako se piše povijest Lige.

KRAJ UTAKMICE

Pokušavala je Rijeka izjednačiti, ali umjesto toga, Lokosi su uspjeli zabiti u zadnjim sekundama i potvrditi pobjedu. Prvi put ove sezone Dinamo je prvi nakon završetka kola i sada čekamo derbi na Rujevici...

90+6.⚽ GOOOL! Šotiček!

Točka na "i" u Kranjčevićevoj, Labrović je izbio Šotičeku u noge, ovaj se sjurio u kazneni prostor i matirao goste.

90+4. ⛔ Fetai pogađa, ali podignuta je zastavica. Čekamo VAR...

Službeno - zaleđe!

90+3. ⚠ Snažno je potegnuo Galešić, ali ravno u Čavlinu.

Odmah kontra na drugoj strani, Canjugin zicer obranio je Labrović, a onda Šotiček gađa nebu pod oblake.

90+2. Slobodan udarac za Rijeku na dvadesetak metara od vrata Čavline. Mogu li zaprijetiti iz prekida?

90. 🕖 Igrat će se najmanje pet minuta sudačke nadoknade.

90. ⇔ Promjena kod domaćina.

Uz gromoglasan pljesak tribina izlazi Mudražija, a u igru ulazi Canjuga.

88. Umalo je Obregon došao do lopte nakon gužve u kaznenom prostoru, ali Čavlina je brži.

85. Bogojević se našao u izglednoj situaciji, ali lopta ide daleko od gola.

81. ⇔ Posljednja promjena u redovima Rijeke.

Van ide Fruk, unutra Bogojević.

Lokomotiva također mijenja, izlaze Kastrati i Leovac, a ulaze Fetai i Vranjković.

79. Leovac se ozlijedio, čini se da neće moći nastaviti...

74. Pokušao je Pjaca glavom nakon ubačaja s desne strane, ali Čavlina hvata bez problema.

71. 🟨 Loše je ispucao Čavlina, ali je Janković pogodio laktom Mersinaja i zaradio žuti karton.

70. Pokušao je Goričan direktno iz slobodnjaka, ali pored gola.

67. ⚽ GOOOL! Rijeka je smanjila prednost Lokosa.

Dugi aut Ivana Smolčića rezultirao je spuštanjem lopte Obregonu koju zabija za 2:1.

63. Leovac je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, lopta je otišla u udarac iz kuta.

61. Nakratko je zaustavljena igra, s istočne strane gdje je Armada doletjelo je nekoliko baklji.

Armada Rijeka

58. ⚠ Kakva prilika za Rijeku!

Bubanja je napravio veliku pogrešku, Pjaca je imao sjajnu situaciju, ali nije bio precizan.

57. ⇔ Četvrta promjena u redovima gostiju.

Van - Ivanović, unutra - Janković.

55. Dobru loptu u prostor dobio je Ivanović, pucao je s desne strane, ali bezopasno za Čavlinu. Lopta je otišla pored vrata...

53. Pokušao je Goričan s nešto manje od 20 metara, ali ravno u Labrovića.

52. Obregon je dobio loptu u kaznenom prostoru, ali je napravio prekršaj i ništa od te akcije.

Malo je reći da nije zadovoljan odlukom suca...

46. 🕖 Počelo je drugo poluvrijeme.

Trostruka promjena u redovima Rijeke - izašli su Radeljić, Marić i Selahi, a ušli Mitrović, Obregon i Pašalić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Težak udarac za igrače Rijeke - gube 2:0, a spasio ih je i VAR. Mogu li preokrenuti u drugom dijelu?

45. 🕖 Igrat će se dvije minute nadoknade.

43. ⚽ GOOOL!

Lokomotiva vodi 2:0, strijelac - Šotiček!

Upravo nakon kornera domaći su povećali vodstvo...

S cijele zapadne tribine odzvanja: Dinamo, Dinamo!!!

43. Još jednom Lokosi prave probleme iz kontranapada - izborili su još jedan udarac iz kuta.

42. Smakaj je pokušao iz slobodnjaka s velike udaljenosti, ali preko vrata.

37. ⚽ GOOOL! Mudražijaaaa!

Ubacio je Leovac iz slobodnog udarca s desne strane, a od igrača Rijeke lopta je došla do Mudražije koji pogađa za vodstvo Lokosa.

36. 🟨 Prvi žuti za Riječane - Radeljić 'katapultirao' Mudražiju i našao se u bilježnici suca Kolarića.

34. 🟨 Evo potencijalne prilike za Rijeku: Mudražija je napravio prekršaj, požutio, a gosti imaju slobdan udarac na 20-ak metara od gola.

Nije bilo ništa - otklonjena je opasnost.

30. Pola sata je iza nas. Lokosi su zabili, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Ako nas pitate, sve u svemu, zanimljiva utakmica...

24. Nakon udarca iz kuta i kraće kombinacije, u kaznenom prostoru domaćih zasmetali su si igrači Rijeke te su pucali preko gola.

21. 🟨 Prvi žuti karton na utakmici - Bubanja je u bilježnici suca Kolarića.

Patrik Kolarić

18. ⛔ Ništa od pogotka!

Zaleđe Mudražije, ostaje 0:0.

15. ⚽ GOOOL! Mudražijaaa!

Veznjak Lokomotive najbolje se snašao u gužvi u petercu nakon dugog ubačaja sa strane i rasparao mrežu Labrovića.

12. Fruk je dao dobru loptu za Marića u prostor, ali od svega - samo udarac iz kuta!

Gosti su tražili igranje rukom, ali sudac Kolarić samo je odmahnuo.

9. Mudražija je poslao opasnu loptu u petarac, ali je i to izbačeno u udarac iz kuta. Nakon izvedenog prekida, gosti su uspješno otklonili svaku potencijalnu opasnost.

8. Leovac je ubacio s slijevog krila, a lopta završila u korneru.

6. Metež u kaznenom prostoru domaćina! Bubanja je blokirao pokušaj Ivanovića.

3. Prva prilika na utakmici! Ivanović se s desnog krila sjurio u kazneni prostor, ali pogodio je samo vanjski dio mreže.

1. Počela je utakmica na stadionu u Kranjčevićevoj ulici.

19.20 Na stadion u Kranjčevićevoj došli su predsjednik Dinama Velimir Zajec i sportski direktor Marko Marić, a petnaestak minuta kasnije stigao je i trener Modrih Sergej Jakirović.

Podsjetimo, upravo u idućem kolu Rijeka dočekuje Dinamo na Rujevici u utakmici koja bi mogla biti odlučujuća za prvaka.