ZELJKO HAJDINJAK Cropix
ZAŠTO NIJE ČEKAO?

Koprivničani su već drugi put ove sezone zakinuti za čisti pogodak
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 05. listopad 2024. 19:33

Slaven Belupo neće pamtiti po dobrom prvu četvrtinu ove sezone SuperSport HNL-a, koju će završiti na posljednjem mjestu. Međutim, Koprivničani će u rukama imati i pregršt argumenata za tvrdnju da su im "fenjer" u mnogome podarile i sudačke odluke.

Podsjećamo, već u 1. kolu na Poljudu sudac Zdenko Lovrić nije priznao čisti pogodak Božića za 2:2. VAR se u toj situaciji nije mogao aktivirati, jer je Lovrić sudio prekršaj prije nego što je lopta završila u mrežu. Svirao je Božićev prekršaj u napadu, premda ga nije bilo. Hajduk je utakmicu dobio s 2:1.

Sve utakmice SuperSport HNL-a možete gledati samo na MAXSport kanalu

Večeras je u Slavenovom srazu s Rijekom u Koprivnici u 35. minuti sudac Mario Zebec napravio istu pogrešku. Domaći stoper Kovačić zabio je gol nakon kornera, ali Zebec je prije nego što je lopta završila u mreži svirao prekršaj. Problem je u tome što prekršaja nije bilo, a VAR je ponovno bio nemoćan, jer se Zebecova zviždaljka oglasila prije nego što je lopta završila u mreži.

Teško shvatljiva je to pogreška suca Zebeca, teško će objasniti kako je uopće vidio prekršaj i zašto ga je svirao tako brzo. Da je pričekao sekundu, Slaven bi poveo, ovako je ostalo 0:0.

Trener Radeljić je nakon Lovrićeve pogreške na Poljudu rekao da se ne može smiriti, jer zbog takvih pogrešaka može ostati bez posla. Nekoliko tjedana kasnije doista je ostao bez posla. Ne zbog Lovrićeve pogreške, ali da je odigrao 2:2 na Poljudu, tko zna kako bi dalje išla Slavenova sezona.

I aktualni trener Koprivničana Mario Kovačević razumljivo je teško prihvatio Zebecovu pogrešku. Kao i svi navijači Slaven Belupa na tribinama. Drugi put u ovoj sezoni svjedočimo takvim pogreškama, a oba puta baš na njihovu štetu.

Francuski povjerenik za suce Bertrand Layec ponovno će imati pune ruke posla, a vjerojatno će morati poslati i osobnu ispriku klubu iz Koprivnice. Bio bi red...

05. listopad 2024 22:50