Pisali smo već o tome, u dosadašnjem dijelu prvenstvene sezone. Dinamo nakon 11 odigranih utakmica ima omjer od 10 pobjeda i jednog remija što mu je, gledamo li identičan opus utakmica u povijesti, najbolji ulazak u sezonu još od 1939. godine. Za činjenicu da nema stopostotini učinak, krivi su - Varaždinci! Jedino se dečki iz baroknog grada uspjeli ove sezone Modrima otkinuti pobjedu, izbjeći poraz. Čačićeva družina je početkom kolovoza u Varaždinu odigrala 1:1, za Modre je zabio Dario Špikić, za Varaždince Michele Šego. U nedjelju je u Maksimiru drugi okršaj Dinama i Varaždina ove sezone... Kao što znate, Modri su odgodili prvenstvenu utakmicu s Istrom 1961, pa se nakon dvije uzastopne utakmice Lige prvaka protiv Salzburga vraćaju na ‘domaći teren‘, na HNL pozornicu.
- Još od srijede smo se preorijentirali na ovu utakmicu, nacionalno prvenstvo nam je od primarne važnosti. Još sam nakon tri odigrana kola, dakle praktički na otvaranju sezone, rekao da je Varaždin najugodnije iznenađenje, oni su to u međuvremenu i potvrdili. Oni su nas dosad jedini zakinuli za dva boda u našoj prethodnoj utakmici u Varaždinu, i to zasluženo. Mislim da, uz nas, Varaždinci igraju najbolji nogomet u ligi i na kontu imaju manji broj bodova nego što su igrom zaslužili - kaže trener Modrih Ante Čačić
Od dana kad je preuzeo modru klupu krajem prošle sezone, Čačić je samo dva puta u HNL-u odigrao neodlučeno, u srazu s Varaždincima i Lokomotivom. Tako da mu naravno ni sad ne pada napamet da se posklizne, treba nastaviti sjajni niz trijumfa u nacionalnom prvenstvu, pokazivati dominantnost i suverenost, zadržati daleko bodovni odmak u odnosu na svoje konkuretnte, pobjedama iz ‘ubijati u pojam‘. Ali zna iskusni nogometni šmeker da je Varaždin nagazna mina, jer stvarno igra dobar nogomet, nogomet nadigravanja... Zato i poziva na oprez.
- Moramo biti oprezni u ovoj utakmici, pogotovo nakon iskušenja sa Salzburgom, trebamo se zaista dobro fokusirati na sutrašnju utakmicu. Očekujem da naša momčad reagira na pravi način, kako i dolikuje Dinamu, dakle s pravim gardom, mi smo domaćini i učinit ćemo sve da dođemo do pobjede koja nam je važna u dinamici osvajanja bodova. Želimo biti što je moguće uvjerljiviji iz kola u kolo. Isto tako, utakmice u domaćoj ligi održavaju nam atmosferu i podižu samopouzdanje igrača uoči sljedećih iskušenja, a dolaze nam dva derbija i utakmice Lige prvaka protiv Milana u Zagrebu i Chelseaja u gostima.
Maksimir je inače, neosvojiva tvrđava, ne samo za suparnike iz HNL-a, već i za sve europske suparnike Modrih. Dinamo je neporažen u svom domu već 22 utakmice zaredom.
- Dečkima za to pripadaju čestitke. Mi smo odigrali najviše utakmica od svih klubova u Europi jer smo rano počeli s natjecateljskim dvobojima. U domaćem prvenstvu zasad smo više nego dobri, jako je to dojmljivo, ali i nastupi u Ligi prvaka gdje je i sam ulazak u grupnu fazu veliki uspjeh. Naše prezentacije u ove četiri utakmice u skupini daju nam za pravo reći da je Dinamo bolji nego jučer, a mi težimo i tome da budemo bolji sutra nego što smo danas. Vjerujem da će igrači biti maksimalno motivirani i ozbiljni i da ćemo u nedjelju biti na pravoj razini. Bude li tako, čeka nas odlična utakmica jer Varaždin igra otvoreni nogomet, za gol više, pa oni koji nas dođu bodriti neće požaliti, svi će uživati - zaključio je Čačić
Kad se radi i ozljedama i umoru nakon okršaja s Salzburgom, sreća jest da nema loših vijesti. Od svih igrača ozlijeđen je samo Boško Šutalo. I ozljeda Luke Menala je prošlost, tako da je i on u konkurenciji za nedjeljni maksimirski ogled.
– I on je opcija za ovu utakmicu. Vraća se i bit će u krugu kandidata, otkriva Čačić.
Jedino Luka Ivanušec nema pravo nastupa s obzirom da je skupio višak žutih kartona. Kao što znate, u petak se na Poljudu igra El Croatico, Dinamo ide na noge Hajduku. Kad smo već kod kartona, Modri s tim nemaju problema. Naime, samo jedan igrač je u opasnosti propustiti veliki derbi, to je Rasmus Lauritsen, jedini on ih na kontu ima dva. No, Danac ioanko nije u prvom planu kad se radi o stoperskim pozicijama.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....