NIKSA STIPANICEV Cropix
POGLEDAJTE GOLOVE

Varaždin je s 2:0 slavio na gostovanju kod Šibenika i tako došao na tri boda od Osijeka
Piše: SN, HinaObjavljeno: 05. svibanj 2023. 19:56

ŠIBENIK - VARAŽDIN 0:2 (Mitrovski 69‘, Brodić 86‘)

Šibenik: Rogić - Kvržić, Matić, Mesa, Mina (Od 80. Baturina) - Hiroš (Od 66. Barnabas), Soldo (Od 75. Knežević), Čanađija (Od 75. Skorup) - Arai, Špeljak? (Od 66. Radonjić), Dolček

Varaždin: Zelenika - Stolnik, Škaričić (Od 60. Ba), Pellumbi, Urata - Mitrovski⚽ (Od 84. Belcar), Elezi, Pilj, Šego (Od 46. Vugrinec) - Brodić⚽, Domjanić (Od 68. Teklić)

Susret su odlučili golovi Dimitra Mitrovskog u 69. minuti i Frana Brodića u 86. minuti.

Nakon što je Šibenik početkom travnja pobijedio Dinamo sa 2-1 izborivši finale hrvatskog Kupa, momčad sa Šubićevca je upisala pet poraza i samo jednu pobjedu potonuvši na začelje ljestvice.

S druge strane Varaždin je ovom pobjedom prekinuo niz od šest kola bez slavlja i tako ostao u igri za plasman u Europu.

Domaćin je već u četvrtoj minuti mogao do prednosti, Amer Hiroš se našao u izglednoj situaciji, ali je pogodio vanjski dio stative.

Šibenik - Varaždin

SOFASCORE

Grafika: SofaScore

Četiri minute kasnije i gosti su opasno zaprijetili. Fran Brodić je proigrao Niku Domjanića koji je izašao sam pred golmana, ali je Lovro Rogić odlično reagirao.

Hiroš je u 35. minuti ponovo pogodio okvir gola. Pucao je s ruba kaznenog prostora, ali je lopta završila na prečki. U 53. minuti pucao je i Dario Čanađija, ali je Oliver Zelenika obranio.

Varaždin je u 62. minuti uspio zatresti mrežu domaćina, pogodak je postigao Mitrovski, ali iz zaleđa. No, sedam minuta kasnije nije bilo zaleđa i mladi Makedonac je doveo Varaždin u vodstvo. Nakon lijepe akcije Brodić je pucao po golu, lopta se od stative odbila do Mitrovskog koji je imao lagan posao pogodivši za 1-0.

Šibenik je u 79. minuti bio blizu izjednačenja, Haruki Arai je ubacio iz auta, a Zoran Kvržić pucao, no Zelenika je obranio. Još bolju priliku samo minutu kasnije je imao Josip Knežević, no Zelenika je sjajno reagirao. Međutim, da je lopta i ušla u mrežu provjeravala bi se situacija zbog mogućeg zaleđa.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Brodić pogodivši u 86. minuti za 2-0. Leon Belcar je sjajno ubacio s desne strane, a Rodić pogodio svoj 12. pogodak ove sezone.

U subotu se sastaju Gorica - Slaven Belupo, te Rijeka - Istra 1961, dok će u nedjelju igrati Osijek - Dinamo i Lokomotiva - Hajduk.

Na ljestvici vodi stari - novi prvak Dinamo sa 71 bodom, Hajduk je drugi sa 59 bodova, dok je Rijeka treća sa 47 bodova.

Varaždin je peti sa 42 boda, dok je Šibenik posljednji sa 27 bodova. Gorica na devetoj poziciji ima bod više, te utakmicu manje.

PRIJENOS UŽIVO:

GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE.

90.+4 - KRAJ! Varaždin se pobjedom približio Europi, dok je Šibenik na zadnjem mjestu i čeka ga teška borba za ostanak.

90.+3 - Knežević iz slobodnjaka puca preko gola.

90.+1 - Kvržić snažno puca, ali ravno u Zeleniku.

90. - Igrat će se još četiri minute sučeve nadoknade vremena.

90. - Probao je Baturina, ali puca pokraj gola.

86. - GOOOL! Fran Brodić zabija svoj 12. gol u sezoni, a drugi na utakmici za Varaždin. Belcar je sjajno asistirao za ovaj gol.

84. - Izlazi Mitrovski, u igri je Belcar (Varaždin).

83. - Pucao je Pilj, ali spreman je Rogić.

81. - Puca Skorup, ali hvata Zelenika.

80. - Iz igre je izašao Mina, u igri je Baturina (Šibenik).

79. - Zelenika je sada dva puta spasio Varaždin. Posebno je opasno izgledao udarac Kneževića koji je bio sam pred golom, no na kraju i da je zabio gol ne bi vrijedio zbog zaleđa.

78. - Radonjićev pokušaj ubačaja nakon kontre odlazi u korner.

76. - Teklić gađa preko gola.

75. - Izlaze Čanađija i Soldo, u igri su Skorup i Knežević (Šibenik)

69. - GOOOL! Brodić je pogodio vratnicu, a onda je Mitrovski ugurao loptu u praznu mrežu.

68. - Izašao je Domjanić, ušao Teklić (Varaždin).

67. - Mitrovski je opalio iz daljine, ali lopta od bloka odlazi u korner.

66. - Igru napuštaju Hiroš i Špeljak, a ulaze Barnabas i Radonjić (Šibenik).

61. - Brodić je sada poslužio Mitrovskog koji zabija, ali gol je poništen zbog zaleđa.

60. - Izašao je Škarićić, u igri je Ba (Varaždin).

56. - Dolček puca, ali samo u blok.

53. - Čanađija je sada opalio po golu, ali obranio mu je Zelenika. Na odnijenu loptu je naletio Kvržić i pucao preko gola.

50. - Nezgodna situacija za Šibenik. Vugrinec se sjurio prema golu, istrčao je Rogić i u pokušaju da izbaci loptu pogodio svojeg suigrača. Na kraju je uspio očistiti.

47. - Probao je Arai, ali lopta od bloka odlazi u korner, deveti za Šibenik na ovoj utakmici.

46. - U svlačionici je ostao Šego, a u igri je Noa Vugrinec (Varaždin) koji je inače sin proslavljenog bivšeg hrvatskog napadača Davora Vugrinca.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

45.+3 - Kraj prvog dijela.

45.+3 - Arai je opalio iz slobodnjaka, ali od bloka lopta odlazi u korner.

44. - Špeljak se sada sjajno oslobodio Pellumbija i pucao, ali ravno u Zeleniku.

42. - prijeti sada Pilj, ali puca preko gola.

35. - Hiroš je opalio iz daleka i pogodio gredu.

32. - Hiroš je ubacio za Krvžića koji glavom puca preko gola.

25. - Stolnik je pucao s distance u bliži kut, Rogić je spreman na to.

25. - Probao je sada Šego iz daljine, ali njegov pokušaj od bloka odlazi u korner.

20. - U uvodnih 20 minuta Varaždin je nešto dominantnija ekipa.

12. - Žuti karton dobio je Špeljak (Šibenik).

11. - Nova opasnost pred vratima Rogića. Nakon gužve u šesnaestercu na loptu je došla do Urate koji snažno puca, ali samo u reklame.

8. - Zaprijetio je sada Varaždin. Domjanić je ostao sam ispred Rogića, ali vratar domaćih sjajno brani njegov pokušaj.

4. - Opasno je zaprijetio Hiroš koji je iskoristio lošu povratnu loptu Brodića, oteo loptu i opalio snažno iskosa, ali pogađa vratnicu.