MATIJA DJANJESIC/CROPIX Cropix
NIŠTA OD POBJEDE

Rijeka i Slaven Belupo su u utakmici 25. kola na kišnoj Rujevici odigrali bez pobjednika 1:1
Piše: Predrag JurišićObjavljeno: 12. ožujak 2021. 17:12

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 1:1 (0:0)

RIJEKA: (4-2-3-1): Nevistić – Tomečak, Capan, Galešić, Štefulj – Pavičić (od 71. Mudražija), Lončar – Murić, Andrijašević, Menalo (od 46. Čerin) – Drmić (od 71. Kulenović). Trener: Goran Tomić.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Paracki, Hyunwoo (od 62. Leyton) – Bosec, Lulić, Van Bruggen, Glavčić, Goda – Knöll (od 89. Delić), Iličić. Trener: Miroslav Stipić.

-----------------------------------------------------------------------------

Ni novi trener Goran Tomić nije uspio prekinuti začaranost Rujevice, Rijeka od 8. studenoga prošle godine ne zna za pobjedu na svom travnjaku. Ovaj je put veliki bod u borbi za ostanak u ligi odnio Slaven Belupo, konačnih 1:1 (0:0) bio je realan ishod ovog zanimljivog nadmetanja.

I tako Riječani ne znaju za prvenstvenu pobjedu na Rujevici više od četiri mjeseca, od 8. studenoga prošle godine, kad je na Rujevici „pala” Lokomotiva (1:0 za Rijeku), baš s Tomićem na klupi. Za utjehu domaćinu, Andrijašević je vodećim pogotkom prekinuo prvenstvenu sušu koja je trajala čak 442 minute, od Murićeva pogotka Istri u 21. kolu (14. veljače). No, Van Bruggen je uspio svladati Nevistića i pospremili su gosti bod u autobus za Koprivnicu...

Jaka je kiša prala Kvarner u petak cijelo popodne, a u „višu brzinu” prebacila je predvečer, baš u vrijeme početka dvoboja Rijeke i Slavena Belupa. I već nakon pola sata igre travnjak na Rujevici bio je natopljen vodom, težak za igru, igrači su teško kontrolirali svoje kretnje, a bilo je pravo umijeće u takvim uvjetima kontrolirati loptu. Na brdu iznad sjevernog gola pljusku je prkosilo 100-tinjak glasnih pripadnika Armade neumorno bodreći domaćina...

Igrači su se pokušali prilagoditi teškim uvjetima, bili su oprezni u izravnim duelima pazeći da slučajno ne ozlijede suparnika, a nerijetko su nekontrolirano otklizali u prazno u pokušaju da ukližu na loptu. Unatoč razmočenom i blatnjavom travnjaku, u prvom smo poluvremenu gledali zanimljivu, dinamičnu i obostrano otvorenu utakmicu, brzo su se i domaći i gosti rješavali lopte, što je zapravo bio i jedini način da se odigra dobra utakmica.

Prvu je veliku zgodu imao Slaven Belupo u 12. minuti, kad je Glavčić sjajno pogurnuo loptu iza leđa domaće obrane, a Knöllov je udarac s 12 metara izvrsno obranio Nevistić. Uzvratili su Riječani četiri minute kasnije, Menalo je pokušao udarcem glavom s 14 metara prebaciti istrčalog vratara Filipovića, uspio je u nakani, ali lopta je otišla pokraj vrata.

Curilo je po lijevoj strani obrane Rijeke, u nekoliko su navrata Bosec, Paracki i Božić probijali taj bok, ali nije bilo prave zgode za goste nakon ubacivanja lopti u kazneni prostor. Rijeka je pokušavala udarcima iz daljine (Lončar, Drmić...), ali Filipović je bio siguran na vratima i nije dopustio da ga iznenade čudni odskoci lopte s mokrog travnjaka.

Najbliži pogotku gosti su bili u 32. minuti. Iličić je sjajno ušao s lijeve strane u kazneni prostor, nadmudrio je i vratara Nwvistića i kad je sa sedam metara trebao poslati loptu u mrežu, ukazao se Galešić i riskantnim, ali pravodobnim uklizavanjem izbio je loptu s noge napadaču gostiju.

U nastavku je trener Rijeke Goran Tomić odmah u igru uveo Čerina umjesto Menala, nakana je bila ojačati vezni red. Domaćin je poveo u 52. minuti, strijelac je bio Andrijašević, a dodavač slavljenik Murić, koji je u petak proslavio 25. rođendan.

No, gosti nisu ni pomislili na predaju i opasno su zaprijetili već nekoliko minuta kasnije – najprije je Lulićev udarac s desetak metara iskosa obranio Nevistić, da bi minutu potom Knöll s pet metara poslao loptu glavom pokraj vrata.

Nebo se ipak smilovalo i kiša je prestala padati zadnjih pola sata. A u 66. minuti iznova je zaiskrilo ispred Nevistića, Capan se okliznuo i duga je lopta došla do Iličića, koji je tukao iz okreta s osam metara, ali Tomečak je blokirao taj pokušaj i spasio svoju momčad. Uporni su gosti izjednačili u 75. minuti, a nakon tog pogotka Van Bruggena, udarcima iz daljine dobro su zagrijali vratare Glavčić na jednoj i Mudražija na drugoj strani

Live prinenos:

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 1:1 (Andrijašević 52' / Van Bruggen)

KRAJ UTAKMICE

85'- Pucao je Andrijašević iz daljine, ali bio je to lagan posao za Filipovića

GOOOL 75'- Dobio je Van Bruggen povratnu loptu na rub šesnaesterca, pucao i poslao loptu ispod noge Nevistića za izjednačenje na Rujevici

73'- Rijeka je povukla jednu brzu kontru, Tomečak je pucao u samoj završnici, ali njiegov udarac iskosa otišao je pored gola

70'- Ponovno je Andrijašević najviši u skoku, ali lopta jopš jednom odlazi iznad gola

65'- Ubacio je Tomečak s desne strane u kazneni prostor, ponovno je najviši u skoku bio Andrijašević, ali lopta je otišla pored gola

63'- Pucao je Murić iskosa s desne strane s desetak metara, ali lopta je otišla u blok

GOOOL 52'- Nakon ubačaja Roberta Murića na deset metara od gola, najviši u skoku bio je Andrijašević i glavom zabio za vodstvo. Valja istaknuti kako je ovo bio prvi pogodak Rijeke u HNL-u nakon 495 minuta

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42'- Ubacio je loptu iz slobodnog udarca u kazneni prostor Murić, ali nije uspio pronaći nikoga u šesnaestercu

32'- Sjajno se oslobodio svog čuvara Iličić, izbio sam pred vratara Nevistića, ali Galešić je uspio uklizati u udarav u posljednji trenutak

28'- Pucao je Stjepan Lonačar s dvadesetak metara, ali brani Filipović

22'- Paracki je prošao po desnoj strani, ubacio u kazneni prostor, a Knöllov udarac glavom blokira Galešić

20'- Drmić se našau u dvije solidne prilike u prvih 20 minuta susreta, ali umjesto udarca u obje je situacije išao u nepotreban dribling

16'- Lončar je proigrao Menala, ovaj je prsima pokušao prebaciti loptu pokraj Filipovića, ali ipak ništa od njegovog pokušaja

13'- Bosec je prošao po desnoj strani, ubacio u na pet metara od gola, a zatim prvo udarac Glavčića, pa onda i Knölla završio je u bloku

12'- Najbolja prilka na utakmici. Glavčić je dao sjajnu loptu u prostor za Knölla koji puca s desetak metara, ali brani Nevistić

8'- Tomečak je opalio iz velike daljine, ali lopta je otišla visoko iznad gola

5'- Još uvijek bez pravih prilika u samom uvodu utakmice

1'- Utakmica je počela!

23. travanj 2024 22:43