RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
POGLEDAJTE SVE POGOTKE

U ludoj posljednjoj utakmici 27. kola Prve HNL Rijeka je pobijedila Goricu u gostima 4:3
Piše: SN, HinaObjavljeno: 03. travanj 2021. 19:50

GORICA - RIJEKA 3:4 (Mitrović 73', Mudrinski 83', Lovrić 86' / Andrijašević 11', Drmić 13', Murić 50', Čerin 60')

Gorica: Banić, Jovičić, Steenvoorden, Hamad (Mitrović 55'), Špikić (Lovrić 46'), Doka, Martinson (Pršir 55'), Babec, Kalik (Nimely 55'), Krizmanić, Matar (Mudrinski 71')

Rijeka: Nevistić; Galović, Murić (Liber 89'), Čerin (Mudražija 76'), Andrijašević, Štefulj, Tomečak, Capan, Menalo (Pavičić 89'), Lončar, Drmić (Kulenović 71')

Rijeka je povela sa 4-0 golovima Andrijaševića (11), Drmića (13), Murića (50) i Čerina (64) da bi poraz Gorice ublažili Mitrović (73), Mudrinski (83) i Lončar (85-ag).

Gosti su vrlo rano stvorili lijepu prednost od 2-0, a u oba slučaja asistent je bio Murić. Prvo je u 11. minuti lijepo poslao loptu u prazan prostor iza obrane Gorice gdje je utrčao Andrijašević koji je porom rutinirao svladao Banića. Samo dvije minute potom Murić je dobio loptu na desnom krilu te poslao ubačaj u peterac gdje je u skoku najviši bio Drmić.

Početkom nastavka Murić se upisao i u strijelce, u 50. minuti proigrao ga je Menalo, uslijedio je udarac sa 12-13 metara koji je na putu prema golu pogodio Jovičića i postao neuhvatljiv za Banića. Najljepši pogodak na susretu postigao je Slovenac Čerin koji je u 64. minuti sa 20 metara pogodio gornji desni kut domaćeg gola.

Gorica je smanjila zaostatak u 73. minuti kada se u gužvi u gostujućem kaznenom prostoru najbolje snašao Mitrović i jedan odbijanac od vratnice poslao u mrežu. Za 2-4 strijelac je bio Mudrinski koji je glavom u mrežu proslijedio odličan ubačaj Lovrića, da bi samo dvije minute potom još jedan ubačaj Lovrića završio u gostujućim vratima, a taj put je loptu u vlastiti gol nespretnom reakcijom poslao Lončar.

Do kraja susreta Gorica ipak nije uspjela kompletirati epski povratak, a Rijeka je uspjela sačuvati tri boda.

Četvrta Rijeka sada ima 42 boda, šest manje od treće Gorice, a tri više uz dvije utakmice više od petog Hajduka.

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 61 bodom, ali Dinamo je odigrao susret manje.

Posljednja je Lokomotiva sa 20 bodova, tri manje od pretposljednjeg Varažina, a četiri manje od osme Istre 1961.

REZULTATI 27. KOLA,

Petak:
Varaždin - Slaven Belupo 1-1 (Đurasek 42 / Delić 90+2)
Subota:
Lokomotiva - Hajduk 0-2 (Livaja 15, Umut 49)
Istra 1961 - Osijek 0-2 (Mierez 30, Erceg 88)
Šibenik - Dinamo 1-1 (Mesa 77 / Majer 70)
Gorica - Rijeka 3-4 (Mitrović 73, Mudrinski 83, Lončar 85-ag / Andrijašević 11, Drmić 13, Murić 50, Čerin 64)

PRIJENOS UŽIVO

90+5' - Završena je utakmica. Rijeka je pobijedila Goricu sa 4:3.

90' - Pocrvenio je u ovim trenucima Nimely, a požutio Jovičić. Dakle Gorica je ostala s igračem manje, a igrat će se još pet minuta sudačke nadoknade.

87' - I Lovrić je sada opet zabio, ali sudac Strukan je poništio gol jer je slobodni udarac izveden prije njegovog znaka.

85' - GOOOL! Gorica je smanjila na 3:4. Čini se da je strijelac Lovrić nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke.

84' - U prvoj akciji nakon primljenog gola Rijeka je imala zicer preko Lončara koji je pucao, ali nema gola.

83' - GOOOL! Mudrinski je zabio drugi gol za Goricu koja je sada smanjila na 2:4. Asistirao mu je Kristijan Lovrić.

82' - Opasan pokušaj Lovrića iz slobodnog udarca. Pogodio je mrežu, ali s vanjske strane.

73' - GOOOL! Gorica je smanjila veliku prednost Rijeke na 1:4. Iz odbijanca nakon prethodno pogođene vratnice strijelac je Mitrović.

64' - GOOOL! Rijeka vodi 4:0, zabio je Čerin na dodavanje Drmića. Zabio je Čerin nakon dalekometnog udarca s nekih 20-ak metara.

60' - Vrlo dobro ubacivanje Murića s lijeve strane, najviši u skoku je Drmić koji puca glavom, ali nije dobro zahvatio loptu.

V. Gorica, 030421.
Stadion Radnik.
Nogometna utakmica HT Prve lige Gorica - Rijeka.
Na fotografiji: slavlje Rijeke

56' - Sjajan udarac Lovrića iz slobodnog udarca. Odapeo je s tridesetak metara i prislio Nevistića da se dobro ispruži.

51' - GOOOL! Rijeka vodi 3:0! Pucao je Murić, a loptu je skrenuo Jovičić.

50' - Lijepi udarac Matara ljevicom nakon nekoliko dobrih dodavanja domaćina, ali spreman je Nevistić.

46' - Krenula je igra u drugom poluvremenu.

45+1' - Završilo je prvo poluvrijeme. Rijeka na odmor odlazi s prednošću 2:0 nakon golova Andrijaševića i Drmića. Ostaje za vidjeti mogu li se domaćini u nastavku vratiti u susret i učinti ga neizvjesnim.

37' - Lijepa prilika za Goricu. Pokušao je sada Krizmanić iskosa s lijeve strane ugroziti Nevistića, ali lopta odlazi malo iznad grede.

34' - Trese se opet mreža Rijeke, zabio je Menalo, ali gol je poništen zbog zaleđa. Nije Menalo bio u zaleđu, već se isto dogodilo u ranijem dijelu napada.

30' - Nova prilika za Rijeku. Nakon postignuta dva gola Rijeka je smirila igru, prepustila inicijativu Gorici, a onda je uslijedila nova kontra Tomićeve momčadi. Pucao je sada Murić s vrha kaznenog prostora, ali lopta odlazi pokraj gola.

13' - GOOOL! Rijeka vodi 2:0, zabio je Drmić. Druga asistencija Murića koji je sjajno ubacio s desne strane, a Drmić se naklonio i glavom zabio s druge vratnice.

11' - GOOOL! Rijeka vodi 1:0, zabio je Andrijašević. Nakon dodavanja Murića zabio je kroz noge Baniću iskosa s desne strane.

9' - Kakva prilika za Rijeku, sam je pred Banića izbio Lončar nakon fantastičnog proigravanja Andrijaševića. Zaobišao je Lončar vratara, pucao, ali je promašio praktički prazan gol i pucao s vanjske strane mreže.

6' - Dobar ritam i intenzitet na početku utakmice na obje strane. Gorica u ovim trenucima ima više loptu u svome posjedu.

1' - Počela je utakmica.

19.30 - Poznati su sastavi za večerašnju utakmicu. Gorica, zanimljivo, kreće s najboljim igračem Lovrićem na klupi.

14. travanj 2024 22:36