Boris Kovacev / CROPIX
SJAJNA REAKCIJA DINAMOVOG POJAČANJA

U utakmici 24. kola Prve HNL u Zagrebu je Dinamo slavio protiv Slaven Belupa s 1-0 (0-0) i povećao prednost pred pratiteljima.
Piše: HinaObjavljeno: 04. ožujak 2018. 11:28

DINAMO - SLAVEN BELUPO 1:0 (Gavranović 50')

Dinamo: Livaković - Stojanović, Lešković, Benković, Sosa - Ademi, Doumbia - Soudani, Moro, Olmo - Gavranović

Slaven Belupo: Marković - Kitanovski, Musa, Katić, Goda - Puclin, Vidović, Trebotić - Doležal, Delić - Ivanovski

Susret je doigran po vrlo hladnom vremenu i pred malim brojem gledatelja, a Dinamo je uspio doći do rutinske i minimalne pobjede.

Pogodak odluke Dinamo je polučio u 50. minuti kada je Mario Gavranović glavom proslijedio u mrežu ubačaj Sose s lijeve strane. Dinamovom pojačanju je to bio prvi pogodak u mrežu Farmaceuta te ujedno i prvijenac za zagrebačku momčad.

Gosti iz Koprivnice su nakon primljenoga gola zaigrali hrabro, ali unatoč boljoj igri i nekoliko prilika nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Utakmicu u Maksimiru obilježila je i ozljeda Soudanija kojeg je Cvitanović u 36. minuti morao zamijeniti novopridošlim Hajrovićem.

Dinamo vodi s 56 bodova i utakmicom manje u odnosu na Hajduk (47), dok je Slaven ostao peti s 28 bodova.

Susret se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 150 gledatelja Križarić iz Čakovca.