Natasa Sundara / CROPIX CROPIX
BRAVO, IVANE

U posljednjem susretu 23. kola Prve HNL Istra 1961 i Slaven Belupo odigrali su 1:1.
Piše: HinaObjavljeno: 23. veljača 2020. 20:31

ISTRA 1961 - SLAVEN BELUPO 1:1 (Paez 4' / Krstanović 33')

Istra 1961 (3-4-3): Čondrić – Tomašević, Rafa Paez, Galilea – Franić (od 65' Delić), Blagojević, Lončar, Pavić – Fintić, Guzina (od 77' Maganjić), Gržan

Trener: Ivan Prelec

Slaven Belupo (3-5-2): Filipović, Paracki, Soldo, Božić, Bogojević, Bačelić-Grgić, Glavčić (od 90. Mikulić), Lovren (od 64' Jeffren), Lulić, Krstanović, Lima

Trener: Tomislav Stipić

PULA, stadion Aldo Drosina Gledatelja: 830 Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Utakmica na Drosini završila je bez pobjednika. To je rezultat koji sigurno puno više odgovara gostima iz Koprivnice, koji su time zadržali šest bodova prednosti pred Zeleno-žutima. Puljani imaju realno za čime žaliti, jer su imali nešto više prigoda za pogodak, pogotovo u prvom dijelu, kada se istaknuo vratar gostiju Filipović

Od početka utakmice domaćini su krenuli vrlo žustro. U prvih deset minuta, moglo bi se reći, napravili su više nego u 90 minuta više utakmica. Prvo je sjajnu šansu Guzine, šut s pet-šest metara Filipović odbio u korner. U četvrtoj minuti su domaći već poveli. Nakon dugo vremena Zeleno-žuti su postigli pogodak nakon kornera. Odličan centaršut Blagojevića iskoristio je visoki Rafa Paez za poentiranje. Dvije minute kasnije još jedna zicer prilika za Istru. Nakon brze kontre domaćih u srcu obrane gostiju lopta je došla do Lončara, koji je odlično opalio pod gredu, ali je vratar Filipović još bolje intervenirao.

Puno pljeska na tribini, vodstvo i sigurna igra domaćih, to je bio okvir utakmice prvih 20-ak minuta. Tada su se gosti posložili i počeli su više držati loptu te tražiti proboj po bokovima. Pogotovo su to činili s lijeve strane, gdje su očito locirali da im je to jednostavnije. Franiću je malo pokazao u defenzivi Fintić koji se uoči poravnanja gostiju uputio u prodor na suprotnoj stani. Slaven Belupo je pak odmah uzvratio po lijevoj strani, gdje je Lulić neometano u trku centrirao u 34. minuti prema petercu domaćih. Tamo je loptu u trku iz prve sproveo u mrežu Krstanović. Bio je to 13. pogodak koji je u karijeri postigao protiv Istre 1961.

Puljani su tako platili prvu pravu dekoncentraciju. Prelec je tražio da se igra s visokom posljednjom linijom, tako da bi se dvije špice gostiju, Krstanović i Lima, što više udaljili od gola. Praktično u jedinom napadu koji je "spustio" obranu domaćih, odmah se stvorila šansa i pogodak…

U nastavak je trener domaćih odlučio uvesti Ivančića, koji je zamijenio odveć laganog Fintića. No, utakmica je poprimila neke druge ritmove u odnosu na prvi dio. Gosti su držali više posjed i pokušavali su kroz akcije stvoriti nešto opasnije situacije pred domaćim golom. Bilo je tako dobrih 15-20 minuta, ali bez nekog efekta. Prelec je ubacio u igru Delića i izvadio Franića, te prebacio Gržana na desnog bočnog. Time se htjelo dobiti više na dinamici igre po desnom boku i podignuti opet težište igre.

Istra se malo reorganizirala i opet je visoko napala, što je gostima predstavljalo povremeno problem. Kad bi osjetio da mu momčad ulazi u teškoće s izlaskom gostujući je trener nalagao svom vrataru da ispuca dugu loptu. Igra se tako uglavnom između dva kaznena prostora, s dosta borbenosti s obje strane, ali bez nekih ozbiljnijih šansi po gol. Prelec je još ubacio i Maganjića, izvukao iz igre Guzinu, dok se Stipić zadovoljio s uvođenjem Jeffrena, te u posljednjim trenucima s Mikulićem. No, nije to bitno utjecalo na igru gostiju, koja je ipak ključno definirana realizacijom Krstanovića, koji često "iz ničega" dođe u šansu i pogodi.

Krstanoviću je ovo ukupno 98. pogodak u HNL-u i deseti ovosezonski. Sve je izglednije da će 37-godišnji napadač ove godine doći do jubilarnog stotog pogotka u nacionalnoj ligi.

Istra je na trenutke igrala vrlo solidno, na trenutke u grču zbog straha od primitka gola. Naposljetku, remi je uz dobro suđenje epilog pulske utakmice…

19. travanj 2024 21:51