Paracki gol
 SCREENSHOT
SLAVLJE DOMAĆINA

Rijeka je u 7. kolu Prve HNL stigla do pobjede 2:0 na Rujevici protiv Slaven Belupa
Piše: Orlando Rivetti, Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 04. listopad 2020. 18:59

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 2:0 (Paracki a.g 68', Kulenović 92')

RIJEKA: Nevistić - Tomečak, Smolčić, Capan, Velkovski, Štefulj - Pavičić, Lončar, Gnezda Čerin - Andrijašević, Kulenović

SLAVEN BELUPO: Filipović - Bogojević, Prce, Božić, Gorda - Lulić, Glavčić, Paracki, Bačelić-Grgić - Etoundi, Knoll

Nakon više od 90 dana publika se vratila na Rujevicu, a u skladu s epidemiološkim mjerama okupilo se 2.275 gledatelja.

Nakon trijumfa u Kopenhagenu, Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo, a sve najvažnije vidjeli smo u drugom poluvremenu.

U prvih 45 minuta vidjeli smo puno trke na obje strane, ali bez pravih prilika. Prvu veliku priliku domaćin je imao u 57. minuti, nakon ubačaja Andrijašević je glavom spustio loptu, ali Tomečak je bio prekratak pred golom Slaven Belupa.

Domaćin je poveo u 68. minuti, više sretno nego spretno. Štefulj je pucao s lijeve strane, a lopta se odbila od Andrijaševića i završila u mreži. Sudac Ivan Vučković je provjeravao situaciju s VAR sobom jer se činilo da se lopta odbila od Frankove ruke, no pokazao je na centar.

Sve dvojbe oko pitanje pobjednika domaćin je razriješio u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca prvijencom Sandra Kulenovića u dresu Rijeke. Jedanaesterac je skrvio Jeffren nakon što je odgurnuo Lepinjicu u reklame.

U prvom nedjeljnom susretu Dinamo je na gostovanju pobijedio Varaždin sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice hrvatskog prvenstva.

KRAJ UTAKMICE

GOL 92. minuta - Kulenović je bio precizan s bijele točke

88. minuta - Jeffren je Lepinjicu s obje ruke u kaznenom prostoru odgurnuo Lepinjicu, a nakon što je sudac pogledao snimku pokazao je na bijelu točku

83. minuta - Kulenović je dodao loptu za Pavičića koji puca s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi pored vratnice

75. minuta - Sa svog je gola nakon jedne intervencije izašao Nevistić, loptu je potom prihvatio Jeffren na dvadesetak metara i pucao isprve, ali udarac je bio izrazito neprecizan

GOL 68. minuta - Rijeka sretno stigla do vodstva! Štefulj je pucao izrazito neprecizno prema vratima, ali lopta se na putu odbila od Andrijaševića i završila u mreži

65. minuta - Pokušao je sada Lončar iz blizine uputiti udarac, ali njegov pokušaj lakoćom zaustavlja Filipović

61. minuta - Nakon kontra napada gostiju Gorda se našao potpuno sam na desetak metara od gola domaćina, ali njegov udarac bio je nreprecizan. Propala je odlična prilika za Slaven Belupo

56. minuta - Nakon ubačaja iz kuta Andrijašević je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom otišao je malo pored lijeve vratnice

50. minuta - Rijeka je nastavila s pritiskom i u drugom dijelu, a svoj udarac s dvadesetak metara oprobao je Čerin, ali lopta je završila točno u rukama Filipovića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

43. minuta - Lončar i Andrijašević su odigrali sjajnu akciju na dvadesetak metara od gola, da bi u konačnici Andrijašević zapucao prema vratima, ali Filipović brani njegov pokušaj

35. minuta - Čerin je opalio s dvadesetak metara, ali njegov udarac sjajno zaustavlja Filipović i odbija u korner

32. minuta - Rijeka je posljednjih desetak minuta opasno pritisnula goste na njihovoj polovici, ali nema pravih prilika za izabranike Simona Rožmana

18. minuta - Nakon ubačaja u kazneni prostor Kulenović je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla malo iznad grede

17. minuta - Kulenović je dobio dobru loptu u prostor, pucao iskosa s desetak metara, ali njegov udarac zaustavlja Filipović kao i Lončarov u nastavku akcije

11. minuta - Tomečak je ubacio na 11 metara od gola gdje je na loptu naletio Andrijašević, ali njegov udarac je bio neprecizan

10. minuta - Rijeka u uvodnim minutama ima nešto više od igre, ali i dalje bez pravih prilika. S druge strane Bačelić-Grgić je pokušao s više od 30 metara iznenaditi Nevistića, ali lopta je otišla visoko iznad grede

1. minuta - Utakmica je počela!

16. prosinac 2020 18:14