StoryEditor
 IVAN PERIC/CROPIX
Lov na drugo mjesto

Bila je to odlična utakmica pred dobro ispunjenim tribinama s puno šansi na obje strane
Piše: Dražen AntolićObjavljeno: 11. srpanj 2020. 22:55

OSIJEK - ISTRA 2:0 (Lopa 45', Mance '82)

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Crnčić i Stolnik. Četvrti sudac: Lučić. VAR: Strukan. AVAR: Perica. Delegat: Stipković.

Osijek (4-4-2): Ivušić - Silva, Škorić, Majstorović, Talys - Ndockyt (od 90. Beljo), Lopa (od 79. D. Lončar), Žaper, Bočkaj - Marić, Špoljarić (od 58. Mance). Trener: Ivica Kulešević.

Istra (4-2-3-1): Čondrić - Pavić, Bosančić, Galilea, Grujević - Močinić (od 46. S. Lončar), Blagojević (od 80. Paez) - Sane (od 76. Lisica), Ivančić (od 88. Fintić), Delić - Maganjić (od 88. Sadiku). Trener: Ivan Prelec

Žuti kartoni: Žaper 3. prekršaj, Močinić 31. povlačenje protivnika rukom, Lopa 39. prekršaj, Ndockyt 40. nesportsko ponašanje, Čondrić 45. zadržavanje igre, Špoljarić 55. ometanje izvođenja slobodnog udarca.
Crveni kartoni:

Kraj utakmice - Osijek se probio na drugo mjesto!

Osječani su nastavili seriju odličnih rezultata i s nova tri boda preskočili Lokomotivu. Dobili su šestu od zadnjih osam utakmica, uz dva remija. Uoči Lokomotivine utakmice u Koprivnici imaju dva boda više u borbi za Ligu prvaka.

90' - Osijek je napravio velik posao, bio je bolji većim dijelom susreta, zabio dva gola, usto je Marić s bijele točke pucao visoko preko vrata, a trener Ivica Kulešević pogodio je uvođenjem Antonija Mancea koji je potvrdio prednost. Dmitro Lopta i Mance, dvojac koji nije do kraja ispunio očekivanja večeras je bio ključan. Kod drugog gola pomogao je i dezorijentirani Čondrić. Iako je golman gostiju imao nekoliko jako dobrih obrana.

81' - 2:0 - Mance

Strašna pogreška vratara Čondrića. Centaršut je bio Talysa s lijeve strane, vratar gostiju promašio je loptu, a Mance se spretno snašao i gurnuo je u mrežu. Za njega je to velik i važan gol, sedmi u prvenstvu, za Osijek najava pobjede

76' - Puljanin Ivančić je zaprijetio sa desetak metara, no Ivušić je obranio šut. Nakon što domaćin nije zabio s bijele točke, mogla bi to biti zanimljiva završnica

72' - Marić promašio kazneni udarac

Prvi strijelac Lige Mirko Marić nije iskoristio kazneni udarac, pucao je preko gola.

Prije toga Bočkaj se ponudio na lijevom krilu, nakon dužeg vremena ušao u konkretnu akciju i centrirao pred vrata gdje Galilea radi u skoku prekršaj na Mariću za kazneni udarac. Sudac Matoc provjerio je to na ekranu i potvrdio jedanaesterac.

68' - Igra Osijeka najviše ide preko Ndockyta, koji je raspoložen, ali bitno je pao Bočkaj, glavni čovjek i režiser domaćina. U prvom dijelu bio je ga pun teren, sada je rijetko s loptom, a kad Bočkaj ne vuče, teško se dolazi do šansi.

60' - Marić je pucao glavom sa pet metara, istina ometan, Čondrić je obranio šut. Mariću se u napadu priključio Mance koji je ušao umjesto Špoljarića. Hoće li napad domaćina postati konkretniji?

57' - Osijek je kontrolirao igru kako je počelo drugo poluvrijeme, no gosti su uzvratili. Petar Bosančić je nakon kornera ostao sam na šutu, imao je loptu na glavi na dva metra i promašio je gol. Sudac Marko Matoc maše žutim kartonima, pokazao ga je i Špoljariću koji zbog toga nema pravo nastupa u Varaždinu u sljedećem kolu.

46' - trener Istre 1961 Ivan Prelec ubacio je u drugom poluvremenu Stefana Lončara umjesto Ivana Močinića. Puljani znaju da će u doigravanje za ostanak, ali u teškom rasporedu ne mire se s porazima koji nikad nisu dobri za atmosferu.

Kraj prvog poluvremena - Osijek probio Puljane

Igralo se živo i zanimljivo, Osijek je pod imperativom pobjede jer Rijeka mu se primaknula na samo jedan bod, a sutra igraju Lokomotiva i Hajduk. Domaćin nije zabio nekoliko šansi, Puljani su također prijetili, a onda su Osječani u trećoj minuti sudačke nadoknade, u zadnjoj akciji probili goste i napravili si odličnu poziciju za drugi dio.

45+3 - 1:0 - Lopa

Lopa je zabio iz blizine nakon niske lopte Marića s lijeve strane. Obrana Puljana je zaspala

35' - Čondrić je instinktivno obranio nakon udarca Žapera glavom. Dogodilo se to poslije ubačaja Lope iz kornera.

31' - Močinić je dobio žuti karton zbog povlačenja suparnika te u sljedećem kolu neće imati pravo nastupa za Istru 1961 protiv Dinama.

29' - Nastavljena je igra nakon prekida zbog sudara glavama Žapera i Bosančića kojima se morala ukazati pomoć

23' - Istra 1961 traži kazneni udarac nakon duela Maganjića i Majstorovića, ali sudac i VAR ne daju im za pravo. Napadač je u pokušaju da se izbori za šut više udario stopera nego obrnuto. Igra se u visokom ritmu, obje ekipe su ofenzivno postavljene, Puljani se bore za prestiž, no žele to napraviti na pravi način..

21' - Puljani su po počeli prijetiti. Nekoliko akcija sijevnulo je prema golu domaćinu, u najkonkretnijoj Maganjić je petom pokušao svladati Ivušića, koji je iz blizine obranio šut. Prije toga Delić je uputio oštru loptu s lijeve strane pred vrata.

16' - Petar Bočkaj igra glavnu rolu, iz slobodnog udarca pucao je kraj vratnice. Preko njega idu akcije, ubacuje, šutira, razigrava...

15' - Ndockyt je pucao s ruba kaznenog prostora, ali Čondrić je obranio. Bila je to najkonkretnija prijetnja na utakmici.

13' - Osijek napada, ali teško povezuje akcije. Puljani su dobro postavljeni, a domaći dosta griješe. Slobodan udarac Bočkaja nalik onom u Splitu kad je zabio gol protiv Hajduka ovaj put nije bio opasan.

4' - Žaper zbog lakta dobio žuti karton

1' - Kulešević je odabrao ofenzivnu postavu, Osijek je u seriji odličnih rezultata, ali to treba potvrditi. U Gradskom vrt je vjetrovito vrijeme, a tribine su dobro popunjene.

16. kolovoz 2020 07:53