StoryEditor
Bosančić slavi svoj pogodak
 GORAN SEBELIC/CROPIX
SLAVLJE DOMAĆINA

Pogledajte golove: Istra dominantna u derbiju začelja, osmi uzastopni poraz Intera

Nakon poraza u Puli i slavlja Varaždina u Splitu, Zaprešićani su prvi kandidat za ispadanje
Autor: JL.Objavljeno: 16. lipanj 2020. 18:08

ISTRA 1961 - INTER 2:0 (Bosančić 6', Gržan 34-11 m)

ISTRA 1961: Duka - Franić, Tomašević, Bosančić, Pavić - Gržan (od 90. Paez), Blagojević, Galilea, Lončar (od 65. Močinić), Delić (od 75. Sane) - Guzina (od 75. Perić-Komšić). Trener: Ivan Prelec.

INTER: Matković - van Bruggen, Soldo, Vego - Bosec (od 61. Zamouri), Mlinar (od 88. Plehan), Postonjski, Mazalović (od 46. Marasovic), Barić- Mamut, Andrić. Trener: Tomislav Ivković.

90+6' DUKA BRANI ZICER I - KRAJ

Mamut je u zadnjim trenucima izveo slobodan udarac, Duka je odbio loptu. Natrčao je Zamouri, ali Duka je skinuo i taj zicer. Ni počasni gol Zaprešićana! Kraj utakmice, Istra je uzela važna tri boda u borbi za ostanak, a s obzirom na ishod na Poljudu, gdje je Varaždin slavio 2:3, Inter je najveći gubitnik dana, sve više tone prema Drugoj HNL. Odjavljujemo se s Drosine, do nove prilike.

86' BLAGOJEVIĆ U GREDU!

Sad je Blagojević promijenio poziciju, bio je slobodan udarac s 18 metara iskosa. Prebacio je Blagojević živi zid, išla je lopta u gol, ali završila na gredi. Odličan, malo neprecizan udarac!

80' BLAGOJEVIĆ TRENIRA UBAČAJE, GALILEA (NAPOKON) POŽUTIO

Ivan Bebek dao je žuti karton Einaru Galilei. Sjećate se kako je Galilea izbjegao isključenje u dvoboju s Rijekom, kad mu je sudac Bel čak triput progledao kroz prste i nije mu udijeli drugi žuti. Ali, Galilea trenira prekršaje, inzistira, sad je opet napravio jedan dovoljno grub za žuti karton. Bebek ga nije poštedio, zasad mu je prvi. Za to vrijeme Blagojević vježba ubačaje iz kornera, koliko ih je već izveo, ni sam ne zna.

72' 'BROZOVIĆ' PUCA PREKO GOLA, CAKTAŠ RAZVESELIO I JEDNE I DRUGE

Taj Postonjski izgledom podsjeća na Marcela Brozovića, pogotovo zbog kose obojene u plavo. Sad je pucao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, bezopasno, preko gola. Zato je na Poljudu zabio Caktaš, Hajduk je smanjio na 2:3, to je nada i za Inter. Dakako, i Puljanima bi odgovaralo da Hajduk izjednači ili pobijedi, da Varaždinci ne budu tako blizu njima. Poljudska utakmica u Puli se prati s velikim zanimanjem

68' IGRA SE NA ISTRINOJ POLOVICI

Sad se više toga događa na Istrinoj polovici, možda se to može i nazvati nekakvim pritiskom Intera. Ali, zasad jalovim, nema nekih posebnih prilika, niti velikih prijetnji za Duku. Postonjski ubacuje iz prekida, poznat je po tim ubačajima, ali bez rezultata u ovih 68 minuta.

56' MAMUT ZAPRIJETIO DUKI

Napokon i nešto od Intera. Ubačaj s lijeve strane u šesnaesterac, na pravom mjestu bio je Mamut, ali je lijevom nogom pucao preko gola. Nije puno, ali je možda upozorenje da utakmica još nije riješena.

47' ISTRANI BLIZU TREĆEG GOLA

Gržan je dobro prošao kroz obranu gostiju, lopta je došla do Lončara koji s desetak metara loše puca, malo pokraj gola. S druge strane Andrić je bio sam pred Dukom, vratar mu je obranio, ali - bilo je ionako zaleđe. No, dobro za Dukino samopouzdanje.

46' IVKOVIĆ UBACIO BIVŠEG IGRAČA MARSEILLEA

Prvi adut s klupe gostiju je veznjak Sacha Marasovic, momak rođen u Parizu, koji je prošao omladinsku školu Marseillea. Igrao je za neke mlađe hrvatske selekcije, a prije no što je došao u Inter, odradio je i nekoliko treninga s Istrom, ali nije potpisao ugovor.

45+5' KRAJ PRVOG DIJELA

Nije to ljepotica prvenstva, ne pršti od prilika, ali ulog je velik i bitan je jedino rezultat. A tu je Istra konkretnija, uspješnija. Dva kornera donijela su Puljanima dva gola, jednom je zabio Bosančić, jednom Gržan s bijele točke. Dvaput je Ivan Bebek gledao VAR zbog mogućeg igranja rukom u šesnaestercu, situaciju u domaćem šesnaestercu nije vidio kao 'penal', procijenio je da Lončar nije dotaknuo loptu, dok je nakon van Bruggenova dodira pokazao na bijelu točku.  Reći će Zaprešićani da im VAR nije donio ništa dobroga, ni na Poljudu ni u Puli, ali plakanje im ne pomaže, u teškoj su situaciji.

40' ZAPREŠIĆANI DOBILI LICENCU, MOŽDA IM BUDE UZALUD

Inače, Inter je riješio probleme oko licence, dobio je pravo nastupa za Prvu HNL, iduće sezone. Premda, možda mu neće trebati. Aktualni trener Varaždina Samir Toplak, čija je momčad upravo povela 0:3 na Poljudu(!), u sukobu je s Interom zbog neisplaćenih plaća, spominje se Arbitraža... Više u tiskanom izdanju SN-a u srijedu.

34' GOOOL - 2:0 GRŽAN

Gržan je bio hladnokrvan i precizan s bijele točke, Matković se bacio u krivu stranu, Istra ima veliku prednost.

32' OPET VAR -  KAZNENI UDARAC ZA ISTRU!

Novi korner Puljana, lopta na drugu stativu. U skoku je loptu odbio gostujući stoper van Bruggen. Domaćini su odmah signalizirali igranje rukom, Bebek se konzultirao s VAR sobom, potom gledao snimku i presudio - najstroža kazna!

24' VAR PROVJERA PENALA!

Ni iz čega drama pred golom domaćina. Ubačaj Barića u šesnaesterac, činilo se da je Lončar malo pogurao loptu rukom. Ivan Bebek išao je gledati VAR, ali prosudio je da kaznenog udarca nije bilo. Igra se dalje. Inter se malo probudio, pokatkad prijeti, ali bez nekih većih prilika. A Varaždin u Splitu vodi 0:2.

21' JOŠ LOŠIH VIJESTI ZA INTER

Evo, Varaždin je zabio na Poljudu i vodi 0:1. Sad je već četiri boda udaljen od Intera. Znamo da u Zaprešiću nema previše Hajdukovih navijača, no oni kojima je Inter u srcu sad sigurno navijaju za 'Bijele'.

11' INTER, TRENUTNO, ISPADA

Istra ima prednost, Varaždin drži 'nulu' na Poljudu i u ovom trenutku Inter je sve uvjerljivije na začelju. Trenutno, Zaprešićani ispadaju iz Prve HNL, imaju 17 bodova, Varaždin 19, Istra čak 22. A pravi obračuni slijede uskoro, Varaždin je 20. i 25. lipnja domaćin dvama derbijima začeljima. Prvo u goste dolazi Istra, potom i Inter. Tih 180 minuta puno će toga otkriti u borbi za ostanak.

6' GOOOL - 1:0 - BOSANČIĆ

Istra je povela iz prve šanse. Blagojević je izveo korner, sjajno pogodio glavu Bosančića na prvoj stativi. Istrin stoper bio je precizan glavom, Matković nije mogao spriječiti vodstvo

PUBLIKA DEBITIRA, DEMONI BEZ RAZMAKA

Stadion Aldo Drosina prvi je na kojemu gledamo publiku poslije ove prisilne stanke. Lijepo vrijeme u Puli privuklo je gledatelje, koji se, naravno, moraju držati preporuke i mjera vezanih za prevenciju Covida. Doduše, na tribini na kojoj su domaći navijači Demoni, nema razmaka, svi stoje jedan do drugoga. Da, navijačke skupine bit će najteže kontrolirati u ovo post-korona doba.

Dvoboj s Interom zagarantiranog je stresa za Zeleno-žute i njihove pobornike, koji se vraćaju na Drosinu nakon 104 dana. Pobjedom bi se bitno osnažile šanse za osmu poziciju, porazom Istra ide u smjeru ogromnih teškoća i za devetu poziciju. Inter već pet utakmica u Puli grabi bodove spasa i šalje Istru u doigravanju - upisali su dva remija i tri pobjede. Posljednji put Istra je pobijedila 9. travnja 2017. golom Rocea. Dakle, ovo je dvoboj za igrače fajtere, koji imaju atribute da se uhvate ukoštac s težinom uloga i otklone okvir mekušaca koji je odredio dojmove dosadašnje sezone.

- Svjesni smo težine i važnosti utakmice, ali i fokusirani na to da bodovi ostanu u Puli - kaže Ivan Prelec.

Poslje sedam uzastopnih poraza ne treba biti previše mudar da bi se ustvrdilo kako je ozračije u zaprešićkim redovima daleko od idealnog. No, koliko god uloga fenjeraša ne daje Žutima previše razloga za optimizam, samo jedan pozitivan rezultat može opet sve pokrenuti u pravom smjeru...

- Kada ste na samom dnu, jasno da više ne možete birati suparnike s obzirom da je do kraja ostalo još osam utakmica. Znamo značaj ovog susreta u kojem je ipak malo veći pritisak u redovima Istre 1961, ako ni zbog čega drugoga, onda zbog domaćeg terena. Što više budemo držali nulu, rast će naši izgledi za pobjedu ili barem bod. Vjerujem da imamo snage da napokon prekinemo crni niz - istaknuo je vratar Mladen Matković.

17. lipanj 2020 00:02