U Hajduku su toliko koncentrirani na subotnji derbi s Dinamom da je u prvoj reakciji na ponudu HNS-a - koji Splitu nudi paket od pet utakmica nogometne reprezentacije, i to dvije prijateljske s Norveškom i Češkom te kvalifikacijske protiv Malte, Gruzije i Izraela - odgovoreno: Dođite na derbi i dogovorit ćemo se!
Iz Hajduka su na dopis iz Rusanove uzvratili službenim pozivom čelnicima HNS-a da dođu u Split na razgovore.
- Hajduk će se o ponudi HNS-a očitovati u subotu nakon razgovora s čelnicima Saveza - najavio je klupski glasnogovornik Nikica Vukašin.
Ipak, Hajduk je već prije iskazao spremnost da bude domaćin hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji. Uoči kvalifikacija za Euro 2012. direktor Josip Grbić je poručio:
- Želimo da reprezentacija igra u Splitu i nudimo joj najbolji stadion u u Hrvatskoj.
Najnovije, iscurila je (dez)informacija da će želja igrača utjecati da se igra u Splitu nakon zvižduka koje su doživjeli na Maksimiru.
- Nije istina da su igrači imali sastanak nakon utakmice s Grčkom i odlučili da više neće igrati u Maksimiru - ustvrdio je izvor blizak Bilićevoj svlačionici.
- Nije bilo ugodno slušati zvižduke, ali nitko ne žali više od samih igrača što nisu pobijedili Grčku. Navijači imaju pravo biti razočarani kao što su razočarani bili igrači - rečeno nam je.
Prema tumačenju iz HNS-a, Hrvatska bi “sto posto” igrala protiv Grčke na Poljudu da nije bilo atletskog Kupa kontinenata. A ponuda Splitu poslana je prije utakmice s Grčkom, što svjedoči o jasnim namjerama HNS-a.
Iz Torcide su iskazali dobrodošlicu hrvatskoj reprezentaciji u Splitu, ali ipak upozoravaju čelnike HNS-a:
- Dajte nam prave utakmice, a ne mrvice protiv autsajdera, kojima ćete nam zamazati oči.
Otkako se maksimirske fasade ruše, a publika zviždi, odjednom je reprezentaciji i Split postao dobar.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....