NEVJEROJATNA UTAKMICA

Osijek ne može, ali može Dambrauskas! Bivši trener Hajduka propisno osramotio Azere

Slavonci su se mučili s ekipom koja je u Cipru izgledala potpuno amaterski
Piše: Marko CrnjakObjavljeno: 22. kolovoz 2024. 20:51

Koliko je uistinu dobra Zira, koja je izbacila Osijek iz trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu boljim izvođenjem jedanaesteraca? Odgovor smo mogli dobiti u play-offu, a ponudio nam ga je Valdas Dambrauskas. Bivši trener Hajduka sa svojom Omonijom slavio je nad Azerbajdžancima čak 6:0 i oduševio ciparske navijače na GSP stadionu!

Ne da je Dambrauskas pred domaćom publikom napravio korak, nego sto koraka prema Konferencijskoj ligi. Samo teorija, i to suluda, drži u igri "krvnike" Osijeka, koji su već na poluvremenu brojali tri gola u mreži. Za domaću Omoniju redom su zabijali Khammas u 13., Willy Semedo s bijele točke u 34. pa Mariusz Stepinski u 45+1. minuti. U nadolazećih 25 minuta, rezultat se već udvostručio zaslugama Stepinskog u 54., Ewandra Coste u 60. te ponovo Semeda u 70. minuti.

Bila je to čista demonstracija moći Omonije i teški debakl Zire, a ujedno i još jedna indirektna poruka hrvatskom nogometu, koji s takvim Azerima uspije imati problema... S Azerima koji u Cipru djeluju gotovo pa amaterski! A Cipar i Nikozija baš i nisu ni Španjolska ni Madrid... Vjerojatno ne treba ni posebno istaknuti jer se podrazumijeva, no Dambrauskas je ovom pobjedom ispisao povijest jer Omonia nikada nije upisala ovako veliki trijumf u europskoj utakmici.

Za pobjedničku momčad u početnom je sastavu zaigrao donedavni veznjak i kapetan Lokomotive Mateo Marić, da bi ga Dambrauskas izvadio iz igre u 73. minuti. Uzvratni susret u Bakuu na rasporedu je idućeg četvrtka.

U početnim terminima play-offa za KL odigrano je još nekoliko utakmica. Pjunik je pred svojim navijačima slavio protiv Celja 1:0 pogotkom Buharija (59.), a za poražene Slovence čitavu je utakmicu odigrao hrvatski veznjak Luka Bobičanec. S klupe je ušao donedavni branič Osijeka Slavko Bralić u 76. minuti. U nastavku donosimo rezultate svih odigranih ogleda.

PLAY-OFF ZA KONFERENCIJSKU LIGU

Legia - Drita 2:0 (Kramer 56., Gual)

Mlada Boleslav - Paksi 2:2 (Kinyik 65. - a.g., Ladra 90+7. - Bode 80., Papp 85.)

Pjunik - Celje 1:0 (Buhari 59.)

Panevezys - TNS 0:3 (Davies 52., Williams 64., Clark 90+1.)

Hacken - Heidenheim 1:2 (Rygaard 36./ Conteh 31., Scienza 65.)

Djugarden - Maribor 1:0 (Nguen 69.)

Kopenhagen - Kilmarnock 2:0 (Diks 76. - 11m, Jensen 90+6.)

Omonia - Zira 6:0 (Khammas 13., Stepinski 45+1., 54., Ewandro 60., Semedo 34. - 11m, 70.)

Brann - Astana 2:0 (Myhre 12., Finne 70.)

Cluj - Pafos 1:0 (Korenica 17.)

Kryvbas - Real bBetis 0:2 (Avila 13., Sacnhez 62.)

Fiorentina - Puskas 3:3 (Sottil 45+3., Quarta 67., Kean 75./ Nagy 9.-11m, Soisalo 12., Golla 89.)

Rijeka - Olimpija 1:1 (Ivanović 33./Lucas 76.-11m)

Vikingur - Coloma 5:0 (Vatnahamar 67., Ingimundarson 53.-11m, 77., Hansen 29., 90+5.)

Partizan - Gent 0:1 (Gandelman 16.)

Wisla Krakow - Cercle Brugge 1:6 (Rodado 85./Minda 8., Somers 10, Ravych 13., Denkey 47., Outtara 56., Olaigbe 83.)

Klaksvik - HJK 2:2 (Frederiksberg 55.-11m, Hansson 63./Erwub 15., 90+3.)

St.Patrick‘s - Bašakšehir 0:0

Chelsea - Servette 2:0 (Nkunku 50.-11m, Madueke 76.)

St.Gallen - Trabzonspor 0:0

Lincol RI - Larne 2:1 (Gomez 23., Oliver 42./Lusty 16.)

Lens - Panathinaikos 2:1 (Frankowski 4., Said 34./Ioannidis 52.)

05. rujan 2024 11:10