LOIC VENANCE Afp
HRVAT PONOVNO SLAVI

Niko Kovač i njegov Monaco ostali u utrci za naslov prvaka, Lille preokretom protiv Lyona do prvog mjesta

Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 15-0
Piše: HinaObjavljeno: 25. travanj 2021. 19:50

U derbiju 34. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na gostovanju pobijedio Lyon sa 3-2 vrativši se na vrh Le Championata. Lille je do iznimno važnih bodova stigao premda je gubio 0-2, a tvorac velikog preokreta bio je Burak Yilmaz postigavši dva gola uz asistenciju.

Domaćin je poveo u 20. minuti golom Islama Slimanija, a 15 minuta kasnije je Jose Fonte zatresao vlastitu mrežu za 2-0. U posljednjim trenucima prvog dijela Burak Yilmaz je smanjio iz slobodnog udarca, a u 60. minuti asistirao Jonathanu Davidu za 2-2. Potpuni preokret se dogodio u 85. minuti kada je Yilmaz svojim drugim golom doveo goste u prednost.

Domagoj Bradarić je za Lille igrao prvo poluvrijeme.

Lille se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice s bodom više od PSG-a i dva boda više od Monaca, dok Lyon na četvrtom mjestu ima šest bodova manje i praktički je ispao iz utrke za naslov prvaka.

Monaco, kojeg predvodi hrvatski stručnjak Niko Kovač u susretu 34. kola je na gostovanju pobijedio Angers sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Wissam Ben Yedder u 79. minuti utakmice. Za domaći sastav je do 82. minute igrao Mateo Pavlović.

Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 15-0.

U ranije odigranom susretu Lorient je pobijedio Bordeaux sa 4-1, a za goste je do 83. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Teremas Moffi (20, 43, 80), a pogodak za domaćine zabio je i Yoane Wissa (18). Issouf Sissokho je u 83. tek ublažio poraz Bordeauxa.

Bašić je započeo susret u početnom sastavu Bordeauxa, a igrao je do 83. minute.

Nakon petog uzastopnog poraza, te čak jedanaestog u posljednjih 13 kola, Bordeaux je sve bliže zoni ispadanja. Četiri kola prije kraja sezone "Girordinci" imaju samo četiri boda više od zone ispadanja.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Rennes porazivši "fenjeraša" Dijon sa 5-1, dok je Nica slavila protiv Montpelliera sa 3-1.

Na ljestvici vodi Lille sa 73 boda, PSG ima 72, Monaco 71, a Lyon 67 bodova.

REZULTATI:

Nica - Montpellier 3-1 (Boudaoui 6, Todibo 39, Maurice 40 / Laborde 3)

Lens - Nimes 2-1 (Ganago 17, Haidara 77 / Ferhat 53)

Lorient - Bordeaux 4-1 (Wissa 18, Moffi 20, 43, 80 / Sissokho 83)

Rennes - Dijon 5-1 (Terrier 15, 71, Tait 72, Nyamsi 81, Grenier 90+2 / Benzia 9-11m)

Strasbourg - Nantes 1-2 (Ajorque 44 / Castelletto 53, Blas 76)

Angers - Monaco 0-1 ( Ben Yedder 79)

Lyon - Lille (21:00)