VALERY HACHE
NESRETNA SERIJA

Novi problemi za Niku Kovača: Monaco ni s igračem više ne može do pobjede, klupska zvijezda spasila bod

U zadnja četiri kola momčad iz Kneževine pod Kovačevim vodstvom je ostvarila samo jednu pobjedu.
Piše: HinaObjavljeno: 18. listopad 2020. 17:30

U susretu sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, odigrao je 1:1 protiv Montpelliera premda su gosti od 19. minute igrali s igračem manje.

Montpellier je u 19. minuti ostao bez isključenog Savaniera, no Monaco to nije iskoristio. Gosti su poveli u 51. minuti golom Mavdidija, a izjednačio je Ben Yedder iz kaznenog udarca u 70. minuti.

Momčad Nike Kovača je ovim rezultatom produžila seriju loših rezultata, u zadnja četiri kola momčad iz Kneževine je ostvarila samo jednu pobjedu.

U rainije odigranom susretu Lyon je na gostovanju pobijedio Strasbourg sa 3-2, ostvarivši tek drugu pobjedu ove sezone.

Nakon što je ušao u novu sezonu pobjedom 4-1 protiv Dijona, polufinalist Lige prvaka je nanizao pet ligaških susreta bez pobjeda. Crna serija je stala u Strasbourgu pobjedom 3-2, međutim malo je nedostajalo da "Lavovi" ispuste tri gola prednosti.

Lyon je nakon 42 minute vodio 3-0, ali je na koncu jedva spasio pobjedu. Gosti su poveli 3-0 golovima Kadewerea (12) i Toko Ekambija (25, 42), no Strasbourg je smanjio na 3-2 preko Dialla (43) i Aholoua (55). U posljednjih pola sata domaćin je lovio izjednačenje, no Lyon se uspio obraniti.

Susret između Angersa i Metza završio je 1-1, a hrvatski nogometaš Mateo Pavlović nije nastupio za domaći sastav.

U vodstvu su PSG i Rennes sa po 15 bodva, dok Lille ima 14 bodova i utakmicu manje.