Toma Bašić (arhiva)
 PASCAL GUYOT Afp
PORAZ NANTESA

Težak dan za Tomu Bašića i društvo: Primili tri gola u pola sata pa navalili na protivnička vrata...

Bordeaux je do poluvremena uspio smanjiti na 2:3, no u nastavku više nije bilo pogodaka.
Piše: HinaObjavljeno: 04. travanj 2021. 17:29

U posljednjem susretu 31. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Dijon sa 2-0.

Golove za pobjedu domaćina zabili su Leonardo Balerdi (45) i Alvaro Gonzalez (79). Duje Ćaleta-Car nije nastupi za OM.

U ranije odigranom susretu Strasbourg je na gostovanju pobijedio Bordeaux sa 3-2, a gostujuću pobjedu ostvarila je i Nica koja je porazila Nantes sa 2-1.

Strasbourg je sjajno ušao u susret i već nakon pola sata je vodio sa 3-0 golovima Laminea Koneaa (6), Habiboua Dialloa (21) i Ludovica Ajorquea (30-11m).

Bordeaux je do poluvremena uspio smanjiti na 2-3 preko Paula Bayssea (36) i Hwang Ui-joa (45+2-11m), no u nastavku više nije bilo pogodaka. Toma Bašić je za Bordeaux igrao od 67. minute.

Do gostujućih bodova stigla je i Nica porazivši Nantes sa 2-1. Kasper Dolberg (11-11m, 29) je doveo goste do prednosti od 2-0, a u 32. je smanjio Abdoulaye Toure. U nastavku je Nantes lovio izjednačenje, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Na ljestvici vodi Lille sa 66 bodova ispred PSG-a koji ima 63 i Monaca sa 62 boda. Lyon je četvrti sa 61 bodom.

19. travanj 2024 18:40