Mauro Icardi
 Anne-Christine POUJOULAT / AFP / ANNE-CHRISTINE POUJOULAT AFP
LE CHAMPIONNAT

UTAKMICA PREPUNA NEVJEROJATNIH PREOKRETA Bogate pariške zvijezde nakon 40 minuta gubile 0:3, pa ispustile pobjedu u 94. minuti!

Piše: HinaObjavljeno: 15. veljača 2020. 21:27

U 25. kolu prvenstva Francuske slabašni Amiens, koji se bori za opstanak, ugostio je moćni PSG, te je nakon 40. minuta vodio 3-0, ali je na kraju završilo 4-4.

Strijelci za Amiens bili su Serhou Guirassy (5), Gaël Kakuta (29) i Fousséni Diabaté (40). Uvjerljivo vodstvo domaćina razbudilo je igrače PSG-a, koji su do 65. minute stigli do izjednačenja, a sva tri gola postigli su nakon kornera, prvo Ander Herrera (45), a potom dvaput Nianzou Kouassi (60, 65).

U 75. minuti uslijedio je potpuni preokret, budući da je Mauro Icardi doveo u vodstvo PSG. Tada se činilo da bi domaćini do kraja susreta mogli primiti još koji pogodak, no oni su ponovno iznenadili i Serhou Guirassy u sudačkoj nadoknadi (90+2) svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 4-4.

Treba reći da je PSG igrao bez najvećih zvijezda Neymara i Mbappea, budući da za tri dana gostuje kod Borussije Dortmund u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Hrvatski veznjak Toma Bašić, koji je u prošlom kolu postigao pogodak u pobjedi svog Bordeauxa, u subotu je bio asistent u remiju 2-2 protiv Dijona. Bašić je izveo korner nakon kojeg je Korejac Ui-Jo Hwang u 35. minuti pogodio za 1-1. Drugi pogodak za Bordeaux postigao je Jimmy Briand (64), dok je oba gola za Dijon zabio Mounir Chouiar (16, 72).

Posljednjeplasirani Toulouse je bez ozlijeđenog Lovre Kalinića izgubio od Nice sa 0-2, a strijelci su bili Pierre Lees-Melou (12) i Christophe Herelle (90+5). Toulouse je utakmicu završio s dva igrača manje. Prvo je u 27. minuti crveni karton dobio stoper Ruben Gabrielsen, a u 77. minuti i desni branič Steven Moreira.

19. travanj 2024 11:35