DAMIR SENCAR Afp
JUNAK VATRENIH

Strijelac ključnog pogotka najavio ‘drugo poluvrijeme‘: ‘Bit će to jedna sasvim drugačija utakmica‘

Budimir igra sjajnu sezonu u Osasuni što je potvrdio i pred poljudskom publikom
Piše: SNObjavljeno: 20. ožujak 2025. 23:05

Novu pobjedu upisala je hrvatska nogometna reprezentacija protiv starih rivala Francuza. Na Poljudu je u Ligi nacija momčad Zlatka Dalića slavila nad Tricolorima s 2:0.

Prvi pogodak djelo je Ante Budimira u 26. minuti, i to na asistenciju Ivana Perišića, a potom se u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Perišić i sam upisao u strijelce.

Budimir igra sjajnu sezonu u Osasuni što je potvrdio i pred poljudskom publikom:

- Velika, važna pobjeda, mislim da smo svi bili na visokoj razini, teško mi je nekoga izdvojiti. Svi su bili potrebni. Prvo je poluvrijeme gotovo, uspješno za nas. Treba se odmoriti, u nedjelju će to biti jedna sasvim drugačija utakmica. Dobro smo ušli u utakmicu, pokušavali smo biti opasni. Ivan je završio na lijevom krilu, gurnuo je uz liniju, ja sam u pravom trenutku ušao u završnicu i uz malo sreće ostvario taj pogodak. U nedjelju treba ponovno biti na visokom nivou, kompaktni, čvrsti. Bili smo jaki, stoperi su bili ključni, Livi je ostvario sve one obrane... Nadamo se novoj pobjedi u nedjelju.

image
FRANCK FIFE Afp

Livaković je svojim obranama izluđivao Francuze:

- Mi smo odigrali kompaktno, imali smo stopostotnu koncentraciju. Odigrali smo sve ono što smo dogovorili. Idemo tamo ponoviti ovakvo izdanje. Bilo mi je važno što sam imao ovakvo izdanje, puno mi to znači. Hvala i publici na ovakvoj atmosferi. Drago mi je da sam pomogao svojoj momčadi i nadam se da ću to ponoviti. Duje i Stanišić imali su sjajnu večer, ma svi su odigrali fantastičnu utakmicu. Velike reprezentacije mogu se pobijediti samo ako se protiv njih odigra disciplinirano.

20. ožujak 2025 23:21