Navigation toggle

Igrači Real Madrida

 RONNY HARTMANN Afp
MINIMALNA POBJEDA

Ancelotti oduševljen nenadanim junakom Reala: ‘Odigrao je najbolju utakmicu otkad sam ga upoznao‘

Ukrajinac je upao na radar igrom nesretnih slučajeva i odlično koristi šansu
Piše: SNObjavljeno: 13. veljača 2024. 23:52

Možda se Real Madrid nadao da će u prvoj utakmici riješiti sva pitanja prolaska u četvrtinu finala, no RB Lepzig još jednom je pokazao da može biti "tvrd orah" za sve velikane. U konačnici, Kraljevi su slavili 1:0 pogotkom Brahima Diaza, koji je uspješno zamijenio Judea Bellinghama, pa krajem susreta izašao zbog ozljede.

- Imali smo mnogo poteškoća, pogotovo na početku prvog i drugog dijela. Mogli smo i bolje, ali mogu izvući nekoliko pozitivnih zaključaka. Mislim da su Nacho i Tchouaméni dobro funkcionirali kao stoperski par, a bili smo opasni i u tranziciji. Mogli smo povećati vodstvo, ali da budem iskren, moglo je završiti i izjednačeno - sumirao je dojmove Carlo Ancelotti.

Posebno ga je oduševio Andrij Lunin, koji je upisao čak devet obrana. Ukrajinac je upao među vratnice igrom nesretnih slučajeva - prvo se početkom sezone ozlijedio Thibaut Courtois, a zatim i Kepa Arrizabalaga, posuđen iz Chelseaja. Lunin je stoga ostao jedina opcija i odlično koristi pružene minute.

- Lunin je odigrao izvrsnu utakmicu, najbolju otkad smo se upoznali. Ranije nije imao minutažu, a sada napreduje. Mislim da će mu to dati samopouzdanje - rekao je talijanski stručnjak.

Uzvrat na Santiago Bernabeuu na rasporedu je 6. ožujka, a Real u međuvremenu igra protiv Rayo Vallecana, Seville i Valencije u nastavku španjolskog prvenstva.

Standings provided by SofaScore LiveScore
18. siječanj 2026 12:46