FOTO OLIMPIK Nurphoto Via Afp
LP KVALIFIKACIJE

Juranović i Legija izborili 2. pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, Almati ​šokirao prvaka Izraela

Nefči je izborio 2. pretkolo s dvije, 2-1 pobjede protiv Dinamo Tbilisija
Piše: HinaObjavljeno: 14. srpanj 2021. 22:13

Poljska Legija, kazahstanski Kairat, armenski Alaškert i azerbajdžanski Nefči posljednja su četiri kluba koja su izborila plasman u 2. pretkolo nogometne Lige prvaka.

Legija je u Varšavi pobijedila Bodo / Glimt sa 2-0 nakon što je u Norveškoj slavila sa 3-2.

Golove za poljski sastav postigli su Luquinhas (40) i Tomaš Pekhart (90+5).

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović igrao je za Legiju do 80. minute. Idući Legijin suparnik bit će estonska Flora.

Kairat je u Almati pobijedio Maccabi Haifu sa 2-0 nakon što je prvi susret završio sa 1-1.

Domaćin je poveo u 10. minutui golom bivšeg brazilskog reprezentativca Vagner Lovea, a na 2-0 je povisio Ajbol Abiken u 66. minuti. U posljednjim trenucima susreta doško je do gužve i naguravanja zbog jedne lope ispred klupe domaćeg sastava, pa je ukrajinski sudac Viktor Koplievski pokazao dva crvena kartona. Kod Kairata je isključen pričuvni igrač Keiler, a kod gostiju Muhammad.

Za kazahstanski sastav je od 78. minute zaigrao bivši branič Osijek i Hajduka Dino Mikanović. U drugoj rundi Kairat će igrati protiv Crvene zvezde.

Dalje ide i armenski Alaškert koji je nakon produžetaka pobijedio velški Connah's Quay sa 1-0 nakon što je prvi susret završio 2-2. Pogodak odluke zabio je Vincent Bezacourt u 113. minuti.

Nefči je izborio 2. pretkolo s dvije, 2-1 pobjede protiv Dinamo Tbilisija.

Gruzijci su poveli u 51. minuti golom Milana Radina, no Nefči je okrenuo rezultat preko Emina Makhmudova (58-11m) i Namiqa Alasgarova (68).

Rezultati uzvratnih susreta prvog pretkola nogometne Lige prvaka:

Kairat (Kaz) - Maccabi Haifa (Izr) 2-0 (Vágner Love 10, Abiken 66)

(prva utakmica 1-1)

Alaškert (Arm) - Connahs Quay (Wal) 1-0 prod. (Bezecourt 112)

(prva utakmica 2-2)

Nefči Baku (Aze) - Dinamo Tbilisi (Gru) 2-1 (mahmudov 58-11m, Alaskarov 68 / Radin 51)

(prva utakmica 2-1)

Legia (Polj) - Bodo/Glimt (Nor) 2-0 (Luquinhas 40, Pekhart 90+5)

(prva utakmica 3-2)