NIKOLAY DOYCHINOV Afp
LP KVALIFIKACIJE

Poraz Crvene zvezde u ludoj utakmici i golijadi u Izraelu, Benfica pobjedom na korak do Lige prvaka

Benfica je u Lodzu bila bolja od kijevskog Dinamo 2:0 i došla na korak od plasmana u Ligu prvaka
Piše: SNObjavljeno: 17. kolovoz 2022. 23:22

Maccabi iz Haife u prvoj je utakmici playoffa za Ligu prvaka kod kuće svladao Crvenu zvezdu 3:2. Gledatelji su u Izraelu mogli uživati u sjajnom nogometu uz mnoštvo golova, a uzvrat je na rasporedu idućeg tjedna u Beogradu.

Maccabi je u susret ušao napadački i poveo u 18. minuti. preko Frantzdyja Pierrota. Gosti su se potom probudili i do kraja prvog poluvremena kreirali preokret. Prvo je Pešić u 27. minuti uz dosta sreće nakon udarca Kataija pogodio za 1:1, da bi potom u 40. minuti Kanga sjajno zabio za preokret i vodstvo gostiju.

U nastavku utakmice ponovno je strijelac bio Pierrot u 51. minuti, a deset minta kasnije domaćin je preko Cheryja stigao i do vodstva što se u konačnici pokazalo kao konačan rezultat.

Benfica je u Lodzu bila bolja od kijevskog Dinamo 2:0 i došla na korak od plasmana u Ligu prvaka. Portugalci su oba pogotka postigli u prvom poluvremenu. Za konačnih 2:0 pogodili su Gilberto u devetoj i Ramos u 37. minuti.