MARKO TODOROV/CROPIX
USUSRET LIGI PRVAKA

Uvalili pet komada u ‘generalci‘ za Dinamo, pa poručili: ‘Ove godine imamo više šanse nego lani...‘

‘Nosi nas velika želja za revanšem, ali naravno da to ne mora presuditi, jer Dinamo je odlična momčad‘
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 13. rujan 2020. 16:40

Dok se Dinamo spremao za Poljud i veliki derbi, pa tek nakon od nedjelje i za utakmicu s Ferencvarosem, mađarski prvak svoje je zadnje obveze prije Dinama imao već u petak navečer. Suparnik Paksi, ni približno rival kakav je Modrima Hajduk, gostovao je na Groupama Areni. Ferencvaros je uvjerljivo riješio ‘generalku’ za utakmicu s hrvatskim prvakom, pobijedio je Paksi s 5:0 i nakon tri odigrane utakmice ima sedam bodova.

No, treba napomenuti da su gosti igrali oslabljeni, desetak igrača je bilo pozitivno na COVID-19, gotovo tjedan dana dobar dio momčadi nije trenirao. Tražili su odgodu utakmice, ali Ferencvaros nije pristao, očito je treneru Rebrovu trebala ovakva predstava prije sraza s hrvatskim prvakom. Potom su iz Paksija poručili kako će morati momčadi priključiti i juniore, seniora nemaju dovoljno.

Motiv sve izraženiji

Bilo je jasno kako jadni Paksi dolazi na Groupamu poput ovce na klanje, uostalom, Ferencvaros nije izgubio u zadnjih 55 domaćih utakmica u prvenstvu.

Već nakon 29 minuta bilo je 3:0 za Ferencvaros, hat-trick je zabio Tokmac Nguen, najopasniji igrač Ferencvarosa, dva je gola u nastavku dodao Franck Boli. Uza sve, Ferencvaros je zadnjih 27 minuta igrao i s igračem više. Prve minute je za mađarskog prvaka upisao i bivši Dinamov igrač Roko Baturina, koji je ušao u 62. minuti, a Ferencvaros je igrao u sastavu, u kojemu je bilo nekoliko igrača koji protiv Dinama vjerojatno neće biti u prvih 11: Dibusz - Lovrencsics (od 62. Baturina), Frimpong, Karatin, Heister - Laidouni, Somaila - Varga, Isael (od 46. Siger), Tokmac (od 68. Zubkov) - Boli.

U Ferencvarosu sve se već okrenulo prema Dinamu. Motivirani su Mađari, proizlazi to iz svake rečenice, žele ovoga puta izbaciti Modre iz Europe.

- Nosi nas velika želja za revanšem, ali naravno da to ne mora presuditi, jer Dinamo je odlična momčad. Iako su za velik novac prodali Danija Olma i Nikolu Moru, oni su i doveli dobre igrače, Kastrati je jako neugodan. Poznajem svoje suigrače i znam kako razmišljaju, svi mi želimo izbrisati taj lanjski poraz (0:4). Siguran sam da ove godine imamo više šanse nego lani i da možemo izboriti play-off - poručio je kapetan Ferencvarosa, Gergo Lovrencsics, koji se tek vratio nakon ozljede i do reprezentativne stanke nije imao niti jedan nastup ove sezone.

Porasla su Mađarima krila nakon izbacivanja Celtica u Glasgowu (1:2). Strijelac tog pogotka bio je mađarski reprezentativac David Siger, isti onaj koji je lani zabio gol nade za Fradi u Maksimiru (1:1). Govoreći o pobjedi u Glasgowu, najviše je isticao zajedništvo i upornost svoje momčadi, a upravo te vrline ističe i kao jako oružje protiv Dinama.

- Bit ćemo jako dobro pripremljeni za tu utakmicu. S obzirom na to da je većina nas i prošle godine igrala protiv Dinama, znamo što nas čeka - rekao je Siger, a onda dodao:

- Prošle godine nam nije išlo, izgubilo smo velikom razlikom i očekujem da uđemo u utakmicu s velikom željom, voljom, motivom za uzvrat, da našom igrom umanjimo njihove kvalitete. Na papiru je Dinamo vrlo jak suparnik, ali upravo je susret sa Celticom pokazao da se upornošću i pravim, pozitivnom stavom sve može nadoknaditi.

Povratak Zubkova

Tako razmišljaju u Budimpešti, Ferencvaros jedva iščekuje utakmicu s Modrima u srijedu navečer. A u momčad se vratio i desnokrilni Ukrajinac Oleksandr Zubkov, koji također nije dosad igrao zbog ozljede. On je do ovog ljeta bio na posudbi iz Šahtara, sad ga je Ferencvaros otkupio za milijun eura. Navodno bi i on protiv Dinama mogao zaigrati od prve minute. Što Mađarima dodatno podiže optimizam, ako su uspjeli izbaciti Celtic bez nekoliko važnih igrača, onda imaju šanse i protiv Dinama.

19. travanj 2024 12:25