Dani Olmo u akciji
 SCREENSHOT
GOLIJADA U ISTANBULU

Pogodak bivšeg igrača Dinama dao je Leipzigu finu prednost na teškom gostovanju u Istanbulu.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. prosinac 2020. 20:33

Uvijek je lijepa vijest kad pogodak zabije, ili kad neki dobar potez napravi Dani Olmo. Iako je već etablirani španjolski reprezentativac, nekako smo ga navikli pratiti i nakon prošlosezonskog odlaska iz Dinama u RB Leipzig. Proći će uskoro i cijela godina otkako Olmo više nije na Maksimiru, a kao da je još uvijek tu...

Večeras je njegov Leipzig gostovao kod Istanbul Basaksehira. Bila je to utakmica koja je pobjedom za Nijemce trebala istima donijeti devet bodova, isto koliko uoči dvoboja s PSG-om ima Manchester United. Na kraju se to i dogodilo, ali na dosta teži način. U sudačkoj nadoknadi, u 92. minuti.

Nakon što je na poluvrijeme njemačka momčad otišla s vodstvom 2:1, Dani Olmo je zabio sjajan gol na asistenciju Angelina u 66. minuti. Izvrtio je svoga čuvara bivši Dinamov veznjak i pospremio loptu u bliži kut.

POGODAK DANIJA OLMA POGLEDAJTE OVDJE

Poveo je Leipzig u 26. minuti golom Poulsena, a vodstvo gostiju udvostručio je Mukiele u 43. minuti. Još je do poluvremena turska momčad smanjila zaostatak golom Kahvecija, ali Olmova je realizacija vratila momčad Juliana Nagelsmanna na dva pogotka prednosti.

Nije to trajalo dugo, s obzirom na novi gol Kahvecija u 72. minuti, kojim je Basaksehir smanjio na 2:3. Da stvar po Nijemce bude još gora, Kahveci je u 85. minuti kompletirao svoj hat-trick, ali je Sorlothovim golom u sudačkoj nadoknadi Leipzig ipak došao do devetoga boda.

U drugom susreti večeri u ovoj skupini PSG je na Old Traffordu pobijedio Manchester United sa 3:1 uzvrativši "Crvenim vragovima" za poraz 1-2 u prvom susretu u Parizu.

Manchesteru je bio dovoljan i bod kako bi osigurao jednu od prve dvije pozicije, no porazom je zakomplicirao situaciju. Kako je RB Leipzig slavio u Turskoj protiv Istanbul Basaksehira sa 3-2, uoči zadnjeg kola ManU, PSG i RB Leipzig imaju po devet bodova.

ManU vodi na ljestvici s devet bodova, kolilo ima i Leipzig, dok je PSG treći sa šest bodova. Istanbul Basaksehir je ispao iz svih kombinacija, posljednji je s tri boda.

U susretu E skupine Krasnodar je pobijedio Rennes sa 1:0 osiguravši treće mjesto i plasman u Europsku ligu.

Pogodak odluke zabio je Marcus Berg u 72. minuti. Aleksander Martinovič je uputio jednu dugačku loptu, Berg je bio brži od francuskim stopera, izašao je sam ispred Romaina Salina i lijepo zabio za 1-0.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Skupina E:

Krasnodar - Stade Rennes 1-0 (Berg 72)

Sevilla - Chelsea 0-4 (Giroud 8, 54, 74, 83pen)

1. Chelsea 5 4 1 0 13:1 13*

2. Sevilla 5 3 1 1 6:7 10*

3. Krasnodar 5 1 1 3 5:10 4

4. Rennes 5 0 1 4 2:8 1

Skupina F:

Borussia Dortmund - Lazio 1-1 (Guerreiro 44//Immobile 67pen)

Brugge - Zenit St. Peterburg 3-0 (De Kaetelare 33, Vanaken 58pen, Lang 73)

1. Borussia Dortmund 5 3 1 1 10:4 10*

2. Lazio 5 2 3 0 9:5 9

3. Brugge 5 2 1 2 6:8 7

4. Zenit 5 0 1 4 3:11 1

Skupina G:

Ferencvaros - Barcelona 0-3 (Griezmann 14, Braitwaite 21, Dembele 28pen)

Juventus - Dinamo Kijev 3-0 (Chiesa 21, Ronaldo 56, Morata 66)

1. Barcelona 5 5 0 0 16:2 15*

2. Juventus 5 4 0 1 11:4 12*

3. Dinamo Kijev 5 0 1 4 3:13 1

4. Ferencvaros 5 0 1 4 5:16 1

Skupina H:

Istanbul Basaksehir - Leipzig 3-4 (Kahveci 45+3, 72, 85// Poulsen 26, Mukiele 43, Olmo 66, Sørloth 90+2)

Manchester United - PSG 1-3 (Rashford 32//Neymar 6, 90+1, Marquinhos 69)

1. Manchester United 5 3 0 2 13:7 9

2. PSG 5 3 0 2 8:5 9

3. RB Leipzig 5 3 0 2 8:10 9

4. Istanbul Basaksehir 5 1 0 4 6:13 3

20. travanj 2024 14:44