MIGUEL RIOPA Afp
OPET JE ZABIO

Petar Musa iz kola u kolo potvrđuje da bi o njemu sve ozbiljnije mogao razmišljati i izbornik Dalić
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. veljača 2023. 00:18

Nogometaši Benfice marširaju dalje. Iako su posljednjeg dana siječnja i službeno ostali bez Enza Fernandeza, sjajnog argentinskog veznjaka koji je za 120 milijuna eura prešao u redove londonskog Chelseaja, to ih nije spriječilo da nastave s pobjedama u domaćem prvenstvu. U utakmici 18. kola portugalske Primeire lisabonskom velikanu na raspored je stiglo gostovanje kod vrlo solidne, sedmoplasirane Arouce.

Nikakvih problema nije imala momčad njemačkog stratega Rogera Schmidta. Dapače, završilo je pobjedom gostiju od 3:0. Dva je puta, u 25. i 54. minuti zabio Joao Mario, nekadašnji portugalski reprezentativac, a točku na i postavio je Petar Musa. Mladi hrvatski napadač svoj je 4. pogodak sezone zabio u 80. minuti, 13 minuta nakon što je s kupe ušao u igru umjesto Davida Neresa.

Musa se dobro snašao i poentirao iz blizine za konačnu potvrdu pobjede Benfice.

Benfica je 16. pobjedom u 19 odigranih susreta učvrstila svoje vodstvo na ljestvici, sada ima okruglih 10 bodova više od drugoplasirane Brage.

27. srpanj 2024 01:58