StoryEditor
 RANKO SUVAR/CROPIX
PRIPREMNI DVOBOJ

Dinamo uvjerljivo porazio slovenskog prvaka u jedinoj pripremnoj utakmici, konačno zabio i Kulenović

Susret zatvoren za javnost ponudio je Zoranu Mamiću uvid u stanje Modrih uoči nove sezone.
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 08. kolovoz 2020. 17:52

DINAMO - CELJE 3:0 (Marin 7', Gavranović 26', Kulenović 51')

Dinamo 1. poluvrijeme: Livaković - Ćuže, Dilaver, Gvardiol, Leovac - Burton - Menalo, Majer, Gojak, Marin - Gavranović.

Dinamo 2. poluvrijeme: Zagorac - Stojanović, Milić, Theophile, Daničić - Kastrati, Kadzior, Gojak (od 66. Burton), Oršić - Kulenović, Andrić.

Celje:  Rozman -Kadušić, Zaletel, Ćalušić, Marandici - Božić, Vrbanec, Štavs, Kerin -  Lotrič, Vizinger (još su igrali: Jurhar, Stojinović, Pungaršek, D.Štraus, Novak, Moćić, Kuzmanović, Brecl, Koritnik, Fils, Antanavičius, Benedičič, R. Štraus, Dangubić, Kljun, Zekhov).

Sudac: Fran Jović (Zagreb)

90' KRAJ

Dinamo je odradio kvalitetnu generalnu probu za početak sezone i svladao Celje 3:0.

89' PROMAŠAJ KULENOVIĆA

Igra se otvoreno zadnjih dvadesetak minuta, bilo je manjih prilika s obje strane, sad je najbolju imao Kulenović. Prošao je po desnoj strani Kastrati, ubacio pred gol, Kulenović je pucao, ali od bloka preko gola.

70' KULENOVIĆ ZAKASNIO, ZAMALO AUTOGOL

Daničić je odlično prošao po lijevoj strani, ubacio oštro pred gol, zakasnio je na loptu Kulenović. Onda je lopta došla i s desne strane, Pungaršek je skrenuo loptu, zamalo u svoj gol, otišla je preko grede.

63' NOVAK POGODIO STATIVU, PA ZAGORAC OBRANIO

Dinamova obrana u drugom je poluvremenu u neobičnoj postavi, igraju Slovenac (Stojanović), Crnogorac (Milić), Francuz (Theophile) i Srbin (Daničić). Možda je zato izgledalo da je neodostajalo komunikacije. Novak je ostao sam na desetak metara, snažno pucao i pogodio stativu. U nastavku akcije 'zaspao' je Milić, u šansu došao Kerin. Bio je sam, pucao, Zagorac je odlično obranio.

59' KASTRATI PROMAŠIO ZICER ZA PRVIJENAC

Imao je sad Kastrati veliku priliku, mogao je nakon 15 minuta u Dinamovom dresu zabiti prvijenac. Našao se sam pred gostujućim vratarom Jurharom, bio je malo desno, gađao suprotan kut. I zamalo ga promašio!

51' 3:0 - KULENOVIĆ

Zabio je Kulenović. U službenim natjecateljskim utakmicama još nije bio strijelac za Modre, ali sad zatresao mrežu. Prošao je po lijevoj strani Oršić, dodao Kulenović na desetak metara od gola, okrenuo se i pogodio cilj.

46' PROMJENE U DINAMU, UŠAO I KASTRATI

Počelo je drugo poluvrijeme, na terenu je 10 novih Dinamovih igrača. Od onih iz prvog dijela ostao je samo Gojak, a među novima su Kastrati i Milić, koji debitiraju u modrom dresu. Igra i Poljak Kadzior s maskom na licuu, zbog loma nosa protiv Hajduka. Kadzior sad igra u sredini, Kastrati i Oršić su na krilima. Igraju Modri s dva napadača, u 4-4-2 formaciji, naprijed su Kulenović i Andrić.

45' GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME

Završilo je prvo poluvrijeme ove Dinamove generalke, u kojoj se mora reći - Dinamo je danas dobar. Bolji nego u većini utakmica s kraja prošle sezone. Teško je reći tko je najviše upao u oči, svi su, više-manje zadovoljili. Marin je zabio, Gavranović isto, Majer raspoložen,Gojak razigran,  Menalo također, Gvardiol siguran, a dopao se i Burton.

42' GOJAK PUCA, ROZMAN BRANI

Dinamo je stalno u nekoj prilici, Modri stvarno igraju dobro, a slovenski je prvak dobar protivnik. Sad je pucao Amer Gojak s ruba šesnaesterca, ali Rozman je opet na mjestu. S druge strane, Vizinger je pucao glavom, visoko preko gola.

40' LIJEPA AKCIJA MAJERA I MENALA

Sad su lijepo kombinirali Majer i Menalo, koji je ovaj put hito odigrati povratnu, ali je Ćalušić presjekao loptu i izbacio je u korner. Nakon ubacivanja iz kuta pucao je Leovac, ali samo u vratara Rozmana.

34' MENALO PUCA, ROZMAN BRANI

Napada Dinamo i dalje, često su Modri pred protivničkim šesnaestercem. Sad je u njega ušao Luka Menalo s desne strane i pokušao iznenaditi Rozmana udarcem iskosa, ali celjski vratar ostao je pribran. Povratna lopta možda je Menalu bila bolje rješenje.

29' LOTRIČ PROMAŠIO KAZNENI UDARAC!

Sadržajna utakmica, sad su gosti imali priliku smanjiti rezultat. Bio je korner, nakon ubačaja lopta je pogodila Leovca u ruku, Fran Jović pokazao je na bijelu točku. Lotrič je pucao, Livaković nije pogodio stranu, ali je udarac otišao pokraj vratnice.

26' 2:0 - GAVRANOVIĆ

Dobra je bila akcija Dinama. Razigran je 'mali' Burton, dobro je proigrao Majera, koji je pucao s 20-ak metara, od nekoga se lopta odbila u korner. Izveo je udarac iz kuta Majer, u gužvi je netko pucao, Rozman je obio loptu, ali bio je tu blizu Gavranović i rutinski zabio.

19' GVARDIOL PUCA U BLOK

Dinamo je bolji, drugi gol visi u zraku. Sad je Gvardiol uzeo loptu na centru i krenuo s njom do šesnaesterca. Pucao je, au blok. Ali, sve je bilo igrački, ohrabrio se Gvardiol.

11' LOTRIČ PRIPRIJETIO LIVAKOVIĆU

Celje je prvak Slovenije, mogli bi se Modri s njime susresti i na putu do Lige prvaka ove sezone. Tu je još uvijek sjajni strijelac Vizinger, bivši Dinamovi nogometaši Ćalušić i Božić, a vratio se neki dan u Celje i bivši Rijekin igrač Dangubić. Dok to pišemo, bilo je opasno pred Livakovićem, pucao je Lotrič s vrha šesnaesterca, malo preko grede.

7' 1:0 - Marin

Burton je već u drugoj minuti pokušao zabiti, pucao je s 20 metara, preko gola. Ali u sedmoj minuti je Dinamo poveo. Majer je pucao, od nekoga iz celjske obrane lopta se odbila do Antonija Marina. Lijepo ju je primirio i zabio za vodstvo.

DEBITIRAT ĆE KASTRATI

Stigao je zasad samo Dinamov sastav, radi se o jednoj miješanoj momčadi, u kojoj od prve minute igra Robbie Burton,, tu je i Mario Ćuže, koji će na posudbu u Lokomotivu, a sad igra desnog beka. Ademija, Petkovića, Ivanušeca i Moharramija uopće nećemo vidjeti. Ali, zato će u drugom dijelu debitirati za Modre Lirim Kastrati. Trebao se priključiti tek u ponedjeljak, ali ipak je došao ranije i danas će odigrati prve minute. Prve će minute odigrati i Stefan Milić.

Dobrodošli na tekstualni pri9jenos prijateljske utakmice nogometaša Dinama i Celja. Dvoboj na Maksimiru jedan je od rijetkih u pripremnom periodu za obje momčadi, jer do početka primjerice nove sezone HNL-a preostalo je još manje od tjedan dana.

Zoran Mamić iskoristit će ovu priliku za isprobavanje svojih snaga uoči nove sezone u kojoj će ponovo hvatati nastupe u europskim kup-natjecanjima. Zbog ispadanja Juventusa u osmini finala Lige prvaka, Dinamo će morati u boj za elitu krenuti već od drugog pretkola, što će Modrima svakako još malo otežati put u skupine.

15. kolovoz 2020 20:44