U 4. kolu prvenstva BiH, Željezničar je slavio na gostovanju kod Veleža 1:0 (barem privremeno) preuzevši lidersku poziciju na tablici, međutim, nogomet i rezultat pali su u posve drugi plan nakon sramotnih prizora u Mostaru.
Gosti su se, naime, požalili na tretman tijekom utakmice na stadionu Rođeni te fizički napad na hrvatskog nogometaša Marina Karamarka. Priopćenje Željezničara prenosimo u cijelosti.
"FK Željezničar ovim putem izražava duboko nezadovoljstvo tretmanom i odnosom prema našoj momčadi tijekom sinoćnje utakmice protiv FK Velež.
Naši igrači i stručni stožer nisu bili adekvatno zaštićeni, te su tijekom poluvremena brutalno napadnuti. Posebno naglašavamo da je naš nogometaš Marin Karamarko fizički napadnut prilikom samog ulaska u tunel. Ovakvi incidenti su nedopustivi i bacaju ružnu sliku na bh. nogomet.
FK Željezničar zahtijeva da nadležni organi hitno ispitaju ove događaje i poduzmu sve potrebne mjere kako bi se spriječilo da se ovakvi incidenti ponavljaju. Naša obaveza je zaštititi igrače, stručni stožer i navijače, jer nogomet mora ostati prostor fer igre, sigurnosti i sportskog nadmetanja", objavio je Željezničar.
Karamarko je, inače, pretkraj prvog poluvremena imao okršaj s Veležovim Ivanom Šarićem, inače rođenim Splićaninom i nekad U19 hrvatskim reprezentativcem, koji ga je uhvatio rukama za vrat zbog čega mu je sudac pokazao crveni karton, a "koškanje" se nastavilo u tunelu pa je naposljetku isključen i Karamarko.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....