VOJKO BASIC Cropix
UEFA YOUTH LEAGUE

Juniori Hajduka preko Gabale do drugog kola Lige prvaka! Vušković i Vrcić strijelci, a evo tko sada čeka Bijele

Bijeli su na gostovanju uspjeli obraniti veliku prednost s Poljuda (3:0) i izboriti prolaz
Piše: Jurica RadićObjavljeno: 04. listopad 2022. 16:50

GABALA - HAJDUK 1:2 (Shahniyarov 52‘/Vušković 68‘, Vrcić 88‘)

GABALA: Muradov - E. Ahmadov, Aghayev, Musayev, Gafarov (od 77. Badalzade R.) - Khudaverdiyev, Rustamli, Shahniyarov, Bakhishov - Aghalarov, Bakshali

HAJDUK: Buljan - Đolonga, Jurić-Petrašilo, Vušković, Hrgović - Šemiga, Capan, Ćalušić (od 65. Klarić-Kukuz) - Vrcić, Jemo (od 46. Nazor), Brajković

Uvjerljivo, s dvije upisane pobjede i ukupnim rezultatom 5:1, juniori splitskog Hajduka eliminirali su azerbajdžansku Gabalu. Bijeli će u 2. kolu Lige prvaka mladih igrati protiv boljeg iz dvoboja kazahstanske Astane i albanske Apolonije, a prvi susret tih dviju ekipa, odigran u Nur-Sultanu, završio je neriješenim ishodom 1:1. Uzvratan se dvoboj igra u srijedu Elbasanu...

Mladi hajdukovci su nakon napornog dvodnevnog putovanja do Azerbajdžana, kamo su stigli u nedjelju navečer, prvo poluvrijeme u Gabali odradili čuvajući splitsku prednost. U prvom dijelu zabilježili smo tek jednu obranu Buljana, te dvije obrane domaćeg vratara Muradova. Kvalitetniji Hajduk je znalački kontrolirao dvoboj sve do 52. minute utakmice, kada su domaći nogometaši ipak stigli do prednosti. Nakon kornera tom je prigodom zabio Šahnijarov, donijevši tračak nade Azerima.

Međutim, kratko je trajala nada da će domaćin ozbiljnije zaprijetiti jer već u 68. minuti susreta poravnat je rezultat pogotkom Luke Vuškovića. Capan je ubacio s desne strane iz slobodnog udarca, a lopta se od obrane domaćina odbila do 15-godišnjeg stopera Bijelih, koji je pospremio u mrežu. Bio je to prijelomni trenutak dvoboja jer domaćin više nije ušao u utakmicu.

Pogodak Vuškovića riješio je svaku dvojbu, Gabala u nastavku nadmetanja nije imala snage za preokret. Dapače, Bijeli su u završnici dvoboja iskoristili još jednu prigodu, na asistenciju Šemige pogodio je Jere Vrcić za konačnih 2:1 i pobjedu Bijelih u Azerbajdžanu. Zasluženu, mora se priznati, jer mladi su hajdukovci imali više šuteva prema vratima (9-6), od čega je više udaraca bilo u okvir vrata sa strane Splićana (5-3). Vratar Splićana ostao je na jednoj obrani iz prvog dijela...

Skromno izdanje koje je Gabala prikazala na Poljudu praktično se, dakle, ponovilo i u drugom susretu, domaćinstvo nije utjecalo na veliku razliku u kvaliteti, hajdukovci su opravdali ulogu favorita i nastavljaju natjecanje u 2. pretkolu puta prvaka u Ligi mladih UEFA-e.

Podsjetimo, u prvoj utakmici s Gabalom, igranom još 12. rujna na poljudskom stadionu, strijelci za Hajdukovu juniorsku momčad i uvjerljivih 3:0 bili su Vrcić (24-11m), Ćalušić (51) i Nazor (83).

19. travanj 2024 01:46