afp
POBJEDE MILANA I NAPOLIJA

Kovačić solidan u svom prvom talijanskom derbiju: Juventus bolji od Intera!

Ante Vukušić nije konkurirao za nastup u momčadi Pescare koja je izgubila na gostovanju kod Parme sa 0-3
Piše: HinaObjavljeno: 30. ožujak 2013. 18:27

Na posve ludi način je završilo subotnje 30. kolo talijanske Serie A. U Torinu su nogometaši Napolija slavili 5-3 i tako vratili od Milana drugo mjesto na ljestvici...

Prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 1-1, a početkom nastavka je Blerim Džemaili zabio za 2-1 i takav je rezultat na semaforu stajao sve do petnaest minuta prije kraja. I tada je krenulo posvemašnje ludilo...

Dva džokera s domaće klupe, Jonathas i Meggiorini, u samo su pet minuta (75. i 79. minuta) okrenuli vodstvo gostiju 2-1 u prednost domaćina 3-2. No, nije bilo niti blizu gotovoga, pogotovo ne ako se pitalo Džemailija i Cavanija, najboljeg strijelca Napolija, koji je zbog kašnjenja u povratku u Italiju (nakon južnoameričkih kvalifikacija za SP) čak bio i upitan za ovaj ogled. No, Urugvajac je ušao 65. minuti.

Prvo je Džemaili u 80. izjednačio na 3-3 čime je 26-godišnji švicarski nogometaš rodom iz Tetova kompletirao hat-trick u ovom ogledu. Prije toga je postigao samo jedan gol u sezoni. Od 3-3, pa do kraja, travnjakom je vladao Edinson Cavani koji je prvo zabio sjajan pogodak iz slobodnog udarca, a u 90. je sve zaključio odličnim skokom i pogotkom glavom za 5-3.

Posve nebitno nakon svega izgleda da je u 39. Hamšik promašio penal za goste (obrana Belgijanca Gilleta).

Napoli je dobio drugu utakmicu zaredom, a u gostima je prvi put slavio nakon 27. siječnja (kod Parme). Cavani je s 22 pogotka učvrstio prvo mjesto ljestvice strijelaca Serie A.

Nogometaši Milana nastavljaju rušiti sve pred sobom u talijanskoj Serie A, pa su pobjedom kod Chieva u Veroni od 1-0 upisali četvrtu pobjedu zaredom.

U posljednjih dvanaest utakmica Milan je u Serie A upisao devet pobjeda i tri remija, a sve ga je to dovelo, barem privremeno, do drugog mjesta na ljestvici. Ima Milan bod više od Napolija koji će tijekom subotnje večeri odigrati ogled aktualnog 30. kola kod Torina.

Milan niti kod Chieva nije rezultatski dominirao, odnosno, nije razbio suparnika, ali je mudro došao do nova tri boda, a donio ih je talijanski reprezentativac Riccardo Montolivo pogotkom u 25. minuti.

Chievo je možda i gajio određene nade da može stići do boda, ali sve se raspalo u 78. minuti kada je obrambeni domaći igrač Daniello zaradio drugi žuti karton.

U velikom derbiju 30. kola talijanskog nogometnog prvenstva vodeći Juventus je kao gost u Milanu svladao Inter sa 2-1 (1-0) i time se učvrstio na vrhu ljestvice.

Gosti iz Torina poveli su već u 3. minuti golom Fabija Quagliarelle, na 1-1 izjedančio je Rodrigo Palacio u 54. minuti nakon odlične akcije Intera koju je započeo hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić, a pobjedu Juventusu osigurao je Alessandro Matri golom u 60. minuti.

انتر ميلان 1 : 2 يوفنتوس by kooralive

Kovačić je proveo svih 90 minuta na travnjaku za Inter.

Juventus sada ima 68 bodova, 12 više od drugog Napolija koji će svoj susret 30. kola odigrati kasnije večeras na gostovanju kod Torina, dok je Inter šesti sa 47 bodova.

Ante Vukušić nije konkurirao za nastup u momčadi Pescare koja je izgubila na gostovanju kod Parme sa 0-3, te je sada uvjerljivo posljednja sa samo 21 bodom, dok niti Marko Livaja i Igor Budan nisu igrali za Atalantu koja je na svom terenu odigrala 0-0 protiv Sampdorije.

REZULTATI 30. KOLA:

Torino - Napoli 3-5 (Barreto 30, Jonathas 75-11m, Meggiorini 79 / Džemaili 10, 47, 80, Cavani 84, 90)

Chievo - Milan 0-1 (Montolivo 25)

Inter - Juventus 1-2 (Palacio 54 / Quagliarella 3, Matri 60)

Cagliari - Fiorentina 2-1 (Pinilla 11, 39-11m / Cuadrado 73)

Palermo - Roma 2-0 (Iličič 21, Miccoli 35)

Lazio - Catania 2-1 (Legrottaglie 79-ag, Candreva 81-11m / Izco 50)

Atalanta - Sampdoria 0-0

Genoa - Siena 2-2 (Borriello 6, Janković 71 / Emeghara 43, Rosina 52-11m)

Parma - Pescara 3-0 (Benalouane 18, Paletta 52, Amauri 65)