BUNDESLIGA

Mandžukić s dva gola potopio Nürnberg, Olić zaigrao u visokom slavlju Bayerna

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 15. listopad 2011. 19:55

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić još je jednom bio junak Wolfsburga koji je u utakmici 9. kola Bundeslige, pred svojim navijačima, pobijedio Nürnberg s 2-1.

Bila je to treća pobjeda Wolfsburga zaredom na domaćem travnjaku (nakon Schalkea i Kaiserslauterna), a ove je subote oba pogotka za njih postigao Mandžukić. Bili su to njegov četvrti i peti pogodak u sezoni, a u 83. minuti je mirno izveo jedanaesterac kojim je osigurao pobjedu.

U 25. minuti je Mandžukić "prodao" suparniku svoj specijalitet ove sezone. Opet je bio na pravom mjestu, "poklonio" se i s nekoliko metara glavom svladao vratara Nürberga. Gosti nisu potonuli nakon primljenog pogotka, a u 70. minuti su došli i do izjednačenja. No, Mandžukić je imao odgovor i na to, te je oplemenio pogotkom prekršaj nad Dejagahom u šesnaestercu Nürnberga. U napadu Wolfsburga su svih 90 minuta igrali Hrvati Mandžukić i Lakić.

Bayern je u devetom kolu ostvario i sedmu pobjedu, a obrana i vratar Neuer su opet ostali "čisti". Bayern je u Münchenu pobijedio Herthu 4-0, a već nakon trinaest minuta igre je bilo visokih 3-0. Mario Gomez je postigao dva gola, Ribery jedan uz dvije asistencije, dok je Ivica Olić ušao u igru u 75. minuti. Drugi Hrvat kod Bavaraca, Danijel Pranjić, s klupe za pričuve je odgledao utkamicu.

Najvruće je bilo u Mönchengladbachu gdje su Borussija i Bayer igrali bez pobjednika 2-2. Gosti su vodili 1-0, ali je domaćin okrenuo rezultat i u 72. minuti poveo 2-1. Imali su u tom trenutku igrači Borussije i igrača više (isključenje Castra), ali su gosti iz Leverkusena izjednačili tri minute prije kraja golom Schürrlea.

Nogometaši Kaiserslauterna su ove subote, u sklopu 9. kola Bundeslige, proslavili prvu gostujuću pobjedu u sezoni. Nakon jednog remija i tri poraza uspjeli su slaviti u Gelsenkirchenu kod Schalkea (2-1).

Prije ove utakmice je K'lautern na strani postigao samo jedan gol, no u ovih devedeset minuta su zabili dva i slavili. Tiffert ih je u 30. minuti doveo u vodstvo realiziravši udarac s bijele točke, a uz to je domaći vratar Fährmann zaradio crveni karton.

Iako su igrali s igračem manje domaći su nogometaši uspjeli izjednačiti. Napravili su to kao i gosti, Nizozemac Huntelaar je s jedanaest metara, u 63. minuti, izjednačio, a svemu je prethodio prekršaj i crveni karton Brazilca u redovima gostiju, Rodneija.

No, s jednakim brojem igrača je bolje reagirao Kaiserslautern, a pobjedu im je u 72. minuti donio Kouemaha za bijeg sa začelja.