Iznosi se kreću u rasponu od 3.095 milijuna eura, koliko će pripasti Bayernu, do skromnih 3.494 eura koliko će zaraditi engleski Barnsley, finska Jyvaskyla i turski Bucaspor.
Od hrvatskih klubova Dinamo je dobio najviše jer je i dao najveći broj reprezentativaca, 344 020 eura. Hajduku je pripalo 74 074 eura, Rijeci 16 771, Istri i Šibeniku po 12 579, Lokomotivi 8386, a zaprešičkom Interu 4193 eura.
Od takozvanog sporazuma ''solidarnosti plaćanja'', kojim se klubovima kompenzira vrijeme koje su njihovi igrači proveli su svojim reprezentacijama, ukupno će profitirati 575 klubova. Radi se o sporazumu koji je UEFA potpisala s ECA-om u ožujku.
Među klubovima koji će solidno proći zahvaljujući tom sporazumu valja još izdvojiti Real Madrid (2.996 milijuna eura), Barcelonu (2.210 milijuna), Manchester City (2.069 milijuna) i Juventus (2.023 milijuna).
Za razliku od njih, Inter iz Milana, u kojem uglavnom igraju južnoamerički igrači, zaradit će samo 301.445 eura, manje od, primjerice, češke momčadi Viktoria Plzen (465.390).
Klubovi su nagrađeni za svakog igrača koji je sudjelovao u svojoj reprezentaciji u kvalifikacijama za Euro ili na završnom turniru s točno određenim iznosom, ovisno o tome koliko je dugo određeni igrač igrao za reprezentaciju i mnogim drugim faktorima. Različite skale plaćanja su korištene u kvalifikacijama u odnosu na završni turnir Eura.
- Drago mi je da smo u mogućnosti pružiti klubovima financijsku korist od Europskog prvenstva, te time nagraditi njihov doprinos za uspješnost tog natjecanja. Svjedočili smo fantastičnom Europskom prvenstvu ovoga ljeta i drago mi je da klubovi sada mogu i na ovaj način biti povezani s tim događajem – izjavio je UEFA-in predsjednik Michael Platini.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....