GOAL OBJAVIO 20 KANDIDATA

Tko će biti Zlatna lopta? Pogledajte gdje je među favoritima Modrić, na ovom popisu nema Messija i Ronalda!

‘Hrvatska zvijezda nije pokazivala znakove usporavanja u dobi od 36 godina‘
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 12. kolovoz 2022. 11:15

Poznata nogometna stranica goal.com donijela je popis 20 najvećih kandidata za osvajanje Zlatne lopte za ovu godinu. Utrka za osvajanje nagrade 2022. gotovo je gotova kad su u pitanju veliki mečevi, jer nastupi na Svjetskom prvenstvu 2022., koje bi trebalo početi u studenom, neće se uzeti u obzir ove godine, već će se ocjenjivati ​​kada započne glasovanje za Ballon d‘Or 2023.

Luka Modrić ima 36 godina, ali je na ovoj listi na fantastičnom sedmom mjestu. ispred njega su samo dva igrača Real Madrida. Benzema i Vinicius. Čudesno dostignuće samo je dokaz koliko je Modrić još uvijek cijenjen u nogometnom svijetu.

Na popisu nema Lea Messija i Cristiana Ronalda. Je li to znak da je njihovo vrijeme odavno prošlo, ili se mogu vratiti u novoj sezoni?

Evo kako je Goal poredao svoje kandidate.

20. Rafael Leao (AC Milan) - 14 golova, 14 asistencija. Osvojio Seriju A.

19. Riyad Mahrez (Manchester City) - 29 golova, 12 asistencija. Osvojio Premier ligu.

18. Rodri (Manchester City) - Sedam golova, tri asistencije. Osvojio Premier ligu.

17. Son Heung-min (Tottenham) - 30 golova, 10 asistencija.

16. Virgil van Dijk (Liverpool) - Četiri gola, dvije asistencije, 32 utakmice bez da je Liverpool primio gol. Osvojio FA kup i Carabao kup.

15. Thiago Alcantara (Liverpool) - Dva gola, pet asistencija. Osvojio FA kup i Carabao kup.

14. Luis Diaz (Porto/Liverpool) - 23 gola, 10 asistencija. Osvojio FA kup i Carabao kup.

13. Christopher Nkunku (RB Leipzig) - 35 golova, 22 asistencije. Osvojio DFB-Pokal.

12. Bernardo Silva (Manchester City) - 13 golova, 13 asistencija. Osvojio Premier ligu.

11. Trent Alexander-Arnold (Liverpool) - Dva gola, 22 asistencije. Osvojio FA kup i Carabao kup.

10. Phil Foden (Manchester City) - 14 golova, 15 asistencija. Osvojio Premier ligu.

9. Thibaut Courtois (Real Madrid) - 23 "čiste mreže". Osvojio Ligu prvaka, La Ligu, UEFA Superkup i Superkup Španjolske.

8. Kevin De Bruyne (Manchester City) - 21 gol, 18 asistencija. Osvojio Premier ligu.

7. Luka Modrić (Real Madrid) - Sedam golova, 14 asistencija. Osvojio Ligu prvaka, La Ligu, UEFA Superkup i Superkup Španjolske.

JAVIER SORIANO Afp

Evo i pojašnjenja: Modrić je pokazao niz virtuoznih nastupa tijekom kampanje, a hrvatska zvijezda nije pokazivala znakove usporavanja u dobi od 36 godina. Osvajač Ballon d‘Or iz 2018. vjerojatno neće ponovno trijumfirati 2022., ali mjesto među 10 najboljih sigurno je zajamčeno.

6. Vinicius Junior (Real Madrid) - 22 gola, 19 asistencija. Osvojio Ligu prvaka, La Ligu, UEFA Superkup i Superkup Španjolske.

5. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) - 49 golova, 31 asistencija. Osvojio Ligue 1 i UEFA Ligu nacija.

4. Robert Lewandowski (Bayern München) - 57 golova, 12 asistencija. Osvojio Bundesligu i DFL-Superkup.

3. Mohamed Salah (Liverpool) - 33 gola, 19 asistencija. Osvojio FA kup i Carabao kup.

2. Sadio Mane (Liverpool) - 33 gola, pet asistencija. Osvojio Afrički kup nacija, FA kup i Carabao kup.

1. Karim Benzema (Real Madrid) - 48 golova, 15 asistencija. Osvojio Ligu prvaka, La Ligu, UEFA Ligu nacija, UEFA Superkup i Superkup Španjolske.

14. travanj 2024 17:10