Čolak iz penala zabija za 2:2
 SRDJAN VRANCIC/CROPIX
DRAMA NA RUJEVICI

Video svih golova i spornog penala: Rijeka preokretom prošla u finale, sudac Pajač razbjesnio goste!

Osječani su imali 2:0, ali onda im je prvo isključen Kleinheisler, pa su primili tri pogotka!
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 31. svibanj 2020. 19:27

RIJEKA - OSIJEK 3:2 (Murić '66, Čolak 73-11m, Yateke 85'; Bočkaj 16', 48')

Stadion na Rujevici. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina).Bez gledatelja. Žuti kartoni; Smolčić, Velkovski, Lepinjica, Halilović (Rijeka), Kleinheisler, Jugović, N’Dockty Talys, Silva, Žaper (Osijek). Crveni karton: Kleinheisler (Osijek) u 56. minuti, Smolčić (86′, drugi žuti karton na klupi).

RIJEKA: Pandur, Capan, Galović (od 54′ Velkovski), Smolčić (od 67′ Yateke), Tomečak, Halilović (od 54′ S. Lončar) , Lepinjica, Štefulj, Andrijašević, Gorgon (od 54′ Murić), Čolak (od 90′ Escoval).

OSIJEK: Ivušić, Silva, Kleinheisler, Majstorović, Grezda (od 62′ Jugović), Bočkaj, Talys (od 89′ N’Dockoty), Žaper (od 86′ Mbakogu), Škorić, D. Lončar, Marić.

- ružne scene na kraju dvoboja, sudac Pajač je jedva napustio igralište zbog silno ljutih Osječana...

Prosvjedi Osječana kod suca Pajača

- duboko u nadoknadi dugoj pet minuta Pandur se iskupio za pogrešku kod drugog gola i fantastično obranio Silvin udarac te sačuvao pobjedu Rijeke.

- 85. minuta GOOOL PREOKRET RIJEKE! Sterling Yateke vrlo je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora okrunio brzu kontru Riječana i asistenciju Lončara.

Pogledajte gol za 3:2:

- 79. minuta - Kulešević izgubio živce i dobio žuti, a trebao je i crveni. U idućem napadu Rijeke opasno zaprijetio Tomečak.

- 73. minuta. GOOOL, OPET SMO NA POČETKU! Talys je laktom u skoku nakon kornera pogodio laktom Velkovskog, Pajač je dosudio penal, nisu pomogli žestoki prosvjedi Osječana zbog kojih je s klupe potjeran Karlo Primorac, VAR je potvrdio odluku, Čolak je mirno realizirao kazneni udarac!

Pogledajte penal i gol za 2:2:

- 66. minuta, GOOOOOL! VRAĆA SE RIJEKA! Ubacio je Štefulj, loptu je primirio Murić i onda izvrsnim udarcem ljevicom s 10-ak metara svladao nepomičnog Ivušića.

Pogledajte gol za 1:2:

- 56. minuta - sudac Pajač pokazuje drugi i isključujući žuti karton Kleinheisleru, Osijek ostao s igračem manje

- 48. minuta GOOOL, Osijek je korak do finala Kupa! Pandur je vrlo loše ispucao loptu koju je prihvatio Bočkaj i fanastičnim udarcem udvostručio prednost gostiju!

Pogledajte gol za 0:2:

- 43. minuta - kakva šansa za 0:2! Velika pogreška domaćeg stopera Galovića, predao je loptu Grezdi, koji zavrće za Marića, ali prvi topnik lige puca preko gola lijevom nogom sa 6-7 metara!

Navijači gledaju utakmicu

- 38. minuta - najveća prilika Rijeke dosad, Tomečak je probio desni bok i centrirao, Čolak je pucao glavom kraj gola

- 29. minuta - ubačaj Marića, netko od domaćih je glavom nespretno prenio na drugu stativu, tamo je bio Grezda sam, ali je - promašio loptu...

- 19. minuta - Čolak je u izglednoj situaciji, ali Majstorović ga je izvrsno blokirao

- 16. minuta GOOOL! VODI OSIJEK! Silva se izborio između dvojice suparnika za loptu, izvrsno asistirao Bočkaju koji je pogodio mrežu Pandura!