BUNDESLIGA

VIDEO Götze utišao Allianz Arenu - Borussija minimalno pobijedila Bayern

Od hrvatskih nogometaša u obje momčadi nastupio je Ivica Olić koji je na travnjak ušao u 72. minuti umjesto Thomasa Müllera. Ivan Perišić je igrao posljednje tri minute.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 19. studeni 2011. 18:53

U najvećem derbiju nogometne Bundeslige aktualni prvaci, igrači dortmundske Borussije, slavili su pobjedu 1-0 kod Bayerna na Allianz Areni.

Pobjedu je gostima donio Mario Götze u 65. minuti kada je sa pet-šest metara najbolje reagirao u šesnaestercu domaćina. Tom prilikom je gadno pogriješio Boateng koji je jednu "svijeću" od lopte tražio pogledom i dok se pokušao snaći Götze je lakoćom matirao Neuera. Za Götzea je ovo peti prvenstveni pogodak u sezoni.

szólj hozzá: Bay 0-1 Dor

Bila je to, inače, otvorena utakmica u kojoj je nešto bolji bio Bayern, no Borussija se u niti jednom trenutka susreta nije postavila inferiorno, te je pokušala prijetiti jednakom snagom.

U posljednjih deset minuta je Bayern gadno stisnuo suparnika u vlastiti šesnaesterac, ali su Kroos, Ribery i Gomez propustili lijepe šanse za izjednačenje.

Od hrvatskih nogometaša u obje momčadi nastupio je Ivica Olić koji je na travnjak ušao u 72. minuti umjesto Thomasa Müllera. Danijel Pranjić je ostao na klupi Bavaraca kroz ovaj susret. Kod gostiju je, pak, Ivan Perišić osjetio travnjak tijekom posljednje tri minute.

Zanimljivo da je Bayern tijekom sedam domaćih utakmica Bundeslige ove sezone primio samo dva pogotka! No, u oba slučaja je to označilo poraze. Prije Borussije iz Dortmunda Bayern je na njihovom terenu pobijedila druga Borussija, ona iz Mönchengladbacha.

Dortmunđani su ovime došli na samo dva boda zaostatka Bayernu.

Borussija iz Mönchengladbacha nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone u Bundesligi, a svu njihovu moć su u subotu, u utakmici 13. kola, osjetili nogometaši bremenskoga Werdera.

Vraća se Werder doma sa čak pet primljenih pogodaka, a potpuno ih je uništio sjajni Marco Reus koji je postigao tri od pet domaćih pogodaka. Time je Reus došao do jubilarnog desetog gola ove sezone.

Werder je bio obezglavljen od trenutka kada je primio prvi pogodak ( Hermann u 16. minuti).Tada je Werder preuzeo igru, ali su doslovno bili uništeni domaćom kontrom koja je vjerojatno najjača u ligi.

szólj hozzá: M5-0W

Skoro slično uvjerljiv je bio Schalke u Gelsenkirchenu protiv Nürnberga. Pobijedili su s 4-0, a igrač utakmice je bio Klaas-Jan Huntelaar koji je bio dvostruki strijelac. Time je, pak, Nizozemac došao do jedanaestog gola u sezoni i drugi je strijelac Bundeslige iza Bayernova golgetera Marija Gomeza.

szólj hozzá: S4-0N

Barem privremeno je ovom pobjedom Borussija iz Mönchengladbacha skočila na drugo, a Schalke na treće mjesto.

Wolfsburg je na svom travnjaku pobijedio Hannover 4-1, makar konačan rezultat vara. Do isključenja u 58. minuti ( Ya Konan) Hannover je čak bio i bolja momčad. Malo prije isključenja svog napadača su primili treći pogodak i nakon toga se posve raspali.

Nakon niza utakmica u kojima je postizao pogotke, ovom prilikom je hrvatski napadač Mario Mandžukić uzeo "pauzu" (odigrao je svih 90 minuta), a jedan dio njegovog posla je odlično obavio Hasan Salihamidžić koji je postigao uvodna dva pogotka za domaćina.

Freiburg je, pak, spasio domaći bod protiv Herthe (2-2). Reisinger je postigao oba pogotka za domaćina, a drugi je zabio u petoj minuti sudačke nadoknade. Za goste je cijelu utakmicu u obrani odigrao hrvatski nogometaš Andre Mijatović.