Nogometaš Zenita iz Sankt Peterburga, ruski reprezentativac Andrej Mostovoj (27) pukom srećom izbjegao je otmicu. Ruska policija potvrdila je kako se incident se dogodio 23. listopada, a privedeno je nekoliko osumnjičenih.
Nekoliko napadača presrelo je Mostovoja nasred ulice i pokušalo ga nasilno ugurati u automobil, ali je zahvaljujući brzoj reakciji prolaznika pokušaj otmice spriječen. Nogometaš je, srećom, prošao neozlijeđen. Mostovoj je, inače, za Zenit odigrao 192 utakmice (40 golova i 21 asistencija), a dres reprezentacije nosio je u 20 navrata.
Samo dva dana nakon neuspjelog pokušaja otmice ruskog nogometaša, u Sankt Peterburgu dogodila se slična otmica jednog poslovnog čovjeka. Njega su napadači uspjeli ugurati u automobil, a nakon što im je isplatio otkupninu pustili su ga na slobodu. Policija im je brzo ušla u trag, četvorica osumnjičenih su uhićena, a zasad nema službene potvrde kako su dva slučaja povezana iako imaju dosta dodirnih točaka.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....