CLIVE BRUNSKILL Afp
NOVI KIKS TOTTENHAMA

Bivši igrač na startu šokirao Manchester United, mlade zvijezde kreirale preokret na Old Traffordu

Domaći su do 62. minute bili u zaostatku, uz malo sreće uzeli su bodove protiv Brightona.
Piše: HINAObjavljeno: 04. travanj 2021. 22:38

U susretu 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio Brighton & Hove Albion sa 2-1 preokrenuvši rezultat u posljednjih pola sata susreta.

Gosti su poveli u 13. minuti golom Dannyja Welbecka koji je šest godina bio član "Crvenih vragova" uz dvije posudbe Prestonu i Sunderlandu. Za United je upisao 142 nastupa i postigao 29 golova. Nakon Uniteda igrao je i za Arsenal, te Watford, a u Brighton je stigao u listopadu prošle godine.

Izjednačio je Marcus Rashford u 62. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Mason Greenwood u 83. minuti.

U ranije odigranom susretu Newcastle United i Tottenham su odigrali 2:2. Domaćin je poveo golom Joelintona u 28. minuti, no Spursi su u svega šest minuta okrenuli rezultat, a oba gola zabio je Harry Kane (30, 34).

Svrake su uspjele izjednačiti četiri minuta prije kraja, a pogodak je postigao Joseph Wilock. Zanimljivo, bio je to 17. udarac Newcastlea izvan kaznenog prostora na toj utakmici.

Tottenham je sada peti, a Newcastle je ostao na 17. mjestu.

Southampton je pobijedio Burnley sa 3-2 premda su gosti nakon pola sata vodili sa 2-0.

Gosti su poveli golovima Chrisa Wooda (12-11m) i Mateja Vydre (28), no Southampton je uspio okrenuti rezultat s tri gola. Strijelci za preokret bili su Stuart Armstrong (31), Danny Ings (42) i Nathan Redmond (66).

Bila je to prva pobjeda "Svetaca" u posljednjih pet godina u kojoj su gubili s dva gola razlike.

Southampton je sada 13. na ljestvici sa 36 bodova, dok Burnley ima tri boda manje na 15. mjestu.

Na vrhu ljestvice je Manchester City sa 74 boda ispred Uniteda koji ima 60 bodova.

18. travanj 2024 05:44