Jamie Vardy
 CATHERINE IVILL
EVERTON PORAŽEN

Jamie Vardy prekinuo prokletstvo Leicestera dugo 47 godina, bivši prvaci konačno slavili protiv Arsenala

Pogodak engleskog reprezentativca bio je dovoljan za slavlje Lisica na Emiratesu.
Piše: Nikola Lipovac/JL/HINAObjavljeno: 25. listopad 2020. 22:34

U engleskoj Premier ligi nakon šest kola nema više neporaženih nakon što je Everton izgubio kod Southamptona 0-2, ali je momčad Carla Ancelottija ipak zadržala prvo mjesto na ljestvici. Domaći su poveli u 27. minuti golom Jamesa Ward-Prowsea, a osam minuta kasnije Che Adams je na dodavanje Dannyja Ingsa postavio pokazalo se konačnih 2-0. Loš dan Evertona zaključio je Lucas Digne crvenim kartonom u 72. minuti.

U večernjem je dvoboju Leicester u Londonu svladao Arsenal s 1-0 i probio se na četvrto mjesto.

Arsenalu je "presudio" Jamie Vardy udarcem glavom u 80. minuti, a to je Lisicama prva pobjeda u gostima protiv Arsenala nakon čak 47 godina. Vardyu je to čak 11. gol Arsenalu u prvenstvu.

Leicester je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i i sada zauzima četvrtu poziciju na tablici sa 12 bodova, dok je Arsenal ostao deseti s tri boda manje.

Everton je vodeći s 13 bodova, koliko ima i aktualni prvak Liverpool, dok je Southampton peti sa 10 bodova. U ponedjeljak igraju Brighton i WBA našeg Slavena Bilića (18.30) te Burnley i Tottenham u 21 sat.

20. travanj 2024 00:40