Navigation toggle
 ADRIAN DENNIS Afp
VIŠAK U CITYJU

Pep Guardiola više na njega ne računa! Doveli ga na Etihad za pravo bogatstvo, a sada ga stavili na ‘akciju‘

Prije četiri godine doveden je za 117 milijuna eura
Piše: Gradimir ĐukarićObjavljeno: 07. lipanj 2025. 15:57

Karijera Jacka Grealisha u Manchester Cityju je završila. Najskuplji engleski nogometaš u povijesti čiji je transfer u ljeto 2021. koštao klub s Etihada čak 117 milijuna eura neće biti dio momčadi koju će Pep Guardiola povesti na Svjetsko klupsko prvenstvo i traži mu se novi klub iako će City u tom poslu biti u ozbiljnom financijskom gubitku.

Na Etihadu su se spremni odreći ga se ovog ljeta za 40 milijuna funti, odnosno 47 milijuna eura, što je gotovo tri puta manji iznos od onoga za kojeg su ga prije četiri godine doveli. Engleski mediji navode kako je pet klubova već u razgovorima, ali problem bi mogla predstavljati plaća. Naime, Grealisha ugovor sa Manchester Cityjem veže još dvije godine, a po njemu zarađuje čak 350.000 eura tjedno, odnosno 1,4 milijuna eura mjesečno.

Grealish je, inače, prošle sezone upisao 32 utakmice za City u svim natjecanjima, njih 16 je počeo kao starter, uz učinak od tri gola i pet asistencija.

Ovo ljeto Guardiola želi iskoristiti za osvježenje svlačionice. Nakon De Bruynea i Grealisha rastanak se sprema i s Walkerom te Stonesom. Istovremeno dogovoren je Reijnders za oko 55 milijuna eura, pred realizacijom je i transfer Cherkija za 35 milijuna, a uskoro bi trebao biti finaliziran i potpis Rayana Ait-Nourija za 40 milijuna eura.

Komentari (1)

Ovaj komentar minimizirao je moderator na stranici

Guardiola je prvi koji bi trebao otići jer prodaje maglu već godinama. Arapi su samo za njegova pojačanja potrišili preko dvije i po miljardi eura I čudno je da ne vide da bacaju lovu u bunar sve dotle dok je Guradiola tamo.

Važna obavijest:
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalima društva HANZA MEDIA d.o.o. dopušteno je samo registriranim korisnicima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu društva HANZA MEDIA d.o.o. te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima.
11. lipanj 2025 20:56