StoryEditor
 POOL
LOŠ POČETAK

Potop Bilića na Premiership premijeri! Odlični gosti u nastavku razmontirali momčad bivšeg izbornika

WBA se vratio u Premier ligu nakon dvije sezone provedene u Championshipu, ali nije krenulo bajno
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. rujan 2020. 14:57

WBA - LEICESTER 0:3 (Castagne 57', Vardy 74'-11m, 84'-11m)

WBA: Johnstone - Furlong, Bartley, Ajayi, O'Shea, Gibbs - Pereira, Livermore, Sawyers, Diangana - Robinson

LEICESTER: City: Schmeichel - Justin, Ndidi, Soyuncu, Castagne - Mendy - Perez, Praet, Tielemans, Barnes - Vardy

84. minuta - GOOOL! Još jednom Vardy s bijele točke. WBA tone sve dublje...

83. minuta - Novi jedanaesterac za Leicester!

74. minuta GOOOL! Vardy je sam nepogrešivo izveo najstrožu kaznu i povećao vodstvo Leicestera.

73. minuta - Jedanaesterac za Leicester! Barkley ruši Vardyja, sudac utakmice nije imao drugog izbora nego pokazati na bijelu točku.

67. minuta - Vardy je sad bio u izglednoj šansi za postizanje gola, vratar Johnstone se sudario s njime. Bila je to još jedna pogreška zadnje linije momčadi Slavena Bilića koja se nakon primljenog gola potpuno povukla.

57. minuta - GOOOL! Vodi Leicester na Hawthornsu. Praet je asistirao Castagneu za vodstvo gostiju, Nisu dobro reagirali Gibbs i društvo iz domaće obrane, belgijanska je kombinacija dovela Lisice u vodstvo.

50. minuta - West Brom nastavlja s igrom iz prvog poluvremena, Leicester se koncentrirao na nešto ofanzivniji pristup, i dalje se čeka na prvi pogodak koji bi malo otvorio utakmicu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

36. minuta - Ovog puta Vardy je opalio snažno s dvadesetak metara, lopta je otišla ravno u vratara Johnstonea, ali pomoćni sudac je već ranije označio zaleđe

29. minuta - Nakon nekoliko solidnih prilika Leicestera u nekoliko posljednjih minuta, uslijedila je i ona najbolja. Nakon jedne akcije gostiju lopta se odbila Barnesu točno na nogu, ali na njegovu nesreću udarac je otišao ravno u vratara Johnstonea.

16. minuta - Zapucao je Pereira iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali lopta se od živog zida odbila u korner

8. minuta - Diangana je dao sjajnu loptu u prostor za Livermorea koji ju je potom oštro poslao na pet metara, ali nikoga nije bilo na drugoj strani. U nastavku akcije Pereira je pokušao zavrnuti povratno za Dianganu, ali obrana gostiju otklanja opasnost

1. minuta - Utakmica je počela!

------------------------------------------------------------------------------------

U dvoboju 1. kola Engleske lige Everton je u gostima svladao Tottenham s 1-0.

Everton je prekinuo negativan niz protiv Tottenhama golom Dominica Calvert-Lewina u 55. minuti. Klub iz Liverpoola nije slavio protiv Tottenhama još od 2012. godine, pa se treneru Carlu Ancelottiju isplatilo dovođenje Kolumbijca Jamesa Rodrigueza.

Ranije je West Bromwich Albion, koji vodi Slaven Bilić, poražen u svojoj prvoj utakmicu u Premiershipu nakon povratka u najveći rang engleskog nogometa, izgubivši kod kuće uvjerljvo od Leicester City s 0-3.Za Leicester su zabili su Timothy Castag (56)  i Jamie Vardy (74, 84), koji je realizirao dva kaznena udarca. S ovim golovima Vardy se popeo na treće mjesto klupske liste najboljih strijelaca sa 105 golova.

13. rujan 2020 19:46