PETER POWELL Afp
DVA KOLA PRIJE KRAJA

Prvenstvo je riješeno: Težak kiks Uniteda na Old Traffordu, Manchester City je novi prvak Engleske!

Pobjeda Leicestera na Old Traffordu dovela je u tešku situaciju Liverpool kojemu ‘visi‘ Liga prvaka
Piše: HinaObjavljeno: 11. svibanj 2021. 21:22

Nogometaši Manchester Cityja i matematički su osigurali naslov engleskog prvaka nakon što je Leicester City na Old Traffordu pobijedio Manchester United sa 2:1 u susretu 36. kola Premier lige.

Građani imaju 10 bodova više od Crvenih vragova, a oba sastava do kraja prvenstva imaju po tri utakmice.

Za City je to sedma titula u klupskoj povijesti, pri čemu treća otkako je Pep Guardiola preuzeo klub prije pet godina.

Leicester je poveo u 10. minuti golom Thomsa, izjednačio je Greenwood pet minuta kasnije, a pobjedu gostima donio je Soyuncu u 66. minuti.

Vodeći City ima 80 bodova nakon 35 utakmica, dok je United rugi sa 70 bodova iz isto toliko utakmica. Treći je Leicester City sa 66 bodova i utakmicom više, a zatim slijede Chelsea sa 64 boda (35), West Ham sa 58 (35), te Liverpool sa 57 bodova (34) kojemu sada 'visi' i 'izravni plasman u Ligu prvaka.

PAUL ELLIS Afp

Manchester United je uoči utakmice podigao čelične barijere i pojačao sigurnost oko Old Trafforda, pokušavajući izbjeći daljnje nasilne prosvjede protiv američkih vlasnika.

Utakmica između Uniteda i Liverpoola prošlog tjedna odgođena je nakon što su navijači provalili na teren prosvjedujući protiv obitelji Glazer.

Prije utakmice s Leicesterom oko stadiona je bilo mnoštvo policije i osiguranja, ali ne i navijača.

Southampton srušio Crystal Palace

U odgođenom susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Southampton je pobijedio Crystal Palace sa 3-1.

Bila je to utakmica bez rezultatske važnosti jer su oba sastava već ranije osigurala ostanak u elitnom razredu engleskog nogometa.

Gosti su poveli već u trećoj minuti golom Christiana Bentekea, no Southampton je okrenuo rezultat s tri gola, a strijelci su bili Danny Ings (20, 75) i Che Adams (48).

Crystal Palace je u 41. minuti imao jedanaesterac pri rezultatu 1-1, ali je Fraser Forster sjajno obranio udarac Luke Milivojevića.

City dostigao Villu, na vrhu United

Osvojivši sedmi naslov engleskog prvaka, Manchester City je dostigao Aston Villu na petom mjestu ljestvice engleskih nogometnih prvaka.

Oba kluba sada imaju po sedam titula.

Ispred njih je Everton s devet naslova, Arsenal sa 13, Liverpool sa 19, a na vrhu je Manchester United koji je 20 puta bio engleski prvak.