LEE SMITH Afp
PREMIER LIGA

‘RIP Football!‘ Igrači Leedsa poslali poruku Redsima, pa im otkinuli bod na kultnom Elland Roadu

Liverpool je ostao na šestom mjestu sa 53 boda, dok je Leeds United na 10. poziciji sa 46 bodova
Piše: HinaObjavljeno: 19. travanj 2021. 23:17

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Leeds United i Liverpool su na Elland Roadu odigrali 1-1.

Bila je to odlična utakmica s nizom prilika na obje strane i vrlo lako se moglo dogoditi da završi golijadom kao i njihov prvi susret ove sezone koji je Liverpool dobio 4-3.

Pogodak za goste zabio je Sadio Mane u 31. minuti, a izjednačio je Diego Llorente tri minute prije kraja susreta.

Dodajmo kako je Leeds dobio samo jednu od posljednjih 11 utakmica protiv Liverpoola na svom stadionu i to prije 21 godine kada je slavio sa 4-3 uz četiri gola Marka Viduke.

Zanimljivo je bilo i prije susreta. Prema pisanju engleskih medija navijači, ne navodi se kojeg kluba, su pokušali zaustaviti dolazak Liverpoolovih nogometaša na Elland Road. Dio ih je imao i transparente s natpisima "RIP Football" i "Fans over Finance".

CLIVE BRUNSKILL Afp

"Ljubav prema igri radničke klase, uništena pohlepom i korupcijom! RIP LFC. Hvala na uspomenama," bila je poruka navijača "Redsa".

Navijači Leeds Uniteda također, su izvjesili transparente, a jedan je sadržavao i citat menadžera Leedsa Marcela Bielse koji je rekao: "Jedan od razloga zašto je nogomet najpopularniji sport na svijetu je taj što slabi mogu pobijediti moćnike."

Svoj stav o pokretanju Superlige iznijeli su i nogometaši Leeds Unteda koji su na zagrijavanje istrčali u posebnim majicama na kojima je pisalo "Liga prvaka: Zaslužite mjesto. Nogomet je za navijače."

Liverpool je nakon ove utakmice ostao na šestom mjestu sa 53 boda, dok je Leeds United na 10. poziciji sa 46 bodova.

U vodstvu je Manchester City sa 74 boda, osam više od gradskog suparnika Uniteda.

REZULTATI 32. KOLA,

Petak:

Everton - Tottenham Hotspur 2-2 (Sigurdsson 31-11m, 62 / Kane 27, 68)

Subota:

Newcastle United - West Ham 3-2 (Diop 36-ag, Joelinton 41, Willock 82 / Diop 73, Lingard 80-11m)

Wolverhampton - Sheffield United 1-0 (Willian Jose 59)