OLI SCARFF Afp
DERBI PRIPAO PLAVIMA

U susretu 11. kola Premier lige Manchester City je u derbiju odnio pobjedu 2:1 na Old Traffordu
Piše: Tomislav Juranović/JLObjavljeno: 06. studeni 2021. 12:24

Iz ovoga se teško može izvući. Manchester City je, naime, u velikom manchesterskom derbiju pobijedio United na Old Traffordu sa 2-0, čime je Pep Guardiola gotovo sigurno Ole Gunnaru Solskjaeru uručio otpusno pismo.

Nakon odgledane predstave, ne samo rezultata, teško je zaključiti da Norvežanina na klupi može ostaviti i veliki guru koji djeluje iz sjene - sir Alex Ferguson...

Čovjeka gotovo uhvati susramlje promatrati tragikomične reakcije Unitedove obrane, u kojoj su jučer glavne uloge tragičara na travnatim daskama "teatra snova" odigrali Bailly, Maguire, Shaw, dok premda drugi gol ide i na duši De Gee, činjenica je da smu upravo suigrači "skuhali" situaciju iz koje se nije uspio izvući.

OVDJE POGLEDAJTE POGODAK

Kada tome dodate Freda i McTominaya, koji su daleko od razine veznih igrača Unitedovih rivala, onda dobijete sukus tragedije s primjesama parodije, koju navijači "crvenih vragova" gutaju već, hm, godinama.

DRUGI POGODAK CITYJA POGLEDAJTE OVDJE

City je stigao kao favorit i to je, dakle, opravdao. Vveć u 7. minuti Cancelo je poslao oštru loptu na pet metara, a tamo je nespretnom reakcijom Bailly poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Cityja, da bi u smiraj prvoga dijela ubačenu loptu u kazneni prostor propustila je čitava obrana Man. Uniteda mislići kako će otići u gol-aut, a onda se iza leđa svima ukazao Bernardo Silva i iz nemogućeg kuta zabio za povećanje vodstva.

Nastavak je, pak, donio Cityjevu tiki-taku, u kojoj se izgubio i dosadašnji Oleov spasitelj Cristiano Ronaldo.

Prijenos uživo:

MAN. UNITED - MAN. CITY 0:2 (Bailly 7' a.g, Silva 45')

KRAJ UTAKMICE

88. minuta - Imao je priliku sada Stones, ali bez promjene na semaforu

81. minuta - Foden je imao priliku staviti točku na 'i', ali njegov udarac iskosa prošao je pored gola

77. minuta - Gundogan je ubacio loptu u kazneni prostor, lopta je preskočila Jesusa, ali potom je ona stigla do De Bruynea koji puca, ali pored gola

63. minuta - Mancester City već nekoliko minuta 'maltretira' nogometaše Unitedima brojnim dodavanjima. Ne mogu 'vragovi' nikako do lopte

59. minuta - Greenwood je povukao loptu na 20-ak metara od gola Cityja, pucao, ali udarac je bio slab i neprecizan

52. minuta - U uvodnih nekoliko minuta u nastavku Unimted je preuzeo inicijativu, ali nema prilika

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOL 45. minuta - Ubačenu loptu u kazneni prostor propustila je čitava obrana Man. Uniteda mislići kako će otići u gol-aut, a onda se iza leđa svima ukazao Bernardo Silva i iz nemoguće kuta zabio za povećanje vodstva

42. minuta - Foden je ubacio iz kuta, a na pet metara od gola za milimetar je kratak u skoku ostao Ruben Dias

34. minuta - De Bruyne puca iskosa, a De Gea ponovno brani

33. minuta - Još jedan oštar centaršut na pet metara od gola, a ovog puta je Lindelöf umalo poslao loptu u vlastitu mrežu, ali spasio je stvar De Gea

29. minuta - Foden je dao povratnu loptu za De Bruynea, a nakon njegovog udarca lopta se odbila do Jesusa koji puca s dva metra, a njegov pokušaj čudesno brani De Gea

26. minuta - Nakon ubačaja u kazneni prostor Ronaldo je pucao iz voleja s desetak metara, ali Ederson brani

20. minuta - Manchester United još uvijek nije uspio stvoriti niti jednu ozbiljniju priliku pred vratima Citya, dok gosti sve više prijete i nakon postignutog pogotka

GOOL 7. minuta - Cancelo je poslao oštru loptu na pet metara, a tamo je nespretnom reakcijom Bailly poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Cityja

6. minuta - Nakon izvedenog slobodnog udarca Maguire je bio najviši u skoku, ali lopta je otišla pored gola

3. minuta - Pokušao je Bernardno Silva zapucati s desetak metara iskosa, ali lopta je otišla daleko od gola

1. minuta - Utakmica je počela!

25. travanj 2024 13:58