JUSTIN TALLIS Afp
PREMIER LIGA

Ovom pobjedom Bournemouth je skočio na 13. mjesto ljestvice sa 19 bodova
Piše: SN/HINAObjavljeno: 09. prosinac 2023. 20:28

Na vrhovnim pozicijama Premier lige nalazi se neočekivani gost! Aston Villa porazila je Arsenal 1:0 na svom terenu u Birminghamu i stigla do trećeg mjesta s 35 prikupljenih bodova.

Klub Unaija Emeryja prije samo tri dana nadigrao je Manchester City 1:0, a sada su pali i Topnici. Pogodak za vodstvo domaćina zabio je John McGinn već u sedmoj minuti. Izvrsno izgrađenom akcija Villa je u samo nekoliko dodavanja došla do gola Arsenala, gdje je Leon Bailey povratnom loptom proigrao McGinna, da bi se škotski reprezentativac vješto okrenuo i zatresao mrežu Davida Raye.

Rani zgoditak pokazat će se i presudnim, a posebno je zanimljiva bila situacija po završetku ogleda. Naime, Kai Havertz zabio je glavom nakon ubačaja s desne strane, no VAR je dugo pregledavao slučaj i utvrdio da je Nijemac prvo igrao rukom. Na snimci se vidi da je to učinio i domaći branič Matty Cash, no teško je prosuditi tko je prvi učinio nedozvoljeni kontakt. Vjerojatno će se o ovoj odluci još raspravljati...

POGODAK ASTON VILLE POGLEDAJTE OVDJE

A moglo bi se raspraviti i o Villi kao "dark horseu" aktualne engleske utrke, jer Watkins i društvo prezentiraju sjajan nogomet ove sezone. Arsenalu je, pak, ovo tek drugi poraz u ligi, boljim se zasad pokazao jedino Newcastle, također rezultatom 1:0.

Liverpool je tako prva momčad ljestvice s 37 bodova, slijede Arsenal (36), Aston Villa (35) i Manchester City (30), s tim da Građani tek trebaju odigrati utakmicu s Lutonom. Pep Guardiola mora iskoristiti ovaj ‘kiks‘ Arsenala.

Engleski nogometni velikan Manchester United pretrpio je još jedno poniženje izgubivši na svom Old Traffordu od Bournemoutha sa čak 0-3 (0-1).

Bournemouth je do prednosti stigao već u 5. minuti golom Solankea, a u nastavku su Billing u 68. i Senesi u 73. minuti potvrdili prvu pobjedu "trešnjica" na Old Traffordu u povijesti.

Ovom pobjedom Bournemouth je skočio na 13. mjesto ljestvice sa 19 bodova, dok je United šesti sa 27 bodova, ali i već sedam prvenstvenih poraza ove sezone.

GOLOVE I PORAZ UNITEDA POGLEDAJTE OVDJE

Ranije u subotu su igrači Liverpoola zasjeli na vrh ljestvice nakon što su kao gosti svladali Crystal Palace sa 2-1 (0-0) uz besramnu pomoć suca Madleya. Palace je poveo golom Matete iz kaznenog udarca u 57. minuti, prethodno je Quansah u svom kaznenom prostoru po nogama udario upravo Matetu, a Madley je na bijelu točku pokazao tek nakon nekoliko minuta i reakcije VAR-a.

Madley je opet na scenu stupio u 75. minuti kada je za jedan bezazleni prekršaj na suparničkoj polovici isključio Ayewa. Vrlo je upitno je li uopće bilo prekršaja, a Madley je Ayewu pokazao drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a Liverpool je u preostalom vremenu s igračem više preokrenuo. Odmah u 76. minuti Salah je poravnao da bi u prvoj minuti nadoknade Elliott kompletirao preokret.

05. srpanj 2024 05:43